Ana içeriğe atla

gf

ISPARTA MEYDAN AVM, ZİYARETÇİLERİNE KAPILARINI AÇIYOR

06.04.2022 - 13:40

Isparta Meydan AVM Genel Müdürü Mustafa Pelevan ile gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde; 23 Nisan’da açılışı yapılarak ziyaretçileriyle buluşacak olan Isparta Meydan AVM’nin teknik ve genel özelliklerini, marka karmalarını oluştururken neleri göz önünde bulundurduklarını ve hem Isparta’yı hem de AVM’yi bir cazibe merkezi konumuna ulaştırmak adına hangi çalışmaları yürüteceklerini konuştuk.

Kapılarını misafirlerine açmaya hazırlanan, Isparta’nın en büyük alışveriş ve yaşam merkezi halini alacak Isparta Meydan AVM’den bahseder misiniz? Konumu, teknik özellikleri, kiralanabilir alanları ve mağaza doluluk oranları hakkında neler söylersiniz?

Isparta Meydan AVM toplam kiralanabilir alanı 60.250 m2 olup, 180 mağazası ile şehrin en büyük alışveriş merkezi konumundadır. Yarı açık konseptiyle ve tam ortasında 5.000 m2’lik meydan alanı avantajı bulunan, fark yaratan bir projedir. Yönetimi JLL Türkiye tarafından yürütülen Isparta Meydan AVM; Belediye Kültür Merkezi, alanın içerisindeki camisi ve bankalara bulunan entegre girişleriyle sirkülasyon oluşturup, 1.000 araçlık toplam otopark kapasitesi ile şehrin en merkezi lokasyonunda yer almaktadır. Valilik, Büyükşehir Belediyesi vb. resmi kurumlara yürüyüş mesafesindedir. Meydan alanında yer alan büyük metrekareli açık konsept kafe ve restoran alanları, bu projeyi şehrin ve özellikle de genç nüfusun yeni buluşma noktası haline getirecektir. Projenin büyüklüğü ve ziyaretçilerine sunduğu nitelikli alanları ile yakın illerimiz Afyon ve Burdur için de alışveriş ve sosyalleşme anlamında bir çekim merkezi haline gelmesi beklenmektedir.

Marka karmanızı oluştururken neleri göz önünde bulundurdunuz?

Şehrin tüm ihtiyacını karşılayabilecek nitelikteki yapı marketi, departman mağazaları ve genel ihtiyaca yönelik ulusal ve uluslararası markalar projemizde yer almaktadır. Ayrıca şehrin en büyük çocuk oyun alanı projemizde bulunmakta olup; öğrenci şehri olması sebebiyle projemizi, kafe ve restoran, bowling, sinema gibi yaşam alanı haline getirecek lokomotif markalar tercih edilmiştir. Ayrıca merkezi bir konumda olmamız sebebiyle, alışveriş merkezinin farklı bir bölümüne şehir esnafı için yerel evlilik mağazaları ve yerel butik mağazalar ayrılarak şehir çarşısı havası da oluşturulmuştur.

Isparta Meydan AVM’yi bir cazibe merkezi haline getirmek adına ne tür projeler yürüteceksiniz?

Öncelikli olarak yapılacak her çalışmamızın içerisinde ilimizin ve halkımızın bize sunduğu imkanlardan faydalanacağız. AVM’de gerçekleştireceğimiz faaliyetlerle Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçileri davet edip, şehrin turizm faaliyetlerine de destek olmayı hedefl eyeceğiz. Meydan alanımızda sürekli olarak etkinlik ve konser organizasyonları yapılacak olup; şehrin özelliğini taşıyan gül ve halı festivalleri gibi etkinliklere ev sahipliği yapılması planlanıyor. Ayrıca meydan alanımızda bulunan kafe restoranlar geç saate kadar hizmet verebilecek şekilde oluşturulmuştur.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Şehrin uzun yıllardır ihtiyacı olan ve en çok beklediği proje olan Isparta Meydan AVM, Isparta Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile tamamlanmış olup, doğrudan ve dolaylı 3.000 kişilik istihdam yaratması beklenmektedir. Kültür merkezi, camisi, şehrin en büyük çocuk oyun parkı, sineması, yapı marketi ve şehre ilk defa gelecek dünya markaları ile sadece şehrin değil bölgenin en iddialı projesi olacak Isparta Meydan AVM, 23 Nisan tarihinde ziyaretçilerine kapılarını açacaktır.

jyh

Yukarı