Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

BİRÇOK MARKA NOVAMALL AVM İLE CİROLARINI ARTIRDI

06.10.2017 - 15:56

Novamall Manavgat AVM Müdürü Fethi Başuslu, ADL, Cinemaximum, Gratis, H&M, Starbucks, Ipekyol, Watsons, Shakespeare, Mado... gibi pek çok markanın Manavgat’a ilk defa Novamall ile birlikte geldiğini belirtti.

Novamall AVM’yi kısaca tanıyabilir miyiz? 
19 Mayıs 2016 tarihinde açılan Novamall Manavgat AVM’nin yatırımcısı Manavgat AVM İşletmeciliği A.Ş. olup,  AVM nin yönetimi İnside AVM Danışmalık tarafından gerçekleştirilmektedir. Günlük 30 bin araç geçişinin gerçekleştiği Antalya-Alanya karayolu üzerinde Antalya’ya 75 kilometre uzaklıkta yer alan Novamall, Antalya’nın en büyük ikinci ilçesi ve en önemli turistik merkezlerinden biri olan Manavgat’ta 120 yeni markaya ev sahipliği yapıyor.

AVM’de hangi markalar yer alıyor? Bunların arasında ilk defa Manavgat’a gelen markalar var mı?
Evet, bu markalar arasında ilk defa Manavgat’a gelen birçok marka mevcut tabii ki… ADL, Armağan, Chilia, Cinemaximum, Çocukkent, Dagi, Gratis, H&M, Mado, Shekespeare, Shop&Shoes, Starbucks, Subway, Tavuk Dünyası, Toyzz Shop, U.S Polo, Yves Rocher, Watsons… gibi birçok marka Manavgat’a ilk defa Novamall ile birlikte geldi.

Novamall AVM açıldığı günden bu yana müşteri sadakatinde nasıl bir ilerleme kaydetti? 
Açıldığımız günden bu yana ziyaretçi sayımız her geçen gün artış gösterdi. 2016 ve 2017 yılı arasında değerlendirme yaptığımız zaman; ziyaretçi sayısında yüzde 2, ciro artışında ise yüzde 20 artış sağlandı. Bu artışlara baktığımız zaman müşteri sadakatinde ise yüzde 230 artışın olduğunu gözlemliyoruz.

Lokasyon bir alışveriş merkezinin başarısında ve kapı giriş sayılarının yüksek olmasındaki önemli unsurlardan biridir. Novamall AVM’yi lokasyon açısından nasıl değerlendirirsiniz?
Novamall AVM son derece iyi bir lokasyona kurulan bir AVM’dir. Antalya-Alanya D 400 karayolu üzerinde bulunuyor ve şehir merkezi içerisinde oluyor olması lokasyon açısından AVM’yi son derece verimli kılmaktadır. Ayrıca şehirlerarası otobüs terminalinin de hemen ve birçok eğitim kurumlarının da yanında olması lokasyon açısından büyük bir ayrıcalıktır.

Yılsonuna kadar gerçekleştireceğiniz etkinlik ve kampanyalarınızdan bahseder misiniz? Ziyaretçiler bu ay ne tür kampanyalarla karşılaşacak?
Tabii ki birçok AVM’nin de gerçekleştireceği gibi yılbaşı için araç kampanyasına başlayacağız. Ziyaretçiler,  1 Ekim-31 Aralık tarihleri arasında toplamda yapacakları 75 TL ve üzeri alışverişlerinde çekilişe katılma hakkına sahip olabilecekler. Çekiliş ile Tucson 1.6 araç sahibini bulacak. Bunun yanında her hafta sonu çocuklar için yapmış olduğumuz palyaço, sihirbaz, jonklör, balon şov, yüz boyama-kum boyama, balon katlama gibi birçok etkinliğimiz de devam edecek.
Ayrıca geleneksel hale getirmiş olduğumuz Novamall satranç turnuvası bu yıl 10 Kasım’a ithafen 11-12 Kasım tarihleri arasında 3. Novamall Atatürk’ü Anma Satranç Turnuvası  olarak gerçekleştirilecek. 

Kampanyalarınızı ya da etkinliklerinizi belirlerken ziyaretçilerinizin de isteklerini de göz önünde bulunduruyor musunuz ya da bu yönde talep alıyor musunuz? 
Elbette ziyaretçilerimizin isteklerini de değerlendiriyoruz. Bu değerlendirmeyi gün içerisinde yapmış olduğumuz anketlerde ölçebiliyoruz. Bu doğrultuda ziyaretçi isteklerini de gerçekleştiriyoruz.

Eklemek istedikleriniz…
Alışveriş merkezimizin turizmin kalbi olan Manavgat-Side bölgesinde oluyor olması bize güç kazandırıyor. Bu sene olduğu gibi önümüzdeki senelerde de özellikle dünyanın her bölgesinden gelen turistler ile gücümüze güç katarak ilerleyeceğiz.

nb

Yukarı