Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Deposite mağaza karmasını güçlendiriyor

10.03.2017 - 11:14

Deposite AVM Müdürü Burak Aydoğan: “Deposite Outlet’te 2017 yılında açılacak yeni mağazalarımız ile birlikte dış cephemizde büyük bir marka zenginliği oluşturacağız” dedi.

Sinpaş bünyesinde yer alan outlet projesi Deposite uzun soluklu bir yapı… Peki, bu uzun soluklu yapısını neye borçlu?
Deposite Outlet’in uzun soluklu bir yapı olmasının temelinde; markanın 2 sloganından da anlaşılacağı gibi “365 gün indirimin adresi” ve “yüzde 100 Outlet” olması yatıyor.  Ve tabii ki mağazalardaki büyük indirim ve kampanyalar da bu yapının güçlenmesine olanak tanıyor. 
Deposite Outlet’in uzun süredir ayakta durmasını sahip olduğu marka zenginliğine de bağlayabiliriz. Ayrıca bu yılsonuna kadar 2 büyük markayı daha bünyemize katacağımızı iletmek istiyorum. 

Deposite kuruluşundan bu yana ne gibi değişimler yaşadı? Özellikle yeni nesil AVM’lerle rekabet edebilmek ve daha fazla müşteri çekebilmek adına neler yapıyor?
“Yüzde 100 Outlet” olma özelliğini bünyemizde barındırmamız, ziyaretçi tarafında bizi tercih edilebilir kılıyor. Hatta bu özelliğiyle birlikte Deposite kuruluşundan bu yana çevre lokasyonlardaki AVM çeşitliliğinin artmasından dahi etkilenmedi.  
Outlet avantajımızı kullanarak indirimin üzerine indirim sözüyle ‘Garaj Günleri ‘ ni düzenliyoruz ve çok da verim alıyoruz. Aldığımız verim ile mağazalarımız ve ziyaretçilerimiz daha da istekli oldular. Bu yıl ilk defa düzenlediğimiz “Alışverişin Fırsatı Her Perşembe Deposite”de ile yaptığımız halk günü ile özel indirimli alışveriş fırsatlarını müşterilerimiz ile buluşturduk. 
Öğle ve akşam yemekleri için açık alanda oluşturduğumuz birbirinden çeşitli restoranların yer aldığı Lezzet Bahçemiz’de tercih sebeplerimizden bir tanesi diyebilirim. Müşteri çekebilmek için lokasyonumuzdaki reklam alanlarını, radyo reklamlarını ve dijital mecraları kullanıyoruz.   

Günümüzde bazı AVM her ne kadar outlet çatısı altında toplansalar da aslında outletin dışında faaliyetlerini sürdürüyor. Peki, bir AVM’ye yüzde 100 outlet demek için alışveriş merkezi ne gibi şartları taşımalıdır? Deposite AVM bu şartların tamamını içeriyor mu?
Deposite Outlet’e içindeki markaların tamamının outlet ve sezon sonu mağaza olmasından ötürü yüzde 100 outlet diyebiliriz. Bizim genel amacımız bunu korumak, ilerletmek ve outleti müşterilerimize yüzde 100 olarak sunmak diyebiliriz.

Son olarak, Deposite’nin 2017’ye yönelik çalışmaları hakkında bilgi sahibi olabilir miyiz? Planlarınızda neler var?
Deposite Outlet’te 2017 yılında açılacak yeni mağazalarımız ile birlikte dış cephemizde büyük bir marka zenginliği oluşturacağız. Geleneksel olarak düzenlediğimiz birçok markamızın katıldığı Garaj Günleri’ni düzenleyeceğiz. Ayrıca şu anda aktif olan ve Her Perşembe günü yapmış olduğumuz ‘Halk Günü’ nü daha da canlandırmak düşüncesindeyiz.
 

nr

Yukarı