FinTech

İŞYERLERİ İÇİN HAYATI KOLAYLAŞTIRAN BİR DOST: İŞYERİMPOS

Faturamatik Elektronik Para ve Ödeme Kuruluşu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kaleli ile bir araya geldiğimiz Aralık sayımızda Kaleli, işyerleri için hayatı kolaylaştıran İşyerimPOS ve hizmetlerini okurlarımız için anlattı.

İşyerimPOS’u nasıl tanımlarsınız?

İşyerimPOS, akıllı ödeme teknolojileri kullanarak üye işyerlerinin tahsilat süreçlerini çok düşük komisyon oranlarıyla daha kolay yönetilebilir hale getirmeyi başaran bir Faturamatik markasıdır.

Markanızı rakiplerinden ayıran başlıca özellikler nelerdir? Bize İşyerimPOS’un öne çıkan avantajlarından ve hizmet alanlarınızdan bahseder misiniz?

1999 yılından bu yana 81 ilde 7 binden fazla hizmet noktası ve yıllık 8 milyar TL aktif cirosuyla her ay 3 milyondan fazla müşteriye güvenli ödeme ve para transferi çözümleri sunan, TCMB lisanslı Faturamatik Elektronik Para ve Ödeme Kuruluşu A.Ş. olarak, İşyerimPOS markamızla ödeme sistemleri pazarındaki konumumuzu her geçen gün güçlendirmeye devam ediyoruz. Butik bir hizmet anlayışıyla geliştirdiğimiz fraud senaryoları ve her işyerine özel detaylı raporlamalarla tahsilata ihtiyaç duyulan her noktada üye işyerlerimize hizmet vermekteyiz. İşyerimPOS üye işyerleri, banka regülasyonları olmaksızın ödemelerini ertesi iş günü alırlar ve tüm kartlardan taksitli ödeme alabildikleri için her bankanın ayrı entegrasyon süreçlerine zaman harcamazlar. Akıllı işletmeler için İşyerimPOS tek imzayla tüm bankalardan ödeme almanın kolay ve avantajlı yoludur. “Senin telefonun, senin POS’un!” mottosuyla sunduğumuz mobil uygulama sayesinde, üye iş yerlerimiz her bankanın POS cihazını ayrı ayrı taşımanıza gerek duymadan, NFC ödeme özelliği ile temassız olarak ödemeler alabilir, temassız üst limitinin aşıldığı durumlarda müşterilerine telefondan kart şifresi tuşlatarak da ödeme adımını tamamlayabilirler. Ayrıca anlık kart bilgisi girerek ya da ödeme linki göndererek tüm kartlardan taksitli ve tek çekim ödeme alabilirler. Uzaktan ödeme almanın pratik yollarından biri de LİNK göndermek…İşyerimPOS için geliştirdiğimiz güncel teknolojiler ile üye işyerlerimiz müşterilerini yerinde ziyaret etmeden SMS, e-posta, WhatsApp, sosyal medya veya diğer tüm iletişim servisleri üzerinden iletecekleri bir ödeme linki sayesinde tek çekim ya da taksitli ödeme alarak hem zamandan hem işletme maliyetlerinden tasarruf sağlarlar.

Peki e-ticaret sitelerinin yanı sıra alt satıcıları olan pazaryeri modelleri için de çözümler geliştiriyor musunuz?

Elbette. Üye işyerlerimiz pazaryeri ödeme çözümü ile alt satıcılarla aralarında gerçekleşen nakit akışını anlık olarak yönetebiliyorlar. Hakediş ve komisyon hesaplamaları otomatik olarak gerçekleşiyor. Kolay entegrasyon imkanı ve müşteriye özel esnek servis yapımız ile işletmelerin mevcut pazaryeri yazılımlarına sorunsuz şekilde entegre olabiliyoruz. Satıcı ve pazaryeri platformu için banka hesapları tanımlanarak ürün/ hizmet bedeli satıcıya, komisyon bedeli ise pazaryeri platform sahibine, yani üye işyerlerimize anlık olarak aktarılıyor. Ki bu da işletmeler için büyük bir avantaj.

Son olarak Kurumsal Cüzdan hizmetiniz hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

İşyerimPOS müşterileri, Kurumsal Cüzdan hesaplarını kullanarak tek bir panelde birçok hizmetten faydalanabilirler. Kurumsal Cüzdan hizmeti sayesinde kolay nakit yönetimi ve kolay mutabakatın yanı sıra; hesaplarında bulunan kullanılabilir bakiyelerini fatura ödeme, kredi kartı ödeme, kira ödeme ve IBAN’a ücretsiz ve limitsiz para transferi (EFT) gibi birçok hizmet için kullanabilirler.