Ana içeriğe atla

nr

Online alışverişte erkekler kızları geçti / Males pass females at online shopping

16.11.2016 - 16:34

E-ticaret platformu n11.com, 18-24 yaş arası gençlerin online alışveriş alışkanlıklarını açıkladı. Y kuşağının online alışveriş şampiyonu erkekler oldu.

E-commerce platform n11.com disclosed shopping habits of youngsters, between 18-24. Males are the champion of Y generation at online shopping. 

E-ticaret platformu n11.com, teknoloji ile büyüyen, işlerini daha iyi yapabilmek için mobil ve teknolojiyi sonuna kadar kullanan Y kuşağının online alışveriş tercihlerini açıkladı. Veriler, 18-24 yaş arası online alışveriş yapan her 10 kişiden 7’sinin erkek olduğunu ortaya koyuyor. İnternet üzerinden alışveriş yapmayı tercih eden gençlerin yoğunlukla elektronik ürün gruplarına ilgi gösterdiğini açıklayan n11.com’da, USB bellek, taşınabilir şarj cihazı, akıllı saat, harici diskler ve VR gözlükler gençlerin sırasıyla en çok satın aldığı elektronik ürünler olarak ortaya çıkıyor. Ev-yaşam, spor-outdoor ve moda kategorileri ise gençlerin elektronikten sonra online alışveriş yapmayı tercih ettiği kategoriler olarak öne çıkıyor.

GENÇLER ONLİNE ALIŞVERİŞLERİNİ AKŞAM YAPIYORLAR
Online alışverişi en çok 14.00-16.00 ve 21.00–23.00 saatleri arasında kullanan gençler, alışveriş için ağırlıklı olarak Pazartesi ve Salı günlerini tercih ediyor. Gençlerin yüzde 65’i web sitesi üzerinden alışveriş yaparken, yüzde 10’luk bir bölüm cep telefonu üzerinden girdiği web sitesini tercih ediyor. Mobil uygulama kullanan gençlerde ise yüzde 17’lik bir dilim Android uyumlu mobil uygulamasından alışveriş yaparken, IOS yüzde 8’le Android’in altında kalıyor. 

 

E-commerce platform n11.com disclosed the online shopping preferences of Y generation, who grew up with technology and who use mobile and technology to the fullest extent to their jobs. Data demonstrate that 7 out of 10 people, who are 18-24 and who shop online are males. N.11 discloses that youngsters, who prefer shopping via internet are interested mostly in electronic products and the electronic products, these youngsters purchase, are respectively USB memory stick, protable charger, smart watch, external disks and VR goggles. It has been demonstrated that the categories, in which youngsters prefer to shop online the most after electronics are home-living, sports-outdoor and fashion.

YOUNGSTERS SHOP ONLINE IN THE EVENINGS
Youngsters, who shop online, do so the most between 14.00-16.00 and 21.00–23.00 and prefer mainly Mondays and Tuesdays. While 65% of youngsters shop via web sites, 10 per cent of them prefer web sites, they enter using mobile telephones. While 17 per cent of youngsters, who use Mobil application, shop using Android compatible mobile applications, those, who use IOS, are below Android at 8 per cent. 

nr

Yukarı