Ana içeriğe atla

ggh

Türkiye’de değişime öncülük eden 5 popüler sinema salonu

15.02.2018 - 14:41

Günümüzde her alanda kendini gösteren değişen tüketici beklentileri eğlence sektöründe de kendini gösteriyor. Tüketici artık özel deneyimler yaşamaya odaklı… Üstün görüntü ve ses teknolojisinden oturduğu koltuğun konforu, fuaye alanının atmosferi, sinema alanında satışa sunulan butik lezzetler gibi birçok kriter söz konusu… Bu anlamda belirtilen kriterlere uymak, tüketicilerin talep ve beklentilere cevap vermek isteyen İstanbul merkezli 5 popüler AVM’nin sinema salonlarını mercek altına alarak, hizmetteki farklarını sizlere sunmaya çalıştık.

Bilimkurgu mu romantik mi? Macera mı korku mu? Belki de en çok sevdiğiniz tür komedi. Fark etmez. Siz vizyondakilerden hangisini görmek istediğinize karar verin. Patlamış mısırlarınız da hazırsa sinema keyfiniz pek yakında...

YATARAK FİLM İZLEMEYİ SEVENLER İSTİNYEPARK’A 
Güney Kore’nin sinema salonları devi CJ CGV, Türkiye’nin en büyük sinema zinciri Mars Cinema Group’u 800 milyon dolara bünyesine kattıktan sonra yenileme çalışmalarına da başladı.
Şirket ilk olarak Güney Kore’de de yaygın olan yatak şeklinde sinema koltuklarını ilk kez İstinyepark’ta denedi. Bu sinema salonu için özel bir alan hazırlanırken, iki farklı salon kurgulandı.
Locaların 150 liraya satıldığı sinemada mısır ve içecek sınırsız olarak veriliyor. Sinema salonunun en büyük özelliği ise film arası ve reklamların bulunmaması. Özel bir VIP Lounge alanının bulunduğu sinema salonu bugüne kadar birçok kişi tarafından kullanıldı.

KUSURSUZ SİNEMA KEYFİNİN ADRESİ CAPITOL SPECTRUM CINEPLEX’TE
Eğlence sektörünü özellikle sinema trendlerini mercek altına aldığımızda; tüketicinin özel deneyimler yaşamaya odaklı olduğunu görüyoruz. Üstün görüntü ve ses teknolojisinden oturduğu koltuğun konforu, fuaye alanının atmosferi, sinema alanında satışa sunulan butik lezzetler gibi birçok kriter var. 
Capitol Spectrum Cineplex’in de alameti farikaları, sinema alanı içinde Starbucks keyfi sunması, Adalar manzaralı ve konforlu oturma grupları ile dekore edilmiş, sigara içilebilir ve içilemez bölümlere sahip bir terasının olması, “Başka Sinema” farkıyla alternatif sinema keyfi sunması ve 19 kişi kapasiteli VIP salona sahip olması diyebiliriz. VIP salonda özel grup gösterimleri için rezervasyon imkanları, daha konforlu oturma grupları ile misafirlere farklı bir deneyim yaşatılıyor. Salonlarda servis sehpasından, pufuna kadar her detay kusursuz bir şekilde tasarlanmış. 

