Ana içeriğe atla

ggh

ROBOTLAR ANATOLIUM MARMARA’DA!

14.01.2020 - 16:06

17 Ocak -14 Şubat tarihleri arasında Türkiye’de ilk defa gerçekleşecek İnsansı Robotlar etkinliği Anatolium Marmara’da sizlerle buluşacak.

Gündelik yaşamda da yavaş yavaş yerini almaya başlayan robotlar, havaalanlarında, restoranlarda, otellerde, alışveriş merkezlerinde, mağazalarda, fuarlarda, konserlerde, açılışlarda ve kutlama organizasyonları gibi birçok alanda görevlendirilebilecekler.

Anatolium Marmara’da gerçekleşecek olan etkinlikte, birçoğu insan boyutunda olan yüzde yüz yerli üretim yaklaşık 100 adet robot sergilenecek. Ziyaretçiler robotların dünden, bugüne ve geleceğe uzanan hikayelerini dinleyecekler ve robotları kişiselleştirerek tanıma fırsatı bulacaklar. Etkinlik kapsamında robotları hostes robotlar tanıtıyor olacak. Ayrıca AVM’ye gelen ziyaretçileri güvenlik görevlisi, danışma görevlisi ve temizlik görevlisi olarak çalışan robotlar karşılıyor olacak. Özellikle çocukların ilgisini çekecek bu etkinlikte, her biri robotları tek tek tanıyacak, özelliklerini ve yeteneklerini keşfedecek ve birlikte çeşitli aktiviteler yapabilecekler. Yapılacak atölyelerde robot eğitmenler görev alacak.

17 Ocak-14 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek bu etkinliğin biletlerini etkinlik gişelerinden satın alabilirsiniz.

nb

Yukarı