AVM Öne Çıkanlar

İSRA HOLDİNG’TEN AĞRI’YA 5 MİLYARLIK DEV YATIRIM

Öz sermaye ve güçlü ortaklık yapısıyla çeyrek asırdır gayrimenkul geliştirme, inşaat, turizm ve enerji sektöründe faaliyet gösteren İsra Holding, İçişleri Bakanlığı – Ağrı Valiliği İl Özel İdaresi iş birliğiyle hayata geçireceği yeni karma yaşam projesi için protokol imzaladı.

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol ve İsra Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Tavlı’nın katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninde projeyle ilgili önemli detaylar paylaşıldı. Türkiye’de birçok şehirde yatırımları bulunan İsra Holding, yeni yatırımını doğunun çekim merkezi Ağrı’ya yapacak. Şehrin merkezinde bölgenin ilk ve en büyük karma projesini hayata geçirecek olan İsra Holding bu yatırımla Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Karadeniz ve bölgedeki komşu ülke ziyaretçilerini hedefl iyor. Proje; AVM, otel, klinik otel, rezidans daireler, ofis ve konutlardan oluşuyor.

Ülke ekonomisine ve istihdama büyük katkı sağlayacak olan projeyle ilgili konuşan İsra Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Tavlı; “Bölgeye özel karma konseptte geliştirdiğimiz markalı yaşam projemiz ile imza atacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başta Ağrı olmak üzere komşu il ve bölgelere değer katmasını hedefl ediğimiz projemiz; dünya markalarının hizmet vereceği dev bir AVM, otel, klinik otel, rezidans daireler, ofis ve konutlardan oluşacak. Konut ve rezidans bölümünde lüks ve konforu bir arada sunarken, klinik oteliyle de sağlık turizminde bir çekim merkezi olmayı, otel birimimizle de bölgeye yapılan yılda ortalama 500 bin turist ziyaretini zirveye taşıyarak ülke turizminde önemli bir misyon üstlenmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu

Dünyaca ünlü markalar Ağrı’ya gelecek Karma konseptle geliştirilen projenin AVM kısmıyla ilgili de önemli detaylar aktaran Tavlı; “İsra Holding olarak aslında bu bölgenin çehresini değiştiriyoruz. Markalı iş ve yaşam projemiz içerisinde yer alacak olan alışveriş merkezimizle dünya markalarını bu bölgeye getirmiş olacağız. Ayrıca AVM’nin yönetim sürecini bu alanda bir dünya markası olan ECE Türkiye ile yürüterek premium alışveriş deneyimini en yüksek seviyeye çıkarmayı hedefl iyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tavlı; “Ağrı’yla ilgili ticaret ve turizm noktasındaki verileri incelediğimizde çok önemli sonuçlar elde ettik. Ağrı, günlük 15 bin kişinin ticaret için sınırdan giriş yaptığı yoğun bir bölge, zamanla bu sayının katlanarak artacağını öngörüyoruz. Bu bölge, turizm, tarım ve ticaret açısından büyük bir avantajlara sahip. Biz de İsra Holding olarak hayata geçireceğimiz bu dev projemizle; Azerbaycan, Rusya, Ermenistan, Gürcistan, İran gibi komşu ülkelerin ihtiyaçlarına cevap vererek Ağrı’yı çekim merkezine dönüştürmeyi hedefl iyoruz. İnanıyorum ki İpek Yolu üzerinde yer alan tarihi mirasa sahip bu şehir, yakın gelecekte ülkemizin ve çevre ülkelerin parlayan uluslararası yıldızı olacaktır.” dedi.