Ana içeriğe atla

ggh

MARMARA FORUM’DAN ROBOTİK KODLAMA PROJESİ

14.09.2018 - 11:31

Çocukların bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimlerine yönelik eğlenceli ve eğitici etkinlikler alanında Türkiye’de ilklere imza atan Marmara Forum Çocuk Kulübü’nün ağustos ayı boyunca her hafta sonu gerçekleştirdiği Yaz Okulu etkinliğine 1.500’den fazla çocuk katıldı. Yoğun katılım ve istek üzerine Eylül ayında da devam etmesi kararlaştırılan etkinlik kapsamında, çocuklar “Motorlu Robotik ve Kodlama 4.0” ve “Motorlu Robotik ve Kodlama 8.0” atölyelerinde buluşuyor. 
Her ay milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan İstanbul’un alışveriş ve eğlence merkezi Marmara Forum, Çocuk Kulübü ayrıcalığı ve toplumsal sorumluluk bilinciyle kurguladığı özel projeleri kapsamında gerçekleştirdiği ve ağustos ayı boyunca her hafta sonu 5-8 yaş çocuklar için Motorlu Robotik ve Kodlama 4.0, 9-12 çocuklar için de Motorlu Robotik ve Kodlama 8.0 atölyelerinde 1.500’den fazla çocuğu ağırladı. 
Marmara Forum Çocuk Kulübü’nün bu özel etkinliğine aileler ve çocuklar tarafından gösterilen yoğun ilgi sonucu, atölyelerin eylül ayında da devam etmesi kararlaştırıldı.  Geleceğin robot mühendislerini buluşturan atölyelerde katılımcı çocukların projelerde ve oyunlarda kendini rahatça ifade edebilmesini sağlamak, özgüvenlerini ve hayal güçlerini geliştirmek, eleştirel düşünce ve yaratıcılıklarını ön plana çıkartmak hedefleniyor. Marmara Forum Çocuk Kulübü robotik kodlama projesi, 1-2, 8-9, 15-16, ve 22-23 ve 29-30 Eylül günleri, 13.00-20.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Atölye kapsamında kodlama eğitimi alacak olan çocuklar, etkinliğe özel kurulan alanda gruplara ayrılarak istenilen hedefe en kısa sürede ulaşmaya çalışacak.

nb

Yukarı