Ana içeriğe atla

ggh

BİLKENT CENTER’DA KUKLA GÖSTERİLERİNE YOĞUN İLGİ

14.11.2019 - 12:20

Bu yıl yenilenerek birçok ulusal markayı bünyesine dahil eden ve 20. yaşını kutlayan Bilkent Center, 5. Ankara Kukla Festivali kapsamında bir dizi özel gösteri ve atölye çalışmasına ev sahipliği yaptı.

Festival süresince kukla sanatçılarının da yer aldığı gösteriler, çocuklar ve aileleri tarafından yoğun ilgiyle izlendi.
Uluslararası Sanat Festivali, Ankara Kahve Festivali gibi ödülle taçlandırılan festivallere ev sahipliği yapan Bilkent Center, Ankaralıları sanat ile buluşturmaya devam ediyor. Kukla Karagöz Gösteri ve Sahne Sanatları Derneği (KUKSADER) ve Tiyatro Tempo’nun Ankara Üniversitesi iş birliğinde düzenlediği 5. Uluslararası Ankara Kukla Festivali kapsamında birçok oyun ve atölye Bilkent Center’da ziyaretçiler ile buluştu.

SANATÇILAR KOKTEYLDE BULUŞTU
Festivalde yer alan sanatçılar Bilkent Center’da düzenlenen özel davette bir araya geldi. Kazakistan, Rusya, Ukrayna, 
Almanya, Bulgaristan, İsrail, Moldova ve Karadağ’dan festival için Ankara’ya gelen sanatçılar, kukla sanatı hakkında tecrübelerini paylaştı. Festivali organize eden Tiyatro Tempo Genel Sanat Yönetmeni Haluk Yüce’nin ev sahipliğinde geçen kokteylde ayrıca ‘Kukla ve Sanatçı’ fotoğraflarından oluşan sergi de katılımcıların beğenisine sunuldu. 3 yaşından büyük her izleyiciye ulaşmayı amaçlayan festival çocuklar kadar yetişkinlerden de büyük ilgi gördü. Çocuklarıyla birlikte tiyatro oyunlarına katılan aileler benzersiz bir deneyim yaşadı. 

nb

Yukarı