Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

CAROUSEL AVM YATIRIMINI MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNE ODAKLIYOR

06.09.2021 - 10:27

Misafirlerine yeme-içme ve sosyal aktiviteleri güven ve konfor içinde sunarken bu hizmetleri uluslararası standartlara çekmeye çalışan Carousel AVM yatırımlarını da bu vizyonla gerçekleştiriyor. Carousel İcra Kurulu Başkanı Orhan Demir ile AVM yatırımları hakkında konuştuk.

AVM’de marka karmasına olan yaklaşımınızı anlatır mısınız?

Carousel AVM olarak bizim farklılaşmamızı belirleyen unsurlar; vizyoner bakış açımız, sektöre liderlik eden yapımız, müşteri memnuniyetine olan yatırımımız, günümüz teknolojisi ve ilgili yasal mevzuatlara kısa sürede entegre oluşumuz ve en önemlisi de marka karmasını oluştururkenki titiz yaklaşımımızdır.

Biz, Carousel Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ni hayata geçirirken her yaştan insana hitap etmesini istedik. Ailelerin çocuklarıyla birlikte keyifli vakit geçirdiği bir projeyi hayal ettik. Misafirlerimiz aradıkları tüm ürün ve hizmetlere Carousel çatısı altından ulaşabiliyor. Carousel olarak hazır ofis, sinema, spor salonu, fizyoterapi merkezi, kafe, restoran ve çeşitli mağazalarımızla Bakırköy’ün en cazip noktasında hizmet veriyoruz. Ulusal ve uluslararası 100’ün üzerinde seçkin iş ortağımızla misafirlerimizi ağırlıyoruz.

 

AVM yatırımlarında nasıl bir politika izlenmelidir?

Alışveriş merkezleri, perakendecilik alanında yer alan ve tüketici ihtiyaçlarını karşılamada gelişime sürekli açık olan işletme türleridir. Toplumunun ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak aynı anda birçok merkezde ve birçok faaliyette bulunan AVM’ler, kent yaşamının önemli dinamiklerinin başında gelmektedir.

Alışveriş merkezleri sadece ürün ve hizmet alışverişi bakımından değil, psikolojik tatmin ve statü ihtiyacı gibi boyutlara da sahiptir. Ülke ekonomisinin,  sosyal yaşamın, kültürel gelişimin ve alışkanlıkların adeta birer aynası haline gelmiştir. AVM’ler genel olarak ortak bir amaca hizmet eder. Her AVM’nin farklı tipolojisi olabilir. AVM fikri bulunduğu konum, hitap ettiği hedef kitlesine ve hedef kitlesinin sosyo-ekonomik yapısına göre değişiklikler gösterebilir.

Alışveriş merkezleri doğası itibariyle dinamik yapılardır. Ana faaliyet alanı hizmet vermek olsa da ziyaretçilerin ve mağazaların taleplerine göre gerekli adımları atmak ve projeler geliştirmek AVM’lerin en önemli iş kalemleri arasındadır. AVM’ler dinamik yapıları gereği her daim gelişime ve değişime açık olacaklardır.

Tüm bu etkenler doğrultusunda bir AVM yatırımı projesinin fikir bazında ortaya çıkması ve yatırıma dönüşmesi bilgi, deneyim, sezgi, girişimcilik ruhu, bulunulan konumun özellikleri, teknolojik alt yapı ile dijital dünyadaki yenilikler, faaliyet gösterilecek ülkedeki ekonomik gelişmeler ve dünyadaki konjonktür gibi birçok faktörün göz önünde bulundurulmasını içermektedir

Önümüzdeki süreçte de gelişen trendleri yakından takip etmeye ve misafirlerimizin sağlığını ön planda tutacak şekilde yeniliklere açık olmaya devam edeceğiz. Ayrıca önemle üzerinde durulması gereken bir konu var ki o da yeni jenerasyonun AVM içinde onlara sunulan online ya da offline servislerden yararlanmak istemesi Dijital alana entegre olmak yeni AVM yatırımlarında odaklanılması gereken en önemli noktalardan biri.

 

İnsanların bir alışveriş merkezini tercih ederken dikkat ettiği en önemli özellik nedir? Siz bu özelliklere yönelik nasıl çalışmalar gerçekleştiriyorsunuz?

Carousel olarak, misafirlerimize sağlıklı bir ortamda keyif alacakları bir alışveriş deneyimi sunarken; yeme içmenin, eğlencenin, sosyal ve kültürel aktivitelerin de uluslararası standartlarda uygulanmasına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bizi sürekli yeniliğe ve gelişime iten etkenler arasında müşterimizin sadakati ve devamlılığı geliyor. Carousel çatısı altında, dinamik bir dünyada halkımız ile iç içeyiz. Yeni dönemde de bu ilkemizden asla vazgeçmeyeceğiz.

Bu yıl aynı zamanda 26. yılımızı geride bırakmanın gururunu ve sevincini de yaşıyoruz. Bu yılı çeşitli kampanyalar ve sürpriz hediyelerle renklendireceğiz. Carousel olarak perakendecilik sektörünün lider markası olmaya, birçok yeniliği ve güzelliği misafirlerimizle tanıştırmaya devam edeceğiz.

 

TAVADA TAVUK

Yukarı