Ana içeriğe atla

nr

İzmir Kipa AVM’lerde Eğlence Dolu Nisan!

30.03.2017 - 16:35

İzmir Kipa AVM’leri Nisan ayında birbirinden eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Çocuklar Tales Matematik Müzesi’yle matematiği dokunarak, oynayarak öğrenecek. Minyatür Yaşamlar Bebek Evleri Sergisi çocukların yaratıcılıklarını geliştirecek. 

Çiğli ve Balçova Kipa AVM’deki “Tales Matematik Müzesi” etkinliğiyle çocuklar matematiğe farklı bir gözle bakacak. 6-12 Nisan tarihleri arasında Balçova, 13-19 Nisan’da ise Çiğli Kipa AVM’de gerçekleştirilecek olan etkinlikte çocuklar matematik kurallarını dokunarak, oynayarak öğrenecek. İnteraktif sergide çocuklar rakamların büyülü dünyasına adım atacak.

Balçova ve Çiğli Kipa AVM’lerinde her gün 12.00-19.00 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlik tamamen ücretsiz. Her saat başında düzenlenecek seanslarda çocuklar, matematiğin büyülü dünyasına adım atacak. 7-15 yaş arasındaki çocukların katılabileceği sergi için kayıtlar her gün saat 11.00’den itibaren etkinlik alanlarında yapılacak.

ÇOCUKLAR DÜŞLERİNDEKİ EVLERİ TASARLAYACAK
Nisan ayında “Minyatür Yaşamlar Bebek Evler Sergisi” de Balçova ve Çiğli Kipa AVM’de olacak. 16. yüzyıldan bu yana farklı kültürlere ait yaşam tarzlarını yansıtarak koleksiyoncuların büyük ilgisini çeken Minyatür Evler; Çiğli Kipa AVM’de 6-12 Nisan tarihleri arasında, 13-22 Nisan tarihleri arasında da Balçova Kipa AVM’de sergilenecek.

Serginin yanı sıra çocuklar için atölye çalışmaları da gerçekleştirilecek. 8-9 Nisan’da Çiğli, 15-22 Nisan’da Balçova Kipa AVM’de düzenlenecek atölyeler ile 7-14 yaş arası çocuklar, kendi minyatür bebek evlerini dekore etme fırsatı yakalayacak. Atölye çalışması sonrasında çocuklara kendi dekore ettikleri evler hediye edilecek.

nr

Yukarı