Eğlence

2024’te hem yenilenecek hem de yeni yatırım imkanlarını değerlendireceğiz

Zorlu geçen 2023 yılında tüm olumsuz gelişmelere rağmen hem ciro hem de istihdam anlamında büyüme kaydettiklerini aktaran Magic World Aile Eğlence Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Özak ile 2024 yılında eğlence sektöründe değişen satın alma eğilimleri, tüketici alışkanlıkları ve beklentileri doğrultusunda alacakları aksiyonları ve yatırım hedeflerini konuştuk.

Magic World olarak 2023 yılı genelini değerlendirdiğinizde aile eğlence merkezi sektörü için neler söyleyebilirsiniz?

2023 yılı ülkemiz ve milletimiz için zorluklarla dolu bir yıl oldu. Yaşadığımız büyük deprem, genel seçim ve sonrasında ekonomik alandaki olumsuz gelişmeler alım gücünü büyük oranda etkiledi. Bütün bu olumsuz gelişmelere rağmen perakende sektörünün bu olumsuz gelişmelerden büyük oranda etkilenmediğini hatta önceki yıllara oranla hızlı bir büyüme kaydettiğini görüyoruz. Aile eğlence merkezi işletmecisi olarak biz de hem ciro anlamında hem Mehmet Akif Özak istihdam anlamında büyüme kaydettik. Bu büyümeyi yaşarken verdiğimiz hizmet kalitesinin devam etmesine oldukça özen gösterdik. Çağrı merkezimizi devreye alarak, müşterilerimizden gelen soru, öneri ve şikayetleri dinledik ve aksiyon almaya çalıştık. Yaptığımız organizasyonlar için uyguladığımız anketlerde yüzde 90 üzerinde müşteri memnuniyeti sağladık. Sonuç olarak, 2023 yılı Magic World ailesi için zorluklara rağmen olumlu olmakla birlikte, sektör geneli için de büyümenin devam ettiği bir yıl oldu diyebiliriz.

Eğlence sektöründe değişen satın alma eğilimleri, tüketici alışkanlıkları ve beklentileri doğrultusunda 2024 yılında alacağınız aksiyonlar neler olacak, Magic World hangi strateji ve hedeflerle yatırımlarını şekillendirecek?

Müşterilerimizi daha çok dinleyip, onların isteklerine cevap vermeye çalışan bir işletmeyiz. Bu yüzden 2024 yılı da müşterilerimiz ile çeşitli iletişim kanallarını kullanıp yakın iletişimde olacağımız bir yıl olacak. Vadistanbul şubemizi büyütüp hem büyük bir trambolin park ekleyip hem de dekorasyonumuzda değişiklik yapacağımız, istediğimiz metrekare ve lokasyon olması halinde İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa illerinde yatırım imkanlarını değerlendireceğimiz bir yıl olacak.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

2024 yılının ülkemiz, milletimiz ve sektörümüz için bereketli bir yıl olmasını, hayallerimizi gerçeğe dönüştürebileceğimiz ve başarılara imza atacağımız bir yıl olmasını diliyorum.