Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

BİLKENT CENTER 20 YAŞINDA

17.09.2019 - 16:23

“MUTLULUK PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR” MOTTOSUNU BENİMSEYEN, KONUKLARINA EN KALİTELİ HİZMETİ, KENDİSİNİ ÖZEL HİSSEDECEĞİ ŞEKİLDE VERMEYE ÇALIŞAN BİLKENT CENTER 20 YILDIR SEKTÖRDE FARK YARATIYOR. BİLKEN CENTER'IN YENİLENEN ALANIYLA İLGİLİ BİLGİ VEREN TEPE EMLAK GENEL MÜDÜRÜ HAYAL OLCAY, "BİLKENT CENTER’DA SÜREKLİ OLARAK YENİLEMELERE YÖNELİK YATIRIMLAR YAPTIKLARINI İFADE ETTİ.

Bilkent Center’ın da aralarında bulunduğu birçok başarılı projeye imza atan Tepe Emlak Yatırım hakkında bilgi verir misiniz?
Tepe Emlak Yatırım İnşaat ve Ticaret A.Ş olarak, 1996 yılından bu yana Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından biri olan Bilkent Holding çatısı altında, perakende sektöründe ilkleri başarmış ve farklılık yaratan birçok başarılı projeye imza atmış olmanın gururuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
AVM yönetimi ve danışmanlığı hizmetlerimizin yanı sıra konsept ve proje danışmanlığı yapıyor, alışveriş merkezlerindeki ticari alanların kiralanması konularında strateji odaklı düşünüp farklılıklar yaratmayı amaçlıyoruz. Hizmet verdiğimiz bütün alanlarda gerek kurumsal yapımız gerekse bağlı bulunduğumuz holding şirketlerinin sağladığı sinerjiyi avantaja dönüştürerek, yarattığımız çözümlerle çalıştığımız markalara değer katmanın yanı sıra birçok kişiye de istihdam imkânı yaratıyoruz.
Tepe Emlak Yatırım bünyesinde 42 Maslak, Sığacık Teos Marina, Mix Kayseri AVM gibi karma kullanımlı projelere verdiğimiz ticari alan kiralama ve konsept danışmanlığı hizmetlerimizin yanı sıra, hali hazırda Bilkent Center, Bilkent Station, Tepe Nautilus, Ankara’nın ilk açık hava projesi Tepe Prime Avenue, 365 AVM ve Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nın kiralama ve yönetimini gerçekleştirmekte ve bazı önemli karma projelere ticari alanları ile ilgili kiralama ve konsept danışmanlığı hizmeti vermekteyiz.

Bilkent Center AVM’nin yenilenme fikri nasıl ortaya çıktı, yenilediğiniz alanla ilgili hedefleriniz nelerdir? 
1998 yılından beri hizmet veren Bilkent Center, Ankara’nın ilk AVM’lerinden biridir. Misyonumuz her zaman müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı olduğu için projelerimizde konuklarımızın beklentilerini ön planda tutuyor, stratejilerimizi bu doğrultuda oluşturuyoruz. Konuklarımızın keyifli ortamlarda alışveriş ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya özen gösteriyoruz. 
Bilkent Center’ın yenilenen bölümü ile Ankaralıların günün telaşı içinde soluklanacakları,  hem alışveriş yapıp hem de kaliteli zaman geçirebilecekleri keyifli yaşam alanları oluşturmayı hedefledik. Konum avantajımızı ve sektördeki tecrübemizi kullanarak öncelikle mimarinin ve konseptin üzerine yoğunlaştık. İçten, samimi, sıcak bir mekân arayan gençlerin, ailelerin, çocukların, yaşlıların ve çalışanların kısacası toplumun her kesiminden insanın seveceği, kendini iyi hissedeceği alışveriş, yaşam ve gastronomi merkezi kavramlarını bir araya getirerek sektöre öncülük ettik.
 
Yenilenen alanınızla beraber hangi markalar geldi? 
İçinde bulunduğumuz rekabet ortamında fark yaratan cesur projelere imza atmanın ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Bilkent Center’ın yenilenme çalışması her detayını özenle planladığımız için uzun bir süreç aldı. Sürecin ilk etabını 2015 yılında Bilkent Station’ın açılması ile gerçekleştirdik. Bilkent Station ile konuklarımızın kendilerini rahat, keyifli ve ait hissedecekleri, tren garı görüntüsünde olan özel mimarisi ile Türkiye’de hiç yapılmamış alışveriş, yaşam ve gastronomi alanları oluşturduk. Bilkent Station gerek içinde bulundurduğu markalarla, gerekse konsepti ve mimarisi ile Ankara ve Türkiye’de adından övgüyle söz ettiren,  dikkat çeken, çok konuşulan bir proje oldu. 
Bilkent Center renovasyonu, sürecin 2.  ve son aşaması oldu. 16.500 metrekarelik bir alanı alışveriş merkezine dahil ederek 20’ye yakın mağaza oluşturduk ve konusunda uzman mimarlarla çalışarak modern,  keyifli ve konforlu alanlar yarattık. Sektöründe öncü birçok mağazayı bünyemize kattık. Migros,  Praktiker, D&R, Toyzz Shop, Avva, İpekyol, B&G Store,  Mavi,  Atasun Optik, SPX, Desa, Roman, Chakra, Samsung, Siemens, Çilek, Spx, Vakko, Yves Rocher, Oliver Weber  gibi açılan yeni mağazalarla konuklarımıza keyifli alışveriş deneyimi yaşatmaya başladık, marka karmamıza uygun diğer ulusal ve uluslararası firmalarla görüşmelerimiz devam etmekte…
Bizi çok heyecanlandıran yeni projelerimizden biri ise; yıllardır Ankaralılara hizmet veren sinemamızı yeniliyoruz. Sinema, tiyatro ve dans okulundan oluşan bir proje çok yakında Ankaralılarla buluşacak.   

Bu yıl 20. yaşınızı kutluyorsunuz. 20 yıldır Bilkent Center AVM’yi diğer AVM’lerden ayıran özellikler nelerdir? Hangi alanlarda öne çıkıyorsunuz?
20. yılında yenilenerek, “Mutluluk Paylaştıkça Çoğalır” mottosunu benimseyen, konuklarına en kaliteli hizmeti, kendisini özel hissedeceği şekilde vermeye çalışan Bilkent Center’da sürekli olarak yenilemelere yönelik yatırımlar yapıyor ve konuklarımızın keyifli ortamlarda alışveriş ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya özen gösteriyoruz. Mimari kriterleri hem çevreci bir çerçevede hem de farklılık hissettiren koşullarda, kaliteye azami önem vererek belirliyoruz.
Eskişehir Yolu, Ümitköy, İncek ve Çankaya’nın kesiştiği bir lokasyonda yer alıyoruz.  Bilkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi,  ODTÜ ve inşaatı bitmek üzere olan Bilkent Şehir Hastanesi’ne olan yakınlığımız çok büyük bir avantaj olarak ortaya çıkıyor.
Konumumuzun yanı sıra, Ankara’nın ilk Erişilebilirlik Belgeli “Engelsiz AVM” olma özelliğiyle sektördeki farkımızı ortaya koyduk. 42 araçlık engelli otopark alanı, tekerlekli sandalye hizmeti, her katta bulunan engelli tuvaletleri, asansörleri ve yürüyen merdivenleriyle “Engelsiz AVM” olma konusuna verdiğimiz önemi belgelendirdik. 

Bilkent Center AVM’de ne tür etkinlik alanları var? Düzenlediğiniz etkinlik ve projelerde nerelere dikkat ediyorsunuz?
Çevremizde gelişen rekabet koşullarını titizlikle değerlendirerek sürekli iyileştirmeler yapıyoruz. AVM’lerin sadece alışveriş için değil aynı zamanda sosyal hayatın da bir parçası olduğunun bilinciyle planladığımız etkinliklerle fark yaratmaya çalışıyoruz. Düzenlediğimiz 22. Uluslararası Ankara Caz Festivali, Uluslararası Sanat Festivalleri ile dünyaca ünlü müzisyen,  ressam ve heykel sanatçılarına ev sahipliği yapıyoruz.  
Sürekliliği önemsiyor düzenlediğimiz her etkinliğin gelenekselleşmesini hedefliyoruz.  Bu yıl Ankara Kahve Festivali’nin ve Uluslararası Sanat Festivali’nin 3.’sünü gerçekleştirdik. Hatta Kahve Festivalini ödülle taçlandırarak Amerika Pazarlama ve İletişim Profesyonelleri Derneği (AMCP) tarafından düzenlenen Hermes Creative Yaratıcılık Ödüllerinden 4 kategoride platin ödül aldık. 

nb

Yukarı