Perakende

DAVID WALKER; KALİTEDEN ÖDÜN VERMEDEN, DOĞRU KOKU İLE BULUŞTURUYOR

David Walker Kiralama Direktörü Hüseyin Efe ile Ağustos sayımızda gerçekleştirdiğimiz söyleşide; kurulduğu ilk günden bu yana kaliteden ödün vermeden üretimini gerçekleştirdikleri doğru koku ile kullanıcıları buluşturduklarını ifade eden Efe, 2023 yılı sonuna dek Türkiye’de açılışını gerçekleştirecekleri Nıche Parfume konseptli mağazaları için de heyecanlı olduklarını belirtti.

Kalitesi ile ön plana çıkan David Walker’ın AR-GE ve kalite kontrol yollarından bahseder misiniz? Özellikle kalitenizi üst seviyelerde tutmak adına yaptığınız çalışmalar nelerdir?

David Walker olarak, sektörde pozitif ayrıştığımız en büyük kırmızı çizgimiz; kalite. Bu konuda hiçbir zaman ödün vermiyoruz. Peki bunu nasıl sağlıyoruz? Dünyaca ünlü parfümlerin üretimini yapan hammadde firmaları, markamıza özel hammaddeler üretmekte. Bu hammaddeleri David Walker formülleriyle buluşturarak, kokuları ve kalitesi David Walker’e özgü parfümler üretmekteyiz. Ürünün kaliteli olmasının en büyük yolu, kullanılan hammaddenin kaliteli olmasından geçiyor. Kurulduğumuzdan bu yana dünyanın en kaliteli hammadde firmaları ile iş ortaklığı yapıyor, AR-GE çalışmalarımız ile yüