Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

CAROUSEL’DE YEPYENİ VE MODERN BİR DÜNYA KURDUK

09.10.2020 - 18:04

Dinamik ve modern yüzüyle İstanbul’un her kesiminden misafirlerini ağırlayan Carousel Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 25. yaşını kutluyor. Carousel’in çeyrek asırlık serüvenini Carousel İcra Kurulu Başkanı Orhan Demir ile konuştuk.

Sektörün ilklerinden Carousel AVM, 25. yaşını kutluyor. Bu süre zarfında nasıl bir gelişim izlediniz?

 

Türkiye’nin öncü AVM’lerinden biri olarak, 1995 yılında İstanbul Bakırköy’de kapılarımızı açtık. Carousel’i ziyarete açtığımız ilk gün 25 binin üzerinde misafiri ağırladık. Carousel’e 125 bin kişinin geldiği günler de oldu. Yıllar içerisinde çok sevilen atlıkarıncamızla birlikte gönüllerde taht kurmayı başardık. Bakırköy’ün en önemli buluşma merkezlerden biriyiz. İstanbul’un en nezih restoran ve kafelerine de ev sahipliği yapıyoruz. İstanbul’un her kesiminden misafirlerimizin olduğunu söyleyebilirim. 82 bin metrekarelik kapalı alan içinde 26 bin metrekarelik kiralanabilir alanı bünyemizde barındırıyoruz.

Sinema salonlarımız, uzman eğitmenler ve özel tasarım stüdyolarına sahip spor salonumuz, çocuklara yönelik eğlence&bowling salonumuz ve birbirinden farklı oyun alanlarıyla birlikte toplamda 102 markamızla, ziyaretçilerimize aynı zamanda sosyal bir yaşam alanı da sunuyoruz.

MİSAFİRLERİMİZİ MODERN YÜZÜMÜZLE AĞIRLIYORUZ

14 ay gibi rekor sayılabilecek kadar kısa bir sürede faaliyetimize ara vermeden geniş kapsamlı bir renovasyon süreci geçirdik. Şimdi ise misafirlerimizi uçtan uca donatılmış teknolojik altyapımız ve modern yüzümüzle ağırlıyoruz.

İleri teknoloji ile tasarladığımız 34 metre yüksekliğinde özel camla kaplı piramitimiz merkez uzay çatının üzerinde bulunuyor ve iç mekandaki sera etkisini yok edici bir fonksiyon üstleniyor. Çatımız ayrıca gün ışığı altında ferah bir dolaşım imkanı da sağlıyor. Tamamen dolu olduğumuz zamanlarda bile uğultuyu engelleyen çok özel bir akustik sisteme sahibiz. Renovasyon sürecinin ardından, aramıza katılan yeni markalarımız ve ana cadde üzerindeki restoranlarımızla beraber estetik bir sinerji de yakaladık. Carousel’de yepyeni ve modern bir dünya oluşturduğumuzu gururla söyleyebilirim.

Şu an yenilenen modern yüzümüzle ziyaretçilerimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Carousel olarak sektöre kazandırdığımız birçok yenilikle birlikte her geçen gün kendimizi ziyaretçilerimizin talepleri doğrultusunda geliştirmek, bize olan güvenlerini pekiştirmek ve ziyaretçilerimize keyifli bir alışveriş deneyimi yaşatmak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz

 

25 YILDIR KALİTELİ HİZMET ANLAYIŞIMIZDAN ÖDÜN VERMİYORUZ

 

İstanbul’daki diğer AVM’lerden farklı olarak sizi öne çıkaran özellikler nelerdir?

 

İstanbul’un ilk AVM’lerinden biri olmanın çok sayıda avantajını yaşadık yıllar içerisinde. 25 yıldır kaliteli hizmet anlayışımızdan ödün vermeyerek, hiçbir maliyetten kaçınmadık. 25 yıla dayanan bir deneyim ve köklü bir tecrübe edinmiş olduk. Bu deneyimi ise bizlerle aynı yolda yürüyen markalarımızla paylaştık. Yakaladığımız sinerjiyle birlikte başarılı bir ivme yakaladık. Misafirlerimizin ilgisi ve Carousel’e olan inancı da yıllar içerisinde katlanarak arttı. Geçtiğimiz yıllara baktığımızda, birden çok neslin hayatına iz bırakabildiğimizi görüyorum. Örneğin atlıkarıncamız önemli bir simgeye dönüştü. Açılışımızdan bugüne kadar, 25 yıllık süre içerisinde hem çocukların hem de çocuk ruhlu olanların anılarında yer aldı. Bu derecede büyük bir yatırımın başarıya ulaşmasında en önemli faktör çekirdek kadronun niteliği ve tecrübesidir.

Carousel’in 25 yıla dayanan köklü tecrübesi sektörün gelişmesinde önemli rol oynadı. AVM’mizin yönetiminde yer alan birçok yöneticiyi geliştirerek, sektöre kazandırdık. Deyim yerindeyse Carousel, sektörün okulu haline geldi.  25 yıl boyunca bizim sayemizde perakende sektörüne yön veren markalar oluştu. Özellikle ilk mağazasını Carousel’de açan markaların global platformlarda marka bilinirliğine ulaşması yapması bizi gururlandırıyor.

25. YILIMIZI DOLU DOLU GEÇİRECEĞİZ

25. yıl dönümünüze özel kampanyalarınız neler olacak?

Her şeyden önce tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan pandemi sürecini göz ardı etmeden gerekli tüm kurallara uyarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 25. yılımızda tüm gerekli önlemleri alma konusunda Carousel olarak sektöre öncülük ettik ve bu doğrultuda ek yatırımlar yaptık. Tüm bu önlemlerle birlikte sağlıklı bir ortamda 25.yılımızı dolu dolu geçireceğiz. Bu dönemi çeşitli etkinlikler, kampanyalar ve sürpriz hediyelerle kutlayacağız. Carousel olarak perakendecilik sektörünün lider markası olmaya, birçok yeniliği ve güzelliği misafirlerimizle tanıştırmaya devam edeceğiz.

YENİ NESİLE ÖZEL ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ

AVM’lerde uzun süren başarının sırrı nedir? Siz başarınızı neye borçlusunuz?

Alışveriş merkezi deneyimine yön veren ve perakende markalarının kurumsallaşmasında önemli roller üstlenen AVM’mizin adı, ardında bıraktığı yıllarla birlikte güven ve kaliteyle birlikte anıldı. Marka karmamızı zenginleştiren değerli iş ortaklarımız, nesilden nesile yanımızda olan tüm ziyaretçilerimiz, iş birliği yaptığımız paydaşlarımız ve yıllardır bizimle birlikte başarıya yürüyen tüm ekip arkadaşlarımız ile önemli bir ahenk yakaladık. Bu da başarımızın en büyük sırrını oluşturuyor.

Başarının diğer bir sırrı da kendimizi misafirimizin yerine koyarak, onların nelerden memnun olup olmayacağını öngörerek oldu. Şu dönemde ne istediğini bilen, kimliğini ortaya koyabilecek ürünleri ve mekanları tercih eden yeni nesil bir tüketici kitlesi var. Bu kitleyi analiz ederek özel çözümler üretiyoruz.

nb

Yukarı