Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

BATMAN’DA 100 MİLYON LİRALIK AVM VE OTEL YATIRIMI

10.09.2020 - 15:42

Arces İnşaat tarafından Batman'da yapılacak Erzenia Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile 5 yıldızlı Ramada Plaza By Wyndham Oteli’nin temeli atıldı. Erzenia AVM Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Müjdecioğlu; üstü açık, meydan ve sokaklardan oluşan yapısıyla Erzenia Alışveriş ve Yaşam Merkezinin Batman'ın en büyük outlet merkezi olacağını dile getirirken, proje tutarının 100 milyon lira olduğunu ifade etti.

Arces İnşaat tarafından Batman'da yapılacak Erzenia Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile 5 yıldızlı Ramada Plaza By Wyndham Oteli’nin temeli atıldı. Vali Hulusi Şahin, Gültepe Mahallesi'nde yapılacak 100 milyon liralık yatırım için düzenlenen temel atma töreninde, Batman'da 5 yıldızlı otel eksikliği olduğunu belirterek, "İçinde kongre merkezinin de bulunduğu 5 yıldızlı otel ve alışveriş merkezi Batman'a büyük değer katacak. Yatırımın hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Erzenia AVM Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Müjdecioğlu da 16 bin metrekare kiralanabilir alana sahip, 37 mağazayla faaliyet gösterecek alışveriş ve yaşam merkezinde, 12 kafe ve restoranla geniş, konforlu bir yeme-içme alanı olacağını söyledi. Üstü açık, meydan ve sokaklardan oluşan yapısıyla Erzenia Alışveriş ve Yaşam Merkezinin Batman'ın en büyük outlet merkezi olacağını dile getiren Müjdecioğlu, proje tutarının 100 milyon lira olduğunu ifade etti. Proje kapsamında alışveriş merkezinin yanı sıra 5 yıldızlı bir otelin inşa edileceğini belirten Müjdecioğlu, otel için Ramada Plaza By Wyndham Oteller zinciri ile anlaşma yapıldığını kaydetti.

TÜM PROJE 24 AY İÇİNDE BİTECEK

Yılda 6 milyon ziyaretçi kabul edecek Ezenia’nın çocuklar için büyük bir eğlence alanı, bölgeye hitap edecek kongre binası ve 5 yıldızlı Ramada Plaza by Wyndham’ın olacağını da belirten Müjdecioğlu, Toplam proje alanımız 9 bin 300 metrekare, bunun 4 bin 500 metrekaresi açık alan olmak üzere planlandı. Tüm projeyi 24 ay içinde tamalayacağız.” diye konuştu.

350 araçlık otoparka sahip olan Erzenia’nın kiralama ve yönetiminin CMR Danışmanlık tarafından yapılacağını aktaran Müjdecioğlu, 608 bin kişilik nüfusa sahip Batman’da yaptıkları AVM’nin marka mağazalar ve konsepti ile çevre iller içinde bir çekim merkezi olacağını söyledi. Aynı zamanda Batman’ın turizm faaliyetleri ile paralel olarak, havalimanına yakın konumuyla yabancı turistlerin de tercih edeceği bir AVM olacağını anlatan Müjdecioğlu, Projemize çok güveniyoruz, Ramada Plaza by Wyndham markası da bu gücümüze güç katıyor.dedi.

RAMADA PLAZA BY WYNDHAM OTEL AÇILACAK

Temel atma töreninde konuşan Ramada Otel Türkiye ve Balkanlar İş Geliştirme Direktörü Murat Özel, Ramada markasının Batman’da olmasından mutluluk duyduğunu ifade etti ve ekledi: “Bu nitelikli ve güzel yatırım için ayrıca Batmanlı yatırımcımızı da tebrik ediyorum” dedi. Otel hakkında bilgiler veren Özel: “Otel bünyesinde 108i Standart, 1’i Engelli ve 11i Suite olmak üzere toplam 120 odamız olacak. Ayrıca yine otelin içinde 5’i 30 kişilik, 2’si 500 kişilik ve 1’i bin 200 kişilik çeşitli konseptlerde kongre ve toplantı salonları olacak.”

nb

Yukarı