Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

Denizli’nin cazibe merkezi: Sinpaş AquaMall

10.03.2017 - 11:11

Sinpaş AquaMall AVM Müdürü Mehmet Yanar: “Cadde tadındaki atmosferi ile herkesin ihtiyaçlarını karşılayabileceği ve sosyalleşebileceği alanlarıyla AquaMall sadece Aqua City’de yaşayanların değil, şehrin de yeni cazibe merkezi haline geldi” dedi. 

Sinpaş Yapı güvencesiyle oluşturulan yepyeni bir proje var; Sinpaş AquaMall… Bizlere bu yeni projeyi biraz anlatır mısınız? 
AquaMall AVM, Sinpaş Yapı’nın Ege Bölgesi’nde yükselen ve Aqua City içerisinde yer alan en büyük konut projesidir. 23 bin metrekare inşa alanı 19 bin metrekare civarında ise kiralanabilir alana sahip projede 30 ulusal ve uluslararası perakende markası bulunmakta olup aralarında Metro, H&M, Starbucks ve Köfteci Yusuf gibi Denizli’ye ilk kez gelen ulusal markalar da bulunuyor. Projemiz lokasyon olarak İzmir anayolu üzerinde şehrin otellerini, ticaret borsasını, fuar ve park alanlarını içine alan ve her geçen gün daha da gelişen batı aksında yer alıyor. Cadde tadındaki atmosferi ile herkesin ihtiyaçlarını karşılayabileceği ve sosyalleşebileceği alanlarıyla AquaMall sadece Aqua City’de yaşayanların değil, şehrin de yeni cazibe merkezi haline geldi.

Peki, konum olarak neden Denizli seçildi?
Sanayisi, turizmi, ticareti ve hizmet sektörü çok gelişmiş olan Denizli, ülkemizin en kalkınmış kentlerinden de biri. Dünyada tekstilin en önemli başkentleri arasında yer alıyor. Bir yılda milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan ilçe, tarihi ve doğal güzellikleriyle bir turizm kenti olmasının yanı sıra düzenlenen yerel, ulusal ve uluslararası etkinliklerle de bölgenin eğitim, kongre, kültür ve sanat merkezi özelliğindedir. Tüm bu özellikleriyle Denizli, bizim için yatırım açısından değerli şehirlerin başlarında geliyor.

Hedeflenen AVM müşteri kitlesi nedir? Yatırım planlamasında hangi demografik özellikler ele alındı?
AquaMall İzmir-Denizli ana yolu üzerinde bulunması sebebiyle Denizli halkına hizmet verdiği gibi ayrıca şehirlerarası yolculuk yapanların da ziyaret edebileceği ve keyifli vakit geçirebileceği şekilde tasarlandı.

Son olarak, AquaMall’ın 2017’ye yönelik çalışmalarından da kısaca bahseder misiniz?
Ana yola cepheli geniş açık otoparkında sirk, çeşitli sahne oyun gösterileri ve meydanında sürpriz nitelikte birçok aktivite ve konserlerin planlaması düşünülüyor. 

Sinpaş AquaMall’da yer alan perakende mağazalarına yönelik sunulan özel avantajlar ve ayrıcalıklar var mı? Markalar neden Sinpaş AquaMall’da yer almalı?
Markaların AquaMall Alışveriş Merkezini seçmesindeki temel nedeni; Denizli’de bir ilk olan temalı sosyal bir projenin yani Aqua City’nin yanı başında olması, açık mimari yapısı ve prestijli yaşam değeri ile projede bulunan bin 500 civarındaki konut yaşamıdır.

nb

Yukarı