SWEETBOX VE GOLD CLASS İLE SİNEMA KEYFİ WATERGARDEN’DA
Sinemada lüks ve konfor arayanlar için Cinemaximum’dan büyüleyici bir salon… İçine gömüleceğiniz, izlerken kendinizi rahatlamış ve huzurlu hissedeceğiniz Gold Class koltuklar veya film izlerken baş başa kalmak istediklerinizle size özel Sweetbox koltuklar şimdi Cinemaximum ayrıcalığı ile Watergarden’da!
Cinemaximum sinemaları dünya standartlarındaki teknolojiyi, konfor, ergonomi ve üstün hizmet kalitesiyle birleştirerek beklentilerin ötesinde bir hizmet anlayışıyla sinemaseverlere mükemmel sinema deneyimi yaşatıyor. 
Gelişmiş sinema teknolojileri ile Türkiye’de sinemaseverlere ilkleri yaşatan Cinemaximum, salonlarının konforunda da üstün ayrıcalıklar sunuyor. Watergarden İstanbul’da açılan Cinemaximum’un iki salonu Gold Class konseptinde tasarlandı. Salonlarda ayrıca Sweetbox konseptinde koltuklar da bulunuyor. Sinema keyfini ev sıcaklığıyla buluşturan salonlar, Türk sinema izleyicisini beş yıldız konforunda ağırlıyor. 
Sweetbox koltuklarda, sevdiğinizle birlikte kendinizi gerçekten bir çikolata veya şekerleme kutusundaymışsınız gibi hissediyorsunuz. Bir sinema salonunda ama baş başa film izleme keyfi bir de Cinemaximum’un ileri teknoloji film sunumu ile birleşince salondan hiç çıkmadan üst üste film seyretmek kaçınılmaz oluyor. 
Cinemaximum Watergarden İstanbul’daki Gold Class koltukların keyfi de bir başka… Yumuşacık bir koltukta, hafif yatış pozisyonunda, ayaklarınızı uzatıp şöyle huzurla bir sinema keyfi yaşamak istiyorsanız Gold Class koltuklara sahip Cinemaximum Watergarden en doğru adres… Üstelik bu beş yıldız konforunuza terlik ve şal da dahil… Bu arada telefonunuzun şarjı bitiyor diye sakın endişelenmeyin… Salonda cep telefonunuz için şarj üniteleri de bulunuyor.   

SİNEMASEVELERİN YENİ DURAĞI; CINEMAXİMUM ZORLU CENTER 
Şehrin çekim merkezlerinden Zorlu Center’da bulunan Cinemaximum Zorlu Center, misafirlerine sunduğu VIP salonları ve estetik yapısıyla fark yaratarak sinemaseverlerin yeni durağı olarak konumlanıyor.
2 adet VIP salon olmak üzere 8 sinema salonu ve bin 226 koltuk kapasitesi ile sinemaseverleri büyüleyici bir deneyime davet eden Cinemaximum Zorlu Center, iki kata yayılan geniş alanı, büyük dijital ekranlarıyla izleyicileri renkli bir dünyaya taşıyor. Hem şıklığıyla hem de teknik özellikleriyle geleneksel sinema algısını kafanızdan silip atan Cinemaximum Zorlu Center’ın büyüsünden çıkamayacaksınız.

EN GÜNCEL FİLMLER KANYON’UN EN TEKNOLOJİK SİNEMA SALONLARINDA
Yatırım çokluğunu, alışveriş merkezlerini, kültür binalarını düşünürsek artık günümüzde gerçekten sinema salonlarının da bir şekilde bizlere en yakın noktalara gelmiş olduğunu görürüz. Hal böyleyken sinemaya gitmemek için üretilen bahanelerden uzaklık kavramı ortadan kalkmış oluyor.
İstanbul’u ele alırsak, İstanbul tam bir sinema merkezidir desek yanlış söylemiş olmayız. Hemen hemen her konuma yakın bir salona sahip olan bu şehir, hizmet kalitesi konusunda da en iyi olanaklara sahip. Örnek vermekte gerekirse, İstanbul Avrupa Yakası’nda Levent’te yer alan Kanyon AVM’deki Cinemaximum salonları sizin isteyeceğiniz keyifle konforu bir arada sunarken, konum olarak sizlere oldukça kolay bir ulaşım sağlayarak uzak bahanesini de ortadan kaldırıyor. En güncel filmleri en teknolojik sinema salonlarında oldukça fazla seansla izleyicilerle buluşturan bu sinema salonu, gerek hizmet kalitesi olsun gerek rahatlığı olsun sizlere en iyi sinema keyfini yaşatmak için biçilmiş bir kaftan...

nb

Yukarı