Ana içeriğe atla

nr

MOİ Sahne’de Mayıs ayı programı

13.04.2017 - 10:55

MOİ Sahne Mayıs ayı boyunca birbirinden keyifli tiyatro oyunları, konserler ve sahne gösterileriyle dolu olacak. 

İstanbul’un en renkli sahnesi MOİ Sahne Mayıs ayı boyunca birbirinden keyifli tiyatro oyunları, konserler ve sahne gösterileriyle dolu olacak. Etkinlik takvimi şöyle:

TİYATRO OYUNU VE GÖSTERİLER;
14 Mayıs Pazar günü; saat 13.00’da çocuk oyunu ‘Canım Kardeşim Müzikali 2’ ve saat 19.00’da ‘Yetersiz Bakiye’, televizyon ekranlarında çocukların severek izlediği ‘Canım Kardeşim’in yepyeni müzikali ‘Canım Kardeşim Müzikali 2’ MOİ Sahne’de izleyiciyle buluşuyor. Oyun; eğlenmek ve güzel zaman geçirmek için sadece bilgisayar oynanmaması gerektiğini anlatıyor. Oyuna Barış Manço karakteri gibi sürpriz tiplemeler de katılıyor. Danslı ve müzikli oyun, çocukların da dahil olduğu bir eğlenceye dönüşüyor.

Yetersiz Bakiye; kredi kartı borçları yüzünden evlerindeki odalarını iki kişiye kiraya vermek zorunda kalan evli bir çiftin komedisini anlatıyor. Odaları kiralayanlardan biri evli adamın borcu olduğu mafya babası diğeri ise direk dansçısı olunca işler içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Mizah Sanatçısı Murat Kürüz’ün yazıp yönettiği oyunda; Hakan Yılmaz, Hande Subaşı, Eylül Öztürk ve Cengiz Şahin rol alıyor.

17 Mayıs Çarşamba günü; saat 20.30’da Ezop Sahne yeni prodüksyonu ‘Öküz’ ile tiyatroseverle buluşuyor. Mike Bartlett’in yazdığı, Hande Selen Canar’ın yönettiği oyunda; Hakan Karsak, Kanbolat Görkem Arslan, Bülent Düzgünoğlu, İpek Erdem rol alıyor. Oyun aynı iş yerinde çalışan 3 kişi ve onların patronları arasında geçen bir ‘mobbing’ hikayesini anlatıyor. 3 çalışandan birinin işten çıkarılacağı haberi üzerine çalışanlar arasında hepimizin hayatına dokunan tartışmalar başlıyor. Mike Bartlett oyunda herkesin bildiği acı bir gerçeği işliyor ;“Kimse kaybedeni sevmez…”

19 Mayıs Cuma günü; saat 20.30’da orijinal adı ‘Skylight’ olan Birkan Uz’un yönettiği, David Hare’in yazdığı ve Haluk Bilginer’in çevirdiği ‘Pencere’ adlı oyun, ‘Oyun Atölyesi’ ile tiyatroseverle buluşuyor. Oyun, farklı dünya görüşleri olan Tom adında bir erkeğin ve Kyra adında bir kadının, ilişkilerinin bitmesinden 3 yıl sonra bir araya gelişlerini anlatıyor. Tom ve Kyra’nın insana ve ilişkilere dair değerleri sorgulayarak yeni bir hayat kurma üzerine tartışmaları izleyiciyi derin bir anlam dünyasına itiyor. Oyunda usta tiyatrocu Haluk Bilginer’le birlikte Esra Bezen Bilgin ve Kürşat Demir rol alıyor.

20 Mayıs Cumartesi günü; saat 13.00’da Neşe Türkeş’in yazıp Okan Yahşi’nin yönettiği çocuk oyunu ‘Odada Dört Mevsim’ MOİ Sahne’de izleyiciyle buluşuyor. Oyunda, odasında nasıl vakit geçireceğini bilmeden sıkılan bir çocuğun yardımına koşan Bilge Sinek Cızbız, Vivaldi’nin ünlü eseri ‘Dört Mevsim’den esinlenerek ona muhteşem bir dünyanın kapılarını açıyor. Danslarla ve görsel efektlerle zenginleşen oyunda çocuklar eğlence dolu bir şölenin içine dalıyor.

20 Mayıs Cumartesi günü; saat 20.30’da İstanbul Halk Tiyatrosu,  her zamanki gibi sözünü sakınmayan bir oyunla yani ‘Bezirgan’ ile izleyici karşısına çıkıyor. Zeki, kurnaz, komik bir o kadar da sahtekar Tartuffe’ün hikayesinin yeni uyarlaması olan Bezirgan adlı oyun, MOi Sahne’de tiyatroseverlere sunulacak. Oyunda Cem Davran ve Erkan Can’a Bahtiyar Engin, Selin Yeninci, Faruk Akgören, Aytek Önal, Simge Defne Çelik, Selim Can Yalçın, Salih Kırlı ve Ali İl eşlik ediyor. Cem Davran’ın Tartüffe ve Orgon karakterleriyle iki tipi birden canlandırdığı oyunda, hizmetçi kız rolünde Bahtiyar Engin, evin büyük annesi rolünde ise Erkan Can rol alıyor.

21 Mayıs Pazar günü; saat 13.00’da televizyon ekranlarında çocukların severek izlediği ‘Canım Kardeşim’in yepyeni müzikali ‘Canım Kardeşim Müzikali 2’ MOİ Sahne’de izleyiciyle buluşuyor. Oyun; eğlenmek ve güzel zaman geçirmek için sadece bilgisayar oynanmaması gerektiğini anlatıyor. Oyuna Barış Manço karakteri gibi sürpriz tiplemeler de katılıyor. Danslı ve müzikli oyun, çocukların da dahil olduğu bir eğlenceye dönüşüyor.

KONSERLER

5 Mayıs Cuma günü; saat 21.00’da ‘Serkan Kaya’ sevilen şarkılarını seslendirecek.

6 Mayıs Cumartesi günü; saat 21.00’da ‘Hande Yener’ geçmişten bugüne sevilen şarkılarını seslendirecek.

12 Mayıs Cuma günü; saat 21.00’da fantezi müziğin başarılı ismi Hakan Altun sevilen şarkılarını seslendirecek.

13 Mayıs Cumartesi günü; saat 21.00’da Türk rock müziğinin başarılı temsilcisi Mor ve Ötesi geçmişten bugüne sevilen şarkılarını seslendirecek.

22 Mayıs Pazartesi günü; saat 20.30’da internet üzerinden yayınladığı şarkılarla büyük beğeni toplayan Sancak, MOİ Sahne’deki konserinde sevilen şarkılarını seslendirecek.

 

Etkinliklerin biletleri www.biletix.com’dan ve MOİ Sahne gişesinden temin edilebiliyor. Tüm etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi www.moisahne.com adresinden alınabiliyor.

nr

Yukarı