Uncategorized

DOĞRU LOKASYON İLE MÜŞTERİLERİMİZİN YATIRIMLARINI KORUYORUZ

Farklı kültürlere hitap eden eşsiz soslu lezzetleri, inovatif ürünleri, standart hizmet ve yüksek kalite anlayışıyla dünyanın en bilinen döner markası olma hedefine emin adımlarla ilerleyen Maydonoz Döner adına Franchise Direktörü Cuma Dağlı ile franchise sistemlerini ve 2023 hedeflerini konuştuğumuz keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Maydonoz Döner olarak yatırımlarınızı hayata geçirirken lokasyon seçimi konusunda nasıl bir yol izliyorsunuz?

Maydonoz Döner ailesinde yer alan bayilerin %90’ı para kazanıyor ve mutlu. Bunun en büyük sebebi, doğru lokasyona yatırım yaptırmamız ve sonrasında profesyonel operasyon desteği sağlamamızdan kaynaklıyor. Lokasyon ne kadar doğru olur ise kazanç da aynı oranda artıyor. Yatırımcılarımız para kazanıyor ve yaptığı işten keyif alıyor.

Yatırım süreciniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

İlk aşamada yatırım yapmaya karar veren adaylarımızın iletmiş olduğu potansiyel lokasyonlar detaylı bir şekilde incelenmektedir. Bu inceleme; bölgede yaşayan kişi sayısı, gelir seviyesi, rekabet durumu vb. unsurları içermektedir. İlk inceleme sonuçları olumlu ise sonrasında potansiyel restoranın fi ziksel durumu incelenmektedir. Bu incelemede güneş alma durumu, kaldırım genişliği ve kolon durumu gibi birçok hususa bakılır. Doğru lokasyonda bayilik vererek, yatırımcımızın yatırımını korumak için iki aşamalı ve bu kadar titiz bir inceleme yapıyoruz. Yatırım maliyetinizden de söz eder misiniz? Mağazanın durumuna ve büyüklüğüne bağlı olarak değişmekle beraber; doğalgaz, elektrik, duvar alçı ve boya ekipmanları gibi işlemler için ortalama olarak 13.500 dolar; mutfak ekipmanları, paslanmazlar, yangın sistemleri ve reklam ekipmanları gibi demirbaşlar için 30.000 dolar; açılış paketi olarak isimlendirdiğimiz satışa sunulacak 15 günlük ürünler, servis malzemeleri ve kıyafetler için ise 8.500 dolara ihtiyaç duyulmaktadır. Bir defalık olarak alınan 7.500 dolarlık franchise bedeli ve görünmez giderler de dikkate alındığında, yaklaşık 59.500 dolarlık bir yatırımla Maydonoz Döner restoranı açılabilmektedir. Restoran büyüklüğüne göre yatırım tutarlarında aşağı veya yukarı yönlü %10 oranında değişiklikler olabilmektedir.

2023 yılına dair Maydonoz Döner’in büyüme hedefl eri nedir, Türkiye genelinde hangi şehirlerde Maydonoz Döner’i göreceğiz?

Şu anda 2 ülke ve 30 şehirde toplam 112 noktada hizmet vermekteyiz. 2023 yılında 50 yeni şube açarak bu yılı toplam 162 şube ile kapatma hedefi ndeyiz.