Ana içeriğe atla

nr

AVM CİRO ENDEKSİ DÜŞTÜ

07.04.2021 - 12:15

AVM Ciro Endeksi ocakta, aylık bazda enflasyondan arındırılmadan incelendiğinde yüzde 13,7'lik azalışla 214 puana indi. AVM’lerde kiralanabilir alan (metrekare) başına düşen cirolar ocakta İstanbul’da 995 TL, Anadolu’da 694 TL olarak gerçekleşti.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ile Akademetre Research tarafından ortaklaşa oluşturulan AVM Endeksi'nin ocak ayı sonuçları açıklandı. Her ay düzenli olarak yayınlanan verilere göre, AVM Ciro Endeksi ocakta aylık bazda enflasyondan arındırılmadan incelendiğinde yüzde 13,7'lik azalış kaydetti. Böylece endeks 34 puan düşerek 214 puana geriledi.

AVM’lerde kiralanabilir alan (metrekare) başına düşen cirolar ocakta İstanbul’da 995 TL, Anadolu’da 694 TL olarak gerçekleşti. Türkiye geneli metrekare verimliliği ise aynı dönemde 814 TL oldu. Bu yılın ocak ayında bütün kategorilerde düşüş gerçekleşti. Ocakta teknoloji kategorisi ciroları aylık bazda 21,5 azalırken, hipermarket kategorisinde de endeks yüzde 18 geriledi. Aynı dönemde AVM'lerdeki diğer alanların ciroları yüzde 17,5, giyim kategorisi ciroları yüzde 10,6, ayakkabı kategorisi ciroları yüzde 7,4, yiyecek içecek kategorisi ciroları da yüzde 1,8 azalış gösterdi. Ocakta AVM'lerdeki ziyaretçi sayısı endeksi aylık bazda yüzde 3 geriledi.

M1KONYA AVM’YE SIFIR ATIK BELGESİ

jyht

Geniş marka karması ile Konya ve çevresi için kıymetli bir yaşam merkezi haline gelen M1Konya AVM, hayata geçirdiği projelerle çevre kirliliğinin önlenmesi ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakılması için çalışmalarını sürdürüyor. M1Konya AVM’nin doğayı ve insanı koruma felsefesiyle yürüttüğü çevreci uygulamaları Konya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün Sıfır Atık Belgesi ile tescillendi. M1 Konya AVM, Konya’da belgeyi almaya hak kazanan ilk alışveriş merkezi oldu. M1Konya AVM Atık Getirme Merkezi’nde kağıt, metal, cam, plastik, pil, elektronik cihazlar, atık yağlar ve tekstil ürünleri olmak üzere 8 kategoride atıklar toplanıyor ve geri dönüştürülerek belediyenin yetkilendirdiği firmaya teslim ediliyor.

KONFORLU VE GÜVENLİ BİR ALIŞVERİŞ DENEYİMİ

Daha temiz bir çevre ve sürdürülebilir bir dünya için faaliyetlerini sürdüren M1Konya AVM, güler yüzlü çalışanlarıyla misafirlerine konforlu ve güvenli bir alışveriş deneyimi sunuyor. AVM, tek kat üzerine kurulu yerleşimi, geniş koridorları ve açık otoparkı ile normalleşme sürecinde ziyaretçilerini havadar ve sağlıklı ortamlarıyla karşılıyor. Ziyaretçilerinin güvenlik ve sağlığını en yüksek seviyede gözeten M1Konya AVM, uygulamaya koyduğu önlemlerle geçtiğimiz günlerde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni almaya hak kazanmıştı.

nr

Yukarı