Ana içeriğe atla

yu7676

MALLREPORT

İzmir Optimum’dan 3 bin metrekarelik 2 oyun parkı

02.08.2017 - 11:59

Türkiye’nin 7 kentinde 8 alışveriş merkeziyle hizmet veren Rönesans Gayrimenkul bünyesindeki İzmir Optimum AVM, büyüme ve dönüşüm projesi sonunda outlet konseptinden çıkarak regular AVM’ye dönüştü. Yenilenen Optimum AVM’de çocuklar için özel olarak tasarlanmış 3 bin metrekarelik iki yeni oyun alanı minik ziyaretçileriyle buluştu. 

Büyüme ve dönüşüm projesi sonunda İzmir Optimum’un ziyaretçilerine sunduğu yeniliklerin arasında özel tasarlanmış çocuk oyun parkları ayrı bir yer tutuyor. Farklı yaş gruplarından çocukların zihinsel zeka ve el becerilerinin gelişmesine yardımcı olan, hem kum hem de çimde oynama imkanı tanıyacak, 3 bin metrekarelik 2 yeni çocuk oyun parkı bulunuyor. Optimum’da özellikle otizmli çocuklar için özel olarak tasarlanmış oyuncakların yer aldığı bir alan da yaratıldı. Örneği ve benzeri bulunmayan Rönesans İnşaat tarafından dizayn edilerek Almanya’da üretilen oyuncaklar, duyusal bütünlemeyi amaçlıyor. Dokunma duyusunu geliştirerek otizmli çocukların denge hissini ve güvenini geliştiriyor.

YENİ OYUN ALANLARI ÇOCUKLARIN YARATICILIĞINI VE SOSYAL GELİŞİMİNİ DESTEKLİYOR
Yaşa uygun tasarlanan yeni oyun alanlarında çocuklar; düşünme becerilerini, yaratıcılıklarını, sosyal ve bilişsel gelişimlerini destekleyen oyunlar oynuyor. Otizmli ve engelli çocuklar için de kullanıma uygun olarak tasarlanan oyuncaklar özellikle el becerisi ve koordinasyonunu sağlayacak fonksiyonları ile fiziksel ve zihinsel gelişimlerine destekleyici faaliyetler sunuyor.
Çocuk oyun alanlarındaki su temalı şato oyun alanı çocuklara şehir içinde tatil imkanı sunan bir konsepti belirleyerek, Türkiye’de bir AVM’de ilk defa denenmiş olan sistem ile çocukların suyun eğlendirici etkisinden faydalanmalarına imkan tanıyor. Alanda bulunan oyuncaklar çocukların interaktif oyunlar oynamasını, masal dünyası formundaki bir şatoda hayal güçlerini geliştirmesini, düşünme becerilerini, el ve denge koordinasyonlarını geliştirmelerine faydalı oluyor.

TÜRKİYE’DE BİR İLK, OTİZM KAFE İLE EĞİTİME DESTEK
Yenilenen İzmir Optimum’da bulunan, Türkiye’de benzeri olmayan bir uygulama da Otizm Kafe projesidir. Anadolu Otizm Vakfı’nın katkısıyla Otizmli çocuklara burs desteği, istihdam ve duyusal tatmin için hayata geçirilen proje kapsamında kafede 16 yaş ve üzeri, orta ve hafif otizmli çocuklar yemek hazırlıyor ve servis alıyor. Proje kapsamında hem kendileri hem de aileleri sosyalleşiyorlar. Otizm Kafe’den sağlanan gelir, Anadolu Otizm Vakfı aracılığıyla, yine otizmli çocuklara eğitim bursu olarak kullanılmak üzere burs fonuna aktarılıyor.
Türkiye’nin 3. büyük şehri İzmir’in, şehir merkezi ve Adnan Menderes Havalimanı arasında konumlanmış olan Gaziemir ilçesinde yer alan İzmir Optimum büyüme ve dönüşüm projesiyle genişleyerek toplam 86 bin metrekarelik kiralanabilir alana ulaştı. Marka karmasına dünyaca ünlü ve alışveriş severlerin gözde markalarını ekleyen AVM, var olan 160 mağaza sayısına 90 yeni mağaza daha ekleyerek toplam mağaza sayısını 250’ye çıkardı.
 

,

Yukarı