Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Alışveriş ve eğlencenin kalbi Arcadium’da atıyor

10.03.2017 - 14:56

Seçkin marka karması ile kentte alışveriş, moda ve eğlencenin nabzını tutan Arcadium AVM, Ankara halkının yaşamına canlılık katmaya devam ediyor.

Moda, lezzet ve eğlenceyi kent halkının ayağına getiren Arcadium AVM, şehrin ticari hayatını canlandırırken, kültürel etkinliklerle sosyal yaşantıya da renk katıyor. Birbirinden özel çalışmalara imza atan AVM’de ziyaretçiler bir yandan keyifli zaman geçirirken, bir yandan da öğretici etkinliklerle farkındalık kazanıyor. 

ARCADIUM’DA ÖMÜR AKKOR RÜZGARI
Arcadium’un düzenlediği etkinliklere bir yenisi daha eklendi. 9 kitabı 8 dilde, 100 ülkede satışta olan ünlü şef ve yazar Ömür Akkor, 12 Şubat tarihinde yemeklerini gözü kapalı yaptığı şovu ile Arcadium’da izleyicilerin karşısına çıktı. Eğlencenin lezzetle harmanlandığı şovun beraberinde Akkor, birbirinden güzel tatlılar yaptı ve Anadolu lezzetleri hakkında engin bilgilerini katılımcılarla paylaştı.
İlgi çekici ve keyifli olmasının yanı sıra görme engelliler için de farkındalığı sağlayan “Gözü kapalı yemek yapma” şovunda Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü üyeleri ve değerli yöneticileri etkinlikte yerlerini aldı. Şovda, üyelerden bir edebiyat öğretmeni ile birlikte yemek yapan Akkor, deneyimlerini bu sayede doğrudan katılımcılara aktarmış oldu. Gösterinin bu bölümü izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü ve uzun süre alkışlandı.
Verdiği ayrıcalıklı eğitim ile bugün Türkiye'nin en iyi aşçılık okulları arasında gösterilen Chef Akademi, Ömür Akkor’un yaptığı gösteride katılımcılar arasında yerini alarak Akkor’un sihirli mutfağına konuk oldu.
Arcadium’da gerçekleşen bu gösteride yerlerini alan büyük izleyici kitlesinin yanı sıra basın ve ulusal kanallar oradaydı. İzleyenlerin hayranlıkla deneyimlediği Ömür Akkor Yemek Gösterisi, Ana haber bültenlerine de konu olarak kalitesini ve farkını bir kez daha kanıtlamış oldu.

ÇOCUK EĞİTİMİNDE YENİ DÖNEM 
Çocuklar için eğlendirici ve öğretici etkinlikler düzenleyen Arcadium’da yine çocukların çok ilgisini çekecek bir etkinlik vardı. 
Çocuklara ve gençlere bilim ve teknoloji alanlarında ilham veren bu atölyede katılımcılar kendi robotlarını kendileri inşa ederek çalışır hale getirdiler. Bu sayede servo motorlar ve ışık sensörleri hakkında temel bilgi sahibi olan çocuklar kendi tasarladıkları robotları finalde yarıştırdılar.
Eğitimin temel amacı teknoloji ilgisi olan çocuk ve gençlere bu fırsatın üniversiteye gitmeden önce verilmesidir. Robotik eğitimleri çocuk ve gençlerin problem çözme becerilerini, matematik ve fen bilgisi derslerindeki ilgilerini ve dolayısı ile başarılarını artırmaktadır. Robot tasarlayan çocukların kendilerine olan güveninin arttığı gözlemleniyor. Bu eğitim ileriki dönemlerde, çocukların kendi tasarım ve yazılım çalışmalarına katkıda bulunuyor.
Ekip çalışmasına dayalı bu etkinlikte herkes sırayla parçacı, uygulayıcı ve gözlemci oluyor. Gelinecek son aşamada ise öğrenciler uluslararası yarışmalara takım halinde katılıyorlar.
Şubat ayında ilk katılımı düzenlenen atölyenin diğer oturumları için Arcadium alışveriş merkezi sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

nr

Yukarı