FinTech

POSBASİT KULLANICILARINA KOLAY ENTEGRASYON DESTEĞİ SUNUYOR

Sanal POS sektöründe kolay entegre edilebilir servis ve entegrasyon desteğiyle sektörde farklılaştıklarını belirten Insha Ventures Ürün Direktörü İlker Osman Akalın ile bir araya geldiğimiz Nisan sayımızda işletmelere hızlı, güvenli ve iyi bir sanal POS çözümü sunmak adına hayata geçirdikleri çalışmaları ve e-ticaret sektöründe yoğun olarak kullanılan sanal POS’lardaki farklı para birimi ile ödeme yöntemlerini konuştuk.

İşletmelere güvenli, hızlı ve iyi bir sanal POS çözümü sunmak adına Insha Ventures olarak gerçekleştirdiğiniz çalışmalar nedir?

Insha Ventures olarak PosBasit ile kurumsal firmaların ihtiyaç duyduğu sanal POS tahsilat sistemlerini PCI DSS ve 3D Secure güvenlik standartlarıyla birlikte sunuyoruz. Üye işyerinin uğrayabileceği tüm dolandırıcılık girişimlerini 7/24 takip ederek, tahsilatları uçtan uca güvenli bir şekilde almasını sağlıyoruz. Ayrıca yapay zekâ temelli yönlendirme sistemimiz sayesinde, başarılı tahsilat oranımızı en yüksek seviyeye çıkararak sorunsuz bir müşteri deneyimi sunuyoruz.

Sanal POS entegrasyonu sürecinde nasıl bir yol izliyorsunuz, Insha Ventures’ı bu alanda sektörde farklılaştıran noktalar nedir, tercih edilirliğinizi artıracak nasıl bir politika izliyorsunuz?

Rekabetin yoğunlaştığı ve çoğunlukla benzer servislerin sunulduğu sanal POS sektöründe, kolay entegre edilebilir servisler ve entegrasyon desteğiyle sektörde farklılaşıyoruz. Tek bir entegrasyonla tüm banka kartları ve kredi kartları ile tahsilat yapılabilme ve tek çekim imkânı sunabilmenin yanı sıra kredi kartına taksit seçeneği de sağlıyoruz. Ayrıca sektörde rekabetçi komisyon oranları sunuyoruz. PosBasit olarak bir ödeme platformu olmaktan daha çok müşterilerin 360 derece ihtiyaçlarını dinliyor ve çözüyoruz. Ayrıca üye işyerlerimize özel avantajlar ve indirimlerden yararlanabileceği bir deneyim geliştirme yolunda ilerliyoruz.

Sanal POS’ların e-ticaretteki önemi nedir, özellikle farklı para birimi ile ödeme yapan kullanıcılar için ne gibi kullanım kolaylıkları sağlamakta?

E-ticarette farklı ödeme yöntemleri geliştirilse de sanal POS’lar, online alışveriş sitelerinin hemen hepsinde görülen ve firmalar tarafından tercih edilen bir ödeme yöntemidir. Müşteriler satın almak istedikleri ürün için kart numarası, ad-soyad, kartın son kullanma tarihi ve CVV kodunu ve talep edilmesi durumunda 3D Secure şifresini girmesiyle birlikte tahsilat süreci tamamlanır. Türk Lirası tahsilatlarına ek olarak döviz POS’u da sunduğumuz PosBasit’te, yurt dışındaki müşterilerden dolar, Euro veya Pound cinsinden de tahsilat yapılabiliyor.