Ürün ve Hizmet

YILLARIN TECRÜBESİ VE TEKNOLOJİMİZLE PROFESYONEL ÇÖZÜMLER SUNUYORUZ

Bünyeleri dahilinde bulunan ürünleri ve plaka tanıma sistemleri ile müşterilerine son derece kaliteli hizmet sağlayan Hobi Bilişim, teknolojik yatırımlar yapmaya devam ediyor. Hobi Bilişim Genel Koordinatörü Ozan Darendeli ile Mayıs sayımızda ürünleri hakkında keyifl i bir söyleşi gerçekleştirdik.

Doppler hız radar ile entegreli plaka tanıma ve hız koridoru ürünlerinizle güvenlik birimlerine yardımcı olmak adına trafikte neyi kolaylaştırmayı amaçlıyorsunuz, bu ürününüzün avantajları neler?

Entegreli plaka tanıma sistemimiz sayesinde yol üzerinden geçen araçların hızlarını ve plakalarını kolayca tespit edip, kontrol merkezinde hız ihlali yapan araçlar için sesli ve görsel alarm üreterek, otomatik resimli ceza makbuzu oluşturuyor ve böylece operatörün ceza kesebilmesine imkân sağlıyoruz. Hız ihlaline bakılmaksızın yoldan geçen tüm araçların tamamının plakası ve hızları tespit edilerek her araç için bir adet geniş açılı fotoğraf ile birlikte veri tabanında kayıt oluşturuyoruz. Bu veriler ortalama 5 yıl kayıt altında kalabildiği için kişilerin geçmişe yönelik ayrıntılı raporlar almasını da sağlıyoruz.

Hobi All in One plaka tanıma sisteminizin özellikleri nedir, hangi alanlarda kullanımı yaygın olarak görülüyor?

Hobi All in One plaka tanıma sistemimiz, kompakt bir yapıya sahiptir. Auto back focus ABF kamera, auto iris lens, gömülü analiz kartı, IP67 muhafaza ve IR projektör olarak tak ve çalıştır şeklide üretilmiştir. Kameranın görüş alanından geçiş yapan araçların plakası, aracın markası ve tipi otomatik olarak tanımlanarak uzak sunucuya veya bir ftp klasörüne, EGM şartnamesine uygun dosya yapısı ile kayıt edebilmektedir. Üzerinde bulunan High Power Infrared aydınlatma, isteğe ve konuma göre ayarlanabilmekte ve uygun aydınlık bir görünüm yakalanabilmektedir. Opsiyonel IR LED ile gece koşullarında sürücü ve araç silüeti görebilme, içerisinde bulunan dahili soğutma ve ısıtma sayesinde tüm mevsim koşullarında da stabil olarak çalışabilmektedir. Bu sistemimiz sayesinde gece ve gündüz geçiş yapan araçların fotoğrafl arından sürücü silüeti görülebilir rahatlıkla sürücü eşkali belirlenebilir. Ayrıca EGM tarafından yayınlanan teknik şartnameye %100 uyumludur.