Ana içeriğe atla

ggh

SEMT77, MARMARA’DA YATIRIMIN YENİ CAZİBE MERKEZİ OLDU

02.06.2021 - 11:17

3 etaptan oluşan karma yaşam projesi Semt77, 767 adet bağımsız bölüm, toplam 140 odalık iki ayrı otel, 282 adet iş yeri, 345 adet konut ve 60 bin m² mağaza alanıyla Marmara’nın yeni yatırım merkezi oldu. Proje hakkında bilgi aldığımız Yalova Group Genel Kordinatörü Hasancan Uslu, “Semt77 Yalova’nın hem katma değerini hem de fiziksel çevresinin kalitesini artırarak kente büyük bir kazanç sağlayacaktır” dedi.

Bir Yalova Group projesi olan Semt 77, Yalova’ya neler sunuyor? Proje için bölgenin tüm beklentilerini karşılayacak bir kompleks diyebilir miyiz?

Semt77; Yalovalılara 767 bağımsız bölüm, 133 odalı 2 ayrı otel, 282 adet ofis, 345 adet rezidans daire ve yaşam merkezi sunarak Yalova’da yapılmamış bir projeyi hayata geçiriyor. İçerisinde bulunacak olan tüm sosyal aktivite ve alanlar ile birlikte tüm Yalova’nın yeni merkezi haline gelecektir.
 

Semt 77’yi ön plana çıkaran ve diğer projelerden ayrıştıran özellikleri nelerdir? Projenin toplumsal etkileri neler olacak?

Yalova’nın yeni merkezi olarak planlanan lokasyonda inşa edilen SEMT77 projesi, kamu arsalarının tam ortasında yer almaktadır. Projemizin en büyük özelliklerimizden biri çevremizde hastane, emniyet müdürlüğü, tıp fakültesi, şehirler arası otobüs terminali gibi yapılar ile iç içe olması ile beraber İstanbul, Bursa, Kocaeli Büyük şehirlere sadece 45 dakika mesafede olmasıdır. Toplumsal etki konusunda ise AVM içerisinde bulunan birçok sosyal olanak insanların gündelik hayatlarına fayda sağlayacaktır.

Bu proje, yatırım yapmayı düşünenlere ne gibi avantajlar sunacak?

Bir projenin yatırımcısına kazandıran bir yatırım haline gelmesinde lokasyon, nüfus artış hızı ve yapısı, sanayi yatırımları, şehrin arazi yapısı ve kentleşme planı, turizm potansiyeli, devlet yatırımları gibi etkenler belirleyici oluyor. Yalova, bu maddelerin tamamında sahip olduğu büyük potansiyel ile yeni yatırımların gözdesi olarak ön plana çıkıyor. Birçok şehirde fırsatlar tükenmişken Yalova fırsatların yeni başladığı bir şehir olma özelliği ile yatırımcılara büyük şehirlerden daha fazla kazanç vadediyor. Bu kapsamda Semt77, Yalova’nın ilk ve tek karma yaşam projesi olarak tüm Marmara’da yatırımın yeni cazibe merkezi haline geliyor.

Hedefinizde yeni projeler var mı?

Yalova Group olarak birçok projemizi şuanda yapmaktayız bunlardan en önemlisi şuanda SEMT77 projemizdir. Maddi ve manevi olarak şuanda bu projemize odaklanmış bulunmaktayız.

nb

Yukarı