Ana içeriğe atla

ggh

YEMEKSEPETİ’NDEN “MÜKEMMEL İKİLİLER” LİSTESİ

11.04.2019 - 17:30

KULLANICILARININ SİPARİŞ TERCİHLERİNİ İNCELEYEREK BİRÇOK ARAŞTIRMA YAYINLAYAN YEMEKSEPETİ, BU KEZ DE YEMEK SEVERLERİN HANGİ YEMEK İLE HANGİ TATLIYI BİRLİKTE TERCİH ETTİĞİNİ MERAK ETTİ VE FARKLI BİR ARAŞTIRMAYA İMZA ATTI.

Kullanıcılarının en çok tercih ettiği ilk 10 tatlıyı en çok hangi yemekle birlikte sipariş verdiklerini inceleyen Yemeksepeti, kullanıcılarının tercihlerine göre ortaya çıkan “mükemmel ikililer” listesini hazırladı:   

WAFFLE VE KUMPİR: 
WAFFLE VE KUMPİR REKOR KIRAN İKİLİ OLDU

Kullanıcıların verdiği 294 bin sipariş ile waffle, Türkiye’nin en sevdiği tatlı. Waffle deyince akla gelen ilk yerlerden olan Ortaköy’ün bu meşhur lezzetinin eşleşeceği yemek de elbette Ortaköy’den çıkmalıydı. Verilere göre waffle’ı, onun gibi en çok Ortaköy’de yenen bir lezzet olan kumpirden sonra yiyoruz. 

SUFLE VE PİZZA: 
SUFLE İLE PİZZANIN AŞKINI KİMSE BOZAMIYOR

Tatlı tercihlerinin 2.sırasında yer alan sufle, en çok pizzanın yanına yakışıyor. Pizzacıların yan ürün olarak sundukları sufle konsepti Yemeksepeti kullanıcıları tarafından çok tutuldu ve bu promosyon, pizzayla beraber sufle siparişlerinde de ciddi bir artış yarattı.

KÜNEFE VE LAHMACUN: 
GELENEKSEL LEZZETLER BİRBİRİNİ BULDU 

Türkiye’nin aşık olduğu diğer tatlılardan biri de 3. sırayı kapan künefe. Dondurmalı ya da fıstıklı, her haline bayıldığımız geleneksel tatlımız künefeyi kullanıcılar en çok lahmacun ile birlikte sipariş ediyor. 

SÜTLAÇ VE DÖNER: SÜTLAÇ MENÜLERİN KRALI OLDU
Kullanıcılar, hafif bir tatlı olan sütlacı en çok menülerin içinde tercih etti. Çorba, ana yemek, tatlı ve içeceğin bir arada olduğu menülerin yıldızı sütlaç oldu. Yüzde 23 sipariş oranı ile en çok tercih edilen menü ise döner ve sütlaçtan oluştu. 

PROFİTEROL VE BURGER: 
FRANSA VE AMERİKA DOST OLDU

Özel kreması ve üzerinde eritilmiş çikolata kaplaması ile profiterol en sevilen beşinci tatlı.  Kullanıcılar bir Fransız tatlısı olan profiterolü global bir lezzet olan burger ile birlikte sipariş ediyorlar.   

KADAYIF VE KEBAP: ONLARI AYRI DÜŞÜNEMEZDİK
Yemeksepeti kullanıcılarının gözü kebaptan sonra kadayıfı arıyor. Kadayıf siparişlerinin yüzde 20’si kebap ile birlikte sipariş ediliyor. Geleneksel lezzetleri birleştirmeyi seven Türkiye, kebaptan sonra kadayıf ile en çok lahmacun ve döner yiyor ve geleneksellikten yine vazgeçmiyor.

KAZANDİBİ VE ÇİĞ KÖFTE: ŞAŞIRTAN İKİLİ OLDU
Dibi tutan yiyecekleri sevmeyiz ve tüketemeyiz. Ama kazandibi onlardan biri değil, dibi tutmak tabirinin en sevdiğimiz hali.. Kazandibi siparişlerinin yüzde 19’unda çiğ köfte de sepete giriyor. 

CHEESECAKE VE BURGER: 
BU İKİLİ BİRBİRİNDEN UZAKTA YAPAMIYOR

San Sebastian usulü cheesecake’ten limonlu cheesecake’e kadar leziz çeşitleriyle bizi mest eden cheesecake de en çok burger ile birlikte sipariş ediliyor. Cheesecake siparişlerinin yüzde 76’sında yer alan burger açık ara cheesecake’in en mükemmel ikilisi oluyor. 

DONDURMA VE BURGER: 
KULLANICILAR DONDURMA İLE DE BURGER DİYOR

Kullanıcılar, içimizi ferahlatan dondurmayı en çok burger ile birlikte sipariş ederken, geleneksel lezzetlerin yanına da çok yakıştırıyorlar. Dondurma ile beraber verilen siparişlerin ikinci sırasında lahmacun yer alırken kullanıcıların üçüncü tercihi ise çiğ köfte oluyor. 

TRİLEÇE VE ÇİĞ KÖFTE: 
DOĞU VE BATI AŞKLA BULUŞUYOR

Çiğ köfte tutkunları bu lezzetin yanına geleneksel tatlıları çok da yakıştırmıyorlar ve yine farklı bir seçenek olan trileçeyi çiğ köfte ile aynı sepette sipariş ediyorlar. Kullanıcılar için batıdan gelen lezzet trileçe ve doğudan gelen vazgeçilmezimiz çiğ köfte muhteşem bir ikili. 

nb

Yukarı