Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Bursa’nın Markası açıldı

03.06.2017 - 09:51

Bursa Nilüfer’de bulunan Sur Yapı Marka AVM açıldı. 75 bin metrekarelik alanda 250 mağaza ile hizmet verecek olan AVM, 650 milyon dolara mal oldu.

Sur Şirketler Grubu bünyesinde bulunan Sur Yapı, Ekart ortaklığıyla hayata geçirdiği 650 milyon dolar yatırım hacmine sahip karma kullanımlı Sur Yapı Marka AVM açıldı. Bursa Nilüfer’de bulunan AVM, 75 bin metrekarelik alanda 250 mağaza ile hizmet verecek.

 

Sur Yapı Marka AVM’de Inditex Grubu markaları olan Massimo Dutti, Zara, Zara Home, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear ve Oysho’nun yanı sıra H&M, Decathlon, LCWaikiki, DeFacto, Koton ve Migros’un yer alması planlanıyor. Marka’da ayrıca 35 adet kafe ve restoran, bin 400 kişi oturma kapasiteli yeme-içme alanı, çocuklar için büyük bir eğlence ve oyun alanı, 3 bin metrekarelik alanıyla 9 salonlu bir sinema ve fitness merkezi ile bin 800 araçlık otopark da yer alacak. Alışveriş merkezinde toplam 3 bin kişiye istihdam sağlanacak.

650 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “2013 yılından bu yana 3 alışveriş merkezi projesini hayata geçirdik. Sur Yapı olarak her yıl yeni bir alışveriş merkezini daha bünyemize katmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Projenin, geçtiğimiz aylarda gördüğü yoğun ilgi sonucu büyütüldüğüne dikkat çeken Elmas, “50 milyon dolarlık ek yatırım ile Sur Yapı Marka Rezidans ve AVM‘nin toplam yatırım tutarı 650 milyon dolara ulaşırken eklenen 30 yeni mağaza ile mağaza sayısını da 250’ye çıkardık. Oluşan talep ve başarılı konut satışları Bursa’ya olan inancımızı pekiştirdi ve yatırımımızı büyütme kararı almamızı sağladı. Sur Yapı Marka AVM ile Bursa’da ilk mağazalarını açacak dünyaca ünlü markaları Bursalıların hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.

MURAT BOZ KONSERİ İPTAL
Marka AVM açılışına özel düzenlenen Murat Boz konseri ise, dün Şırnak’ta meydana gelen şehit haberlerinden sonra ileri bir tarihe ertelendi.

nr

Yukarı