Ana içeriğe atla

nr

“Okulum İstanbul Modern’de” / “My School is in İstanbul Modern”

15.11.2016 - 11:26

İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin başlattığı “Okulum İstanbul Modern’de” projesi, sanatsever bir nesil yetiştirmeye katkı sağlamak isteyenleri bekliyor.

“My School is in İstanbul Modern” project, which İstanbul Modern Art Museum initiated, waiting for those who want to contribute to raising an artistic generation.

Kurulduğu günden bu yana 650 bin çocuk ve gence ücretsiz sanat eğitimi sağlayan İstanbul Modern Sanat Müzesi, daha fazla çocuğa ulaşmak için bu yıl “Okulum İstanbul Modern’de” projesini başlattı.

FARKLI BİR HEDİYE
Destek alt limiti 100 TL olarak belirlenen proje sayesinde minimum 10 çocuğun sanat eğitimine katkı sağlanıyor. Sanata duyarlı ve yaratıcı nesiller yetiştirmek için daha fazla çocuğa ulaşmayı hedefleyen “Okulum İstanbul Modern’de” aynı zamanda özel günler için farklı bir hediye alternatifi sunuyor. Kendiniz ya da sevdikleriniz adına İstanbul Modern’e katkıda bulunarak, isme özel hazırlanacak sertifikalarla hem anlamlı bir armağan hem de çocuklara sanat dolu bir gelecek hediye etmek mümkün. 

SANAT EĞİTİMİ VEREN BİR MÜZE
Kuruluşundan bu yana sadece sanat yapıtlarını sergilemekle kalmayan İstanbul Modern, bir sanat eğitim kurumu haline de geldi. Çocukların ve gençlerin sanat eğitimi olanaklarından yararlanması amacıyla müze içinde ve dışında pek çok çalışma yürüten İstanbul Modern’in programlarından bugüne dek yüz binlerce çocuk ve genç yararlandı.
Zengin sanat koleksiyonu, kütüphanesi, dönemsel sergileri ve eğitim odası ile okullar için yaratıcı bir öğrenme alanı olan İstanbul Modern, İstanbul’un birbirinden farklı ilçelerinden gelen çocukların müze ziyaretlerini eğlenceli ve nitelikli hale getiriyor. Özellikle anaokulu, ilk ve ortaöğretim çocuklarının ücretsiz olarak sanat eğitim programlarından faydalanmalarını sağlayan İstanbul Modern’i günde ortalama 500 çocuk ziyaret ederek, eğitimlere katılıyor.
 

İstanbul Modern Art Museum, which has provided free art education for 650 thousand children and young people since its establishment, initiated “My School is in İstanbul Modern” project this year to reach more children.

A DIFFERENT GIFT
The art education of a minimum of 10 children is contributed thanks to the project that the lower limit of support is TL 100.  “My School is in İstanbul Modern” that aims at reaching more children to grow sensitive and creative generations also offers a different gift alternative for special occasions. By contributing to Istanbul Modern on behalf of yourself or your loved ones, it is possible for children to present both a meaningful gift and a future full of art with certificates to be specially prepared for names. 

A MUSEUM WHO GIVES ART EDUCATION
Istanbul Modern has not only exhibited artworks since its foundation, it has also become an art education institution. In order for children and young people to benefit from art education facilities, hundred thousands of children and young people have so far benefited from the programs of Istanbul Modern, which is conducting many studies both inside and outside the museum.
İstanbul Modern, which is a creative learning space for schools with rich art collection, library, periodical exhibitions and Education Room, makes museum visits of children from different districts of Istanbul fun and qualified. an average of 500 children per day visit and participate in trainings in İstanbul Modern, which provides free to use arts education programs for especially children of kindergarten, primary and secondary school.

nr

Yukarı