Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Gebze Center’da engeller kalkıyor

16.01.2017 - 14:08

Turkcell’in Young Guru Academy (YGA) ile birlikte hayata geçirdiği “Hayal Ortağım”a eklenen “Yol Arkadaşım AVM” özelliğiyle görme engelliler Gebze Center’da alışverişlerini kimseden yardım almak zorunda kalmadan yapabilecek, aradıkları yerleri kolayca bulabilecekler.

Yönetimi JLL Türkiye tarafından yapılan Gebze Center, Gebzelilere verdiği hizmetlere yenisini ekliyor. Kurulduğu günden bu yana Gebzelileri, dünyaca ünlü markalarla buluşturan, gerçekleştirdiği etkinliklerle bölgedeki sosyal ve kültürel hayata renk katan Gebze Center, sosyal sorumluluk anlayışı kapsamında, Turkcell ve YGA işbirliğiyle hayata geçirilen Hayal Ortağım Yol Arkadaşım hizmetine dahil oldu.
Turkcell’in YGA işbirliğiyle hayata geçirdiği, görme engellilerin sosyal hayata daha aktif ve bağımsız katılmalarını amaçlayan “Hayal Ortağım” uygulaması içerisinde bulunan “Yol Arkadaşım AVM” özelliği Gebze Center’da kullanıma açıldı.  Bu özellik sayesinde görme engelliler, Gebze Center’da önünden geçtikleri yerler hakkında uygulama üzerinden bilgi alabiliyor ve gitmek istedikleri mağaza, asansör, danışma gibi noktalar için yönlendirmelere ulaşabiliyor.

“HAYAL ORTAĞIM” TÜM TÜRKİYE’DE YAYGINLAŞMAYA DEVAM EDİYOR
Gebze Center’ın da dahil olduğu “Hayal Ortağım/Yol Arkadaşım AVM” özelliği toplam 6 ilde 16 AVM’de hayata geçirilmiş oldu. 2017 yılı içerisinde Türkiye çapında 40 AVM’ye ulaşması hedeflenen uygulamayla görme engellilerin AVM gibi toplu yaşam alanlarında herkes gibi özgürce zaman geçirebilmeleri amaçlanıyor. Bu hizmetten faydalanmak için görme engellilerin App Store veya Google Play’den Hayal Ortağım uygulamasını indirip üye olmaları yeterli. Uygulama tüm operatör kullanıcılarına açık olmakla birlikte Turkcell müşterilerine data kullanımı tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.

“YOL ARKADAŞIM” NASIL İŞLİYOR?
Yol Arkadaşım, Poi Labs tarafından geliştirilen bluetooth beacon ve kapalı alan navigasyon teknolojisi sayesinde çalışıyor. Bu sayede görme engelli kullanıcılar, akıllı telefonlarından bluetooth özelliğini açtıktan sonra “Hayal Ortağım” uygulaması içerisindeki Yol Arkadaşım kategorisinden bulunduğu AVM’nin menüsüne giriyor ve istedikleri yere sesli komutlarla varabiliyorlar. Turkcell Hayal Ortağım kullanıcıları, bu uygulama içerisinde tüketilen data için ücretlendirilmiyorlar.

nr

Yukarı