Ana içeriğe atla

nr

Mahall Bomonti İzmir yeni sergisiyle sanatseverleri 1851 yılına götürdü

28.02.2017 - 17:37

Sanatçı Kerim Suner’in dünyanın ilk fotoğraf tekniğini kullanarak çektiği fotoğraflardan oluşan “Zamansız Portreler” sergisi, Mahall Bomonti İzmir’de sanatsever meraklılarıyla buluştu.

Türkerler Holding, İzmir’in kültür ve sanat hayatına kazandırdığı yeni mekanla birbirinden değerli sanatçıları ağırlamaya devam ediyor. Mahall Bomonti İzmir projesinin içinde, 1912’de Bomonti Tesisleri olarak inşa edilen tarihi binalarda özel olarak dizayn edilen galerinin bu seferki konuğu Kerim Suner oldu. Türkerler Holding Genel Koordinatörü Prof. Dr. Attila Sezgin’in ev sahipliği yaptığı açılışa, İzmirli sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Fotoğraf sanatçısı Kerim Suner’in, hiçbir dijital unsur kullanmadan, bir buçuk asırlık teknikle bir zanaat gibi metal ve camın üstüne işlediği portreleri İzmirliler’den tam not aldı. Suner’in 19. Yüzyılda Frederick Scott Archer tarafından geliştirilen tekniğe birebir sadık kalarak çektiği portrelerden oluşan sergi sanatseverleri zaman yolculuğuna çıkarıyor.

“Eski tadı yok” diyen sanatseverlere özellikle çağrı yapan Kerim Suner, “Eskiye ve antikaya merakı olan, yazılım değil el becerisi ve tecrübe gereken sanatlara hayranlık duyan, zanaati bir kültür gibi gören ve dijitalden uzak, tarihte yakın bir yolculuğa çıkmak isteyen herkes, bu zamansız sergiye davetlidir” dedi.

İZMİR’DE YENİ BİR ATMOSFER
Mahall Bomonti İzmir tamamlandığında; Konak, Alsancak ve Karşıyaka’nın ortasında Körfez’in tüm ihtişamını ev ve ofislere taşıyacak yaşam, iş, kültür-sanat ve eğlence merkezi olacak. Mahall Bomonti İzmir, uluslararası standartlarda konforlu rezidansları, ofis katları, dünya markası mağazaları, şık restoranları ve kafeleriyle kentteki iş dünyası ve sosyal yaşamın atmosferini değiştirecek.

nr

Yukarı