Ana içeriğe atla

gf

27 YILLIK DENEYİM VE KÖKLÜ BİR TECRÜBEYE SAHİBİZ

16.05.2022 - 14:00

27 yıl önce kapılarını ziyaretçilerine aralayan Carousel Alışveriş ve Yaşam Merkezi; seçkin markaları ve sunduğu keyifli alışveriş deneyimi ile kurulduğu ilk günden itibaren müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşıyor. Carousel İcra Kurulu Başkanı Orhan Demir ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide müşteri memnuniyetinin kendileri için ne ifade ettiğini konuştuk.

Carousel Alışveriş ve Yaşam Merkezi olarak, müşteri memnuniyeti sizin için ne ifade ediyor?

Carousel Alışveriş ve Yaşam Merkezi olarak hazır ofi s, sinema, spor salonu, fi zyoterapi merkezi, kafe, restoran ve mağazalar gibi birden fazla farklı fonksiyonu barındırarak misafi rlerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Ulusal ve uluslararası 102 seçkin markamızla misafi rlerimizi ağırlıyoruz. Carousel’de en önemli amacımız, misafi rlerimize keyif alacakları bir alışveriş deneyimi sunarken; yeme içmenin, eğlencenin, sosyal ve kültürel aktivitelerin de uluslararası standartlarda gerçekleşmesi. Bu noktadan hareketle, müşteri memnuniyetini her türlü iş sürecinin önünde görüyoruz. Yüzünü müşteriye dönmeyen işletmeler büyüyemez, gelişemez. İşletmeleri, sürekli yeniliğe ve üretime sürükleyen itici güç, müşterinin tüketimdeki sadakati ve devamlılığıdır. Bu sürekliliğin sağlanması ancak müşteri memnuniyeti ile mümkün olabilir. Carousel AVM olarak 27 yıldır müşteri memnuniyetini sağlamak adına politika ve stratejiler geliştiriyoruz.

Müşterilerinizin memnuniyetini sağlamak adına hangi çalışmaları yürütüyorsunuz?

Müşteri memnuniyetinin temelinde ziyaretçilerinin istedikleri ürün ve hizmetlere en uygun fi yatlarla ulaşmasını sağlamak yatar. Carousel’in bünyesinde bulunan markalar ile ortak çalışmalara imza atıyoruz. Sektörün öncü alışveriş merkezlerinden birisi olarak ziyaretçilerimizi sadece yaptığımız kampanyalarla değil, sürekli olarak düzenlediğimiz farklı ve keyifl i etkinliklerimizle de buluşturup kaliteli zaman geçirmelerine destek oluyoruz. Dijitalleşmenin bu kadar arttığı çağımıza ayak uydurarak Carousel Mobil ve sosyal medyada özel kampanyalar oluşturup hediyeler dağıtıyoruz. Carousel olarak 27 yıldır misafi rlerimize temiz ve sağlıklı bir ortam sunduğumuz iklimlendirme sistemimizle Türkiye’deki birçok AVM’den farklılaşıyoruz. Hem mağazalarımıza hem de ortak kullanım alanlarına dış ortamdan %100 doğal hava sağlayan ve ortamdaki mevcut havayı dışarıya tahliye eden çok özel bir iklimlendirme sistemi kullanıyoruz.

Uyguladığınız politikalar sonucunda müşterilerinizin memnuniyet seviyesini ölçme sisteminiz nedir?

Günümüzün en önemli kavramlarından biri “hız.” Ziyaretçilerimizin geri bildirimleri bizler için çok kıymetli. Bu yüzden tüm yorumlarını dikkate alarak en hızlı şekilde uyguluyoruz. Ziyaretçilerimizin yorumları gelişmemiz için büyük bir fırsat. Dolayısıyla sosyal medya, telefon ya da farklı iletişim mecralarından bizim için yaptıkları geri bildirimlerin her birini değerlendiriyoruz.

Yeniliğin ve değişimin deneyimlendiği bir cazibe merkezi olan Carousel AVM, bu yıl içinde hangi yeni yatırımlar ve projeler ile müşterilerinin karşısına çıkacak?

İstanbul’un ilk AVM’lerinden biri olmanın yıllar içerisinde çok sayıda avantajını yaşadık. Kaliteli hizmet sunma gayemizden hiç vazgeçmedik. 27 yıla dayanan bir deneyim ve köklü bir tecrübe edinmiş olduk. Bu deneyimi ise bizlerle aynı yolda yürüyen markalarımızla paylaştık. Yakaladığımız sinerjiyle birlikte başarılı bir ivme yakaladık. Ziyaretçilerimizin ilgisi ve Carousel’e olan inancı da yıllar içerisinde katlanarak arttı. Geçtiğimiz yıllara baktığımızda, birden çok neslin hayatına iz bırakabildiğimizi görüyorum. 2022 yılının Carousel için yeni ve verimli projeler geliştirmeye odaklı olacağını söyleyebilirim. Carousel olarak ulusal ve uluslararası önemli markalarımızı ziyaretçilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz. Bu yıl da çeşitli etkinlikler ve kampanyalar gerçekleştirerek ziyaretçilerimizin keyifli ve kaliteli vakit geçirmesini sağlamak en büyük amacımız. Carousel olarak perakendecilik sektörünün lider markası olmaya, birçok yeniliği ve güzelliği misafirlerimizle tanıştırmaya devam edeceğiz.

jyh

Yukarı