Kapak

David Walker olarak yalnızca parfüm değil, değer üretiyoruz

Temellerini kalite üzerine atan David Walker, güvenilirliği ile öne çıkarak 20 yıldır tüm ülkede aranılan bir marka olarak öne çıkıyor. Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu, Kuzey Amerika ve Afrika olmak üzere dünyanın 5 kıtasına kokularının yanında marka kimliğini ve enerjisini taşıyan David Walker, konsept mağazaları ile etkisini katlayarak güçlendirmeye devam ediyor. Dünya trendlerini yakından takip edip güncel hammaddeler ile müşterilerinin arzuladığı parfüm trendlerini ürün gruplarına kazandırarak yeni parfüm koleksiyonları oluşturduklarını belirten David Walker Kiralama Direktörü Hüseyin Efe’yi Ekim sayımızda kapağımızda ağırladık.

Parfümlerinizdeki kalıcılığın oldukça yüksek olduğunu biliyoruz. Bu şekilde kalıcı ve kaliteli olması konusunda neler yapmaktasınız, esans seçimlerinizi okuyucularımıza anlatır mısınız?

Marka kültürümüzün temelinde yer alan değerlerin başında kaliteli ürün gelir. Bu değer üzerine kurduğumuz David Walker markamız ile kalite standartlarımızı korumak ve geliştirmek için üst düzeyde çalışmalar yürütmekteyiz. Parfümlerimizin kaliteli olmasının en temel sebebi, kullandığımız hammaddelerin kaliteli olmasıdır.

Kuruluşumuzdan bu yana dünyanın en kaliteli hammadde firmaları ile iş ortaklığı yapıyor, AR-GE çalışmalarımız ile yüksek kaliteye sahip ve zengin bileşenleri tercih ediyoruz.

Hammaddelerin içeriği ve kalitesi laboratuvarlarımızda çok sayıda tuttuğumuz testler ile onaylanır.Üretim koşulları, üretim sırasında ve sonrasında yapılacak kontroller, çalışanların eğitimi, depolama koşulları gibi birçok alanda kontrol denetimleri yapılır. Yapılan bu yoğun çalışmalar David Walker parfümlerinin hep üst kalitede olmasını sağlar.

Bünyenizde oluşturduğunuz özel serilerinizi belirlemede etkili faktör nedir, seçimlerinizi yaparken ilham kaynaklarınız neler oluyor?

Dünyada yer alan parfüm trendlerini çok iyi takip ediyoruz. Yeni keşfedilen hammaddeler üzerinde yoğunlaşarak incelemeler yapıyor, değerlendirmelerde bulunuyoruz. İçerik olarak zengin ve özgün bir koleksiyon için kaliteli bir hammadde seçimi yapıyor, yeni koleksiyonun hikâyesini yazmaya başlıyoruz. Özgün ve zengin kokunun üretiminde gösterdiğimiz özeni, şişe ve ambalaj seçiminde de gösteriyor; aynı zamanda inovasyon, tasarım ve kaliteyi her zaman en üst düzeyde tutuyoruz.

David Walker olarak yalnızca parfüm değil değer üretiyoruz. Sektöre parfüm değil değer üretiyoruz. Sektöre değer katan yeni projeleri hayata geçirerek sektöre ilham olmaya devam edeceğiz.

David Walker olarak sizi sektörünüzde rakiplerinizden ayıran en önemli yanınız nedir?

David Walker olarak sektörde pozitif ayrıştığımız kırmızı çizgimiz; kalite.

Bu konuda hiçbir zaman ödün vermiyoruz. Peki, bunu nasıl sağlıyoruz? Dünyaca ünlü parfümlerin üretimini yapan hammadde firmaları markamıza özel hammaddeler üretmekte. Bu hammaddeleri David Walker formülleriyle buluşturarak, kokuları ve kalitesi David Walker’e özgü parfümler üretmekteyiz. Sektörde ayrıştığımız en önemli yanımız özgün ve kaliteli parfüm koleksiyonlarımızdır. Markamıza özgü parfüm koleksiyonlarımızın yanı sıra, sektörde ayrıştığımız diğer etken olarak mağazalarımızda alışveriş deneyimine büyük önem verdiğimizi söyleyebilirim.

Müşterilerimize ürünlerimizi deneyimleme ve bilgi edinme imkânı sunmak için özel çalışmalar yürütüyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik özel bir yaklaşım benimsiyor ve mağazalarımızda deneyim ve konfor odaklı konseptler geliştiriyoruz. Tüketicilerimize, David Walker’ın Nishe parfüm koleksiyonları arasından talep ettikleri ve tarzlarına yönelik içeriklere yönlendirme yapabilme konusunda uzman bir yaklaşım sunuyoruz. Mağaza personel ekibimize, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünlerin seçiminde yardımcı olmak, beklentilerini karşılamak ve onların deneyimini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla nitelikli bir eğitim programı uyguluyoruz. David Walker olarak, yaptığımız çalışmalara yenilerini ekleyip; gelişmeye, kalite ve müşteri memnuniyetine en üstte yer vererek sektöre öncü olmaya devam ediyoruz.

Mağazalarınızı ülkemizin birçok noktasında görmekteyiz. Bu başarınızın temelinde yatan hususlar nelerdir?

Yaptığımız her işte, planladığımız her yatırımda ve kiraladığımız her mağazada kaliteden ödün vermeden müşterilerimizin memnuniyetini en üst noktaya taşımayı hedefliyoruz ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Bu yıl sektördeki 20. yılımız, bu değerlerin 20 yıldır sürdürülebilirliğini sağlamak birinci önceliğimiz oldu. Bu sayede de, müşterilerimiz ile sağlam bir bağ kurduk. Kaliteden ödün vermeden, sürekli gelişim içerisinde olan bir marka olarak müşteri potansiyelimizi de artırmış olduk. Temellerini “Kalite” üzerine atan David Walker, güvenilirliği ile öne çıkarak tüm ülkede aranılan bir marka oldu. Başarımızın sırrı; tüm süreçlerimizde kaliteli ürün, güvenilir marka, profesyonel yaklaşım, eğitimli personel ve doğru lokasyon kuralımızı uygulamamızdır.

Yurt dışında yer alan konsept mağazalarınız ile yurt dışı yatırımlarınız ne yönde ilerliyor? 2023 yılının 2. yarısını değerlendirir misiniz, önümüzdeki dönem yatırımlarınız neler olacak?

Marka kimliğimizi ve enerjimizi, dünyanın beş kıtasında taşıyoruz. Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu, Kuzey Amerika ve Afrika kıtalarında yer alan konsept mağazalarımız ile David Walker parfümünün etkisi katlanarak büyüyor.

2023 yılı sonuna kadar hedeflediğimiz 12 cadde ve AVM projesinde açacağımız yeni konsept mağazalarımız ile sektöre farklı bir enerji katmayı, yurt dışında bir enerji katmayı, yurt dışında bulunduğumuz bölgelerin dışında yaptığımız fizibiliteler sonucunda seçkin AVM ve caddelerde mağaza sayılarımızı artırarak ulaşılabilirliği kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da planlı olarak büyüme stratejimizi sürdüreceğiz.

Parfümleriniz dışında oda kokuları, kolonyalar ve vücut spreyleri gibi ürünleriniz var mı, ürün grubunuza eklemeyi düşündüğünüz yeni ürünleriniz nelerdir?

Ürün grubumuz arasında parfüm koleksiyonlarımızın yanı sıra aromatik, lüks kolonya çeşitleri ve özgün tasarımları ve zengin içerikleri ile öne çıkan ortam koku koleksiyonları yer almaktadır. Ürün grubumuza eklenecek ürünlerin seçimini yaparken parfüm markası olma çizgimize uygun ürünler seçiyor, renkli kozmetik kategorisindeki ürünlere yer vermiyoruz. Parfüm kategorisinde yer alan yeni ürünler üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ürün grubumuza yeni eklenecek olan kokulu mum koleksiyonumuzu çok yakında mağazalarımızda müşterilerimizin deneyimine sunmaya hazırlanıyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

David Walker olarak geçirdiğimiz 20 yılın her gününde ayrı bir hikâyemiz, ürettiğimiz ayrı bir değer var. David Walker markamızla ortaya koyduğumuz bu değerin sürdürülebilir olması bizim için çok önemli. Sürdürülebilirlikle özdeşleşen bazı olgular var, özellikle sektörün dünya trendlerini yakından takip etmenin verdiği öngörü yeteneğiyle planlama yapmak ve bu sayede sektörde yaşanan birçok değişime öncülük etmek. Bunun en güzel örneklerinden biri güncel hammaddeler ile müşterinin arzuladığı parfüm trendlerini ürün grubumuza kazandırarak yeni parfüm koleksiyonları oluşturmak. Bununla birlikte ürün grubunu geliştirilebilir ve sürdürülebilir kılmak. David Walker olarak, kuruluşumuzdan bu yana üretim bandımızda üretilen ilk parfüm ve açılışını gerçekleştirdiğimiz ilk mağazamızdaki enerjimiz katlanarak sürüyor. Sektöre yön veren parfüm koleksiyonlarımız ve yatırımlarımız ile günden güne artan müşterilerimizin memnuniyeti ve sadakati en büyük motivasyonumuz. Bu motivasyon ile dünyanın beş kıtasına ulaşan David Walker parfümlerinin esintisi büyümeye, gelişmeye ve değer üreterek ilham olmaya devam edecektir.