AVM

ALKHALDE GRUP’un MGL Mersin AVM projesine YGBS imzası

ALKHALDE GRUP Gayrimenkul Sahibi Murat Gül’ü ağırladığımız Kasım sayımızda Mersin Mezitli’de hayata geçirilecek 25 bin m2’lik MGL Mersin AVM projesinin kiralama ve danışmanlık hizmetlerini YGBS Easy Life Yönetim Hizmetleri firmasına emanet ettiklerini ifade eden Gül, AVM’nin oluşturacağı sinerji ile Mezitli’de perakende adası olarak hizmet vereceğini vurguladı.

Mersin Mezitli bölgesinde hayata geçireceğiniz AVM projeniz MGL Mersin AVM hakkında okurlarımızı bilgilendirir misiniz?

ALKHALDE GRUP Gayrimenkul olarak Dubai, Katar ve Türkiye’de birçok başarılı yatırıma imza attık. MGL Mersin AVM de başarılı projelerimizin arasında yer alıyor. Mersin-Antalya Otoyolu’nda ve Mersin, Adana, Gaziantep, Hatay TEM Otoyolu’na yakın lokasyonda Mezitli bölgesinde geliştirdiğimiz bir AVM projesidir. Toplam kiralanabilir alanı 25.000 m2 olup, içinde yer alacak 60’tan fazla ulusal ve uluslararası seçkin markalı mağaza ile bölgedeki alışveriş deneyimini zenginleştirecek. Mezitli’nin merkezi konumunda bulunan bu proje, alışveriş, eğlence ve dinlenme imkanları sunacak.

Günümüzde her sektörde olduğu gibi AVM’lerde de sürdürülebilirlik büyük bir önem taşımakta. Sizler ALKHALDE GRUP Gayrimenkul olarak bu konu hakkındaki çalışmalarınızı anlatır mısınız?

Sürdürülebilirlik ve teknoloji konusundaki çalışmalarımız önemli bir önceliktir. ALKHALDE GRUP Gayrimenkul olarak çevresel ve sosyal sorumluluğun bilincindeyiz. MGL Mersin AVM projesinde sürdürülebilirlik ilkesini benimseyerek enerji verimliliği, atık yönetimi ve çevre dostu uygulamaları öncelikli olarak ele alıyoruz. Bu çerçevede yeşil enerji kullanımına odaklanıyor, enerji tasarruflu aydınlatma sistemleri gibi çevre dostu teknolojileri benimseyerek karbon ayak izimizi minimize etmeye çalışıyoruz. Ayrıca geri dönüşüm programları ve su tasarrufu önlemleri gibi sürdürülebilirlik uygulamalarını hayata geçirerek çevresel etkimizi en aza indirme hedefindeyiz. Sosyal sorumluluğa yönelik olarak da yerel topluluklarla iş birlikleri kurarak sosyal projelere destek sağlamayı ve toplumsal fayda yaratmayı amaçlıyoruz. Bu çabalarımızla MGL Mersin AVM’nin sürdürülebilir bir alışveriş deneyimi sunmasını hedefliyoruz.

MGL Mersin AVM projesi için markalar açısından kiralama süreçleri ve açılış süreci nasıl ilerlemekte, bu konu hakkında da okurlarımızı bilgilendirir misiniz?

AVM’miz oluşturacağı sinerji ile Mezitli’de perakende adası olarak hizmet verecektir. Kiralama ve yönetim hizmetleri, kaliteli bir deneyim sunma hedefiyle YGBS Easy Life Yönetim Hizmetleri firması tarafından gerçekleştirilecek. Projemizi 2024 yılı içerisinde tüm Mersinlilerin hizmetine sunmayı planlıyoruz. MGL Mersin AVM’mizin ziyaretçilerin yeni gözdesi olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Marka karmanızı oluştururken neleri göz önünde bulunduruyorsunuz, yatırımcılar neden MGL Mersin AVM’yi tercih etmeli?

Bulunduğu lokasyonun ulaşılabilirliği, kiralanabilir alan büyüklüğü ve kapalı AVM konsepti ile Mezitli’de fark yaratan projemiz, inşasına başladığımız andan bu yana hem perakende yatırımcıları tarafında hem de Mezitli ve çevresinde müşteriler nezdinde ciddi bir heyecan yarattı. Açılış tarihimize 8 ay kalmasına rağmen kiralamada ciddi bir yol alarak yaklaşık %50 doluluğa ulaştık ve birçok markamızla da prensipte anlaşma sağladık.