Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

Hekimbey’den AVM’lere acil tıbbi müdahale çözümleri

17.11.2017 - 10:48

Pek çok AVM’nin acil müdahale ünitelerini kurduklarını ve buralarda hizmet verdiklerini açıklayan Hekimbey Sağlık Grubu Direktörü İlhan Berktaş, bugünlerde bundan daha fazlasını hayata geçirmenin hazırlığı içerisinde olduklarını belirtti. 

Hekimbey Sağlık Grubunu bize tanıtır mısınız? Hangi alanlarda faaliyet gösteriyorsunuz?
On yıl önce temelleri atılan Hekimbey Sağlık Grubu, öncelikle iş sağlığı ve güvenliği alanında hizmet vererek faaliyetlerine başladı. Bugüne kadar yaptığımız özverili ve profesyonel çalışmaların karşılığını, her geçen gün büyüyen ulusal müşteri portföyü ve artan çalışan sayısı olarak aldık. Bölgemizde en kapasiteli firma olarak görev yapmaktayız. Yeni yatırımlarımız farklı sektörlere ulusal kapasitede çözümler üretmek üzerine inşa edildi ve acil tıbbi müdahale odaları, estetik güzellik merkezi, mobil sağlık hizmetleri, özel sağlık hizmetleri ve ilk yardım eğitim hizmetlerimiz tek çatı altında olup, bize farklı sektörlerinde bayrak taşıyıcısı olma fırsatını verdi. 

AVM’lere tıbbi müdahale odaları kurduğunuzu biliyoruz. Toplamda kaç revir kurulumu yaptınız? Hangi AVM’ler ile çalışıyorsunuz?
Bugüne kadar 50 civarında revir kurulumu yaptık. İstanbul Maslak 1453 AVM, Ankara 365 AVM, Bursa Anatolium AVM, Denizli Teraspark AVM, Mersin Tarsus AVM, Konya M1 AVM, Sakarya Ada AVM, Tekirdağ Tekira AVM ve Adana M1 AVM’nin hali hazırda acil müdahale ünitelerini kurduk ve hizmet veriyoruz. Bugünlerde bundan daha fazlasını da hayata geçirmenin hazırlığı içerisindeyiz. Bir sınırımız yok. Türkiye genelinde hizmet veriyoruz. Hatta psikolojik sınırların da ötesindeyiz. 

CANINIZI EMANET EDEBİLECEĞİNİZ İŞİN EHLİ 98 PROFESYONEL ÇALIŞAN
Ekibiniz hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik sağlık ekibiniz var? Kimlerden oluşuyor?

Canınızı emanet edebileceğiniz, bizimle gönül bağı kuvvetli, işinin ehli 98 profesyonel çalışan arkadaşımız var. 24’ü doktor olmak üzere 68 sağlık çalışanımız bulunuyor.

Sektörün de bildiği üzere AVM’lerde acil tıbbi müdahale odası yasalaştı. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? 
Yerinde, ilk müdahale imkanı verebilecek olan bu düzenleme, AVM’lerimizin profesyonel işletim sürecine olumlu katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bir gün e-posta aldık, hizmet verdiğimiz Tarsu AVM Tesis Yönetim Şefi Ali Can Kaplan, “Geçtiğimiz haftalarda AVM içerisinde, bir misafirimizin kalbi durdu. Sağlık ekiplerimizden Emre Güllü hastayı ambulans gelene kadar 2 defa hayata döndürdü. Bu konuyla ilgili ve sağlık personellerimizin hizmet kaliteleriyle ilgili teşekkürlerimi iletmek isterim size” diyordu. İşte bu sözün bittiği yer…

Eklemek istedikleriniz…
AVM’ler için güven, sağlık ve huzur olmazsa olmaz nitelik taşır. Önümüzdeki süreçte henüz tanışmadığımız AVM yöneticileriyle buluşmaya hazırız. Bütün ekip arkadaşlarımla birlikte, bütün çözüm ortaklıklarımızdan da çok mutluyuz. Hekimbey ailesine bu geldiğimiz noktadan dolayı çok teşekkür ederim.   

nb

Yukarı