Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

BÜYÜK İLGİ GÖREN KAMPANYALARIMIZ KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR

10.09.2020 - 15:14

Metro Properties Gayrimenkul Kurumsal İletişim ve Pazarlama Departman Müdürü Nesrin Özkan, M1Adana ve M1Gaziantep’teki yeni dönem kampanyalarını anlattı. Dijital dünyanın tüm gereklerini müşterileriyle buluşturduklarını söyleyen Özkan, “Son yıllarda büyük ilgi gören ve AVM mobil uygulaması üzerinden katılarak yüzlerce TL’lik hediye çeki kazanılan satış kampanyamız ve “Depo Satış Günleri” kampanyamız da salgın sürecinden sonra hayata geçmeye devam ediyor.” dedi.

Normalleşmeyle birlikte AVM’lerde hem ziyaretçi sayısında hem de ciroda artış yaşanıyor. Bu artışı sağlama adına düzenlediğiniz kampanyalar nelerdir?

AVM’lerimizde 24 saat esasına göre çalıştırılan özel havalandırma sistemi sayesinde yüzde 100 taze hava dolaşımı sağlanması, özellikle M1Adana’da açık alanda alışveriş imkanı, yatay mimarinin sağladığı ferah yapı, geniş koridorlar, yüksek tavanlar sayesinde havadar, güvenli ve sağlıklı alışveriş ortamı, normalleşme sürecinde bizi ön plana çıkaran en önemli konular oldu. Bu dönemde gerçekleştirdiğimiz en büyük projemiz ise pandemi boyunca büyük fedakarlıklar gösteren sağlık çalışanlarımız, AVM çalışanlarımız, 65 yaş üstü ve 18 yaş altı ziyaretçilerimiz, kargocularımız, market çalışanlarımız ve fırıncılarımıza minnettarlığımızı ifade etmek için oluşturulan #MİNNETTARIZ projesi.

Öncelikle, pandemi süresince çıkan ‘iyi haberler’e dair gazete kupürlerinin yer aldığı 12 metre uzunluğunda #MİNNETTARIZ anıtı hem M1Adana, hem de M1Gaziantep AVM’lerimiz içerisine konumlandırıldı. Yüzlerce kahraman sağlık çalışanımızın fotoğrafları AVM’lerimiz içerisinde sergilendi ve “sen bizim kahramanımızsın” sloganı ile yaptıkları fedakarlıkları hiç unutmayacağımız vurgulandı. Süreçte büyük sabır gösteren 65 yaş üstü büyüklerimizi AVM'ye girişte hediye saksı çiçekleriyle karşılarken, 18 yaş altı gençlerimize Instagram hesabı üzerinden 50 TL’lik Google Play Oyun kartı hediye ederek, onların bizim için olan değerini ifade edildi. AVM’lerimizde ziyaretçilerimizi her zaman güler yüzle karşılayan hem M1Adana, hem M1 Gaziantep mağaza personelimizin isimlerinin yer aldığı dev #MİNNETTARIZ panoları hazırlandı. Bu değerli grupların hepsine değişik şekilde hediyeler takdim edilerek, biraz olsun “minnet” duygumuzun ifadesi sağlanmaya çalışıldı.

Bu süreçte kampanyalara beklenen ilgi gösteriliyor mu?

Hem salgın döneminde yoğun olarak yapılan sosyal medya iletişimi hem de normalleşme sürecinde gerçekleştirilen etkinlikler ziyaretçilerimizce ilgiyle karşılandı. Özellikle #MİNNETTARIZ projemiz için çok olumlu dönüşler alındı. M1 Adana’da AVM’nin çeşitli alanlarında sürekli müzik dinletileri, haftanın 3 günü profesyonel spor eğitmeni eşliğinde açık havada spor etkinlikleri gibi hayatın renklerini ziyaretçilerimiz ile birlikte yeniden deneyimlemek için yaz sonuna kadar devam ediyor. Dijital dünyanın tüm gereklerini müşterilerimizle buluşturmaya ve mağaza cirolarının artışına büyük destek vermeye devam ediyoruz. Son yıllarda büyük ilgi gören ve AVM mobil uygulaması üzerinden katılarak yüzlerce TL’lik hediye çeki kazanılan satış kampanyamız ve “Depo Satış Günleri” kampanyamız da salgın sürecinden sonra hayata geçmeye devam ediyor. 

Müşteri sadakati açısından kampanyaların öneminden bahsedebilir misiniz?

Pandemi sürecinde ziyaretçilerimizle bağımızı hiç koparmadan, özellikle sosyal medya üzerinden sürekli iletişim halinde kaldık. Dünyayı etkileyen salgın sonrası AVM’lerimizde tek katlı mimarinin sağladığı imkânlar, yüzde 100 temiz ve doğal hava sağlayan iklimlendirmemiz ve açık otoparklarımız ile fiziksel mesafenin rahatça korunması ve güvenli alışveriş için öne çıkarak, sağlıklı bir normalleşme sürecine de büyük katkıda bulunduk.

AVM’ler bu dönemde kendileri için doğru kampanyaları nasıl belirlemeli?

Her alışveriş merkezinin yerel dinamikleri ve kendi ziyaretçi profilini iyi tanıyıp, toplumsal değişiklikleri göz önüne alarak doğru kampanyalar ve sağlık kurallarını da dikkate alacak güvenli alışverişe uygun yeni düzenlemeler yapması gerekiyor.

nb

Yukarı