Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

DOĞRULUKTAN ŞAŞMAYAN BİR RAPORLAMA VE ANALİZ GÜCÜNE SAHİBİZ

06.09.2021 - 10:36

ENS Danışmanlık, AVM Kiralama, Yönetim Danışmanlığı ve AVM Proje Geliştirme hizmetleri vermek üzere 2017 yılında AVM Yöneticileri Platformunun Genel Sekreterlik görevini yürüten ve ICSC tarafından verilen, AVM sektörünün önemli sertifikalarından olan CSM (Certified Shopping Center Manager) sertifikasına sahip olan Emre Şen tarafından kurulmuştur. ENS Danışmanlık, kurucusu Emre Şen ile ekibinin 2001 yılından bugüne devam eden sektörel deneyimiyle donatılmıştır. Hedef stratejimiz ‘’doğru’’ kelimesi üzerine kurulu” diyen Ens Danışmanlık Genel Müdürü Emre Şen ile yönetim ve kiralama hizmetleri hakkında konuştuk.

ENS Danışmanlık, perakende sektörünün AVM kanalında dinamik bir bakış açısı yaratarak, yeni yönetim modelleri geliştirme amacını taşımaktadır. ENS Danışmanlık’ın misyonu sektörün önemli aktörlerinden olan yatırımcıların ve diğer tüm bileşenlerinin ihtiyaçlarına yönelik maksimum kazanç sağlayacağı farklı çözümler ve işlevsel stratejiler geliştirmektir.

Alışveriş Merkezi yönetimi, kiralama, ortak gider optimizasyonu ve finansal danışmanlık hizmetlerinizden bahseder misiniz? Ens Danışmanlık olarak diğer yönetim ve kiralama hizmeti veren firmalardan farkınız nedir?

ENS Danışmanlık olarak amacımız, kalıplaşmış, klişeleşmiş sistemden çıkıp yenilenen, gelişen teknolojik alt yapıyla desteklenen etkili ve farklı çözümler bulan bir hizmet ağı kurmak. Tüm dünya bir değişim sürecinin içinden geçerken bizlerin AVM’leri de güncellememiz, geliştirmemiz ve bunları yaparken de karşılaştığımız yeni ve farklı sorunlara etkili ve hızlı çözümler üretmemiz gerekmektedir. Klişeleşmiş bakış açısıyla yeni dünyaya adapte olmak imkansız. Biz AVM’lerimizi ve perakendecilerimizi yenilenen bu dünyaya adapte ederken kazanımlarını maksimize ederek daha şeffaf, daha teknolojik ve en önemlisi hızlı, ekonomik ve etkili çözümler üreterek hem kısa vadede ticari kazancı arttırmak hem de orta ve uzun vade için alt yapıyı sağlamlaştırmayı hedefliyoruz.

Alışveriş Merkezi yönetimi hizmetinizde dikkat ettiğiniz hususları anlatır mısınız?

Rakamların gücüne inanan bir ekibimiz var. Verimlilikler, ciro analizleri, karlılık analizleri, sektör değerlendirmeleri gibi konularda her perakendecimiz özelinde ayrı ayrı çalışmalar yapmaktayız. Her perakendecimiz özel ve ayrı bir değerlendirmeyi hak ediyor. Böylelikle genel hükümlerden ziyade özel çalışmalarla süreçleri net olarak gözlemlemek ve doğru analizler yapmak, hassasiyetle üzerinde durduğumuz bir konudur. Diğer bir önemli detay ise iletişim gücümüz ve hızlı çözüm üretme yeteneğimiz olduğunu belirtmek isterim.

AVM Kiralama hizmetinizde konum ve marka karmasında dikkat ettiğiniz hususları anlatır mısınız?

Hedef stratejimiz ‘’doğru’’ kelimesi üzerine kurulu. Doğruluktan şaşmayan bir raporlama ve analiz ile beraber; doğru perakendeciyi, doğru lokasyona ve doğru ticari şartlarla konumlamak verimli ve etkili bir marka karması yaratıyor.

 

TAVADA TAVUK

Yukarı