Mall Report Blog AVM Global Mall Management sektöre hızlı bir giriş yaptı
AVM

Global Mall Management sektöre hızlı bir giriş yaptı

Lokal başlayan ama çıtayı yükselterek ulusal ve global düzeye taşımayı amaçlayan Global Mall Management, alışveriş merkezi kiralama ve yönetim sektörüne hızlı bir giriş yaptı.

Sektörün genç ve deneyimli isimlerinden Taner Aydın, geçtiğimiz aylarda faaliyete geçen şirketi Global Mall Management ile, ilk alışveriş merkezi projesi Niğde Tema Park AVM’nin kiralama ve yönetim firması olarak sektöre hızlı bir giriş yaptı.

15 yıl boyunca Türkiye’nin önemli yerli yatırımcılarından Torunlar ve Artaş firmalarında farklı pozisyonlarda üst düzey yöneticilik yapan Taner Aydın, iş hayatına 2007 yılında Bursa Korupark Alışveriş Merkezi Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak adım attı. 2014-2018 yılları arasında Kayseri Park Alışveriş Merkezi’nin Genel Müdürü; 2018-2020 yılları arasında Bursa Zafer Plaza Alışveriş Merkezi’nin AVM Müdürü olarak görev yapan Aydın, 2020-2022 yılları arasında tekrar Artaş Grubu çatısı altında faaliyet gösteren; portföyünde İstanbul Arena Park, İstanbul Armoni Park, Kayseri Park ve Forum Trabzon Alışveriş Merkezleri’ni bulunduran Avrupakent Gayrimenkul Geliştirme AŞ’nin Genel Müdür Yardımcısı olarak kariyerini devam ettirmişti.

Kazanmış olduğu deneyimleri sonrası kiralama ve yönetim hizmeti veren Global Mall Management ile sektöre katkı sağlamaya devam eden Aydın, Niğde’nin ilk ve tek alışveriş merkezi projesi Tema Park AVM’yi portföyüne dahil etme başarısını göstermiştir.

2024 yılının son çeyreğinde kapılarını ziyaretçilerine açacak

Niğde’nin ilk ve tek olma özelliğini taşıyan, TEMA Beton Yapı Elemanları İnş. Akaryakıt Taşımacılık Turizm San. Tic. Ltd. Şti. tarafından Niğde Bor Yolu Aşağı Kayabaşı Mahallesi’nde geliştirilen, Temmuz 2023’te temelleri atılan 16.500 m2 kiralanabilir alana sahip 85 mağazası bulunan Tema Park AVM, 2024 yılı son çeyreğinde kapılarını ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor.

Proje ile ilgili olarak Global Mall Management Kurusu ve Genel Müdürü Taner Aydın yapmış olduğu açıklamada; yeni projelerinin heyecanı ile hızlı bir şekilde çalışmaya başladıklarını ifade etti. Aydın; “Geçtiğimiz günlerde yatırımcılarımız ile karşılıklı olarak sözleşmelerimizi imzaladık ve markalarımız ile görüşmelerimize hemen başladık.” diyerek, “Niğde’nin ilk ve tek alışveriş merkezi olacak Tema Park AVM için markalarımızın gerçekten güzel bir teveccühü var. Kısa zaman içerisinde marka karmamızı ve yerleşim planımızı hazırlayarak kiracılarımız ile sözleşme aşamasına geçeceğiz.” dedi.

Exit mobile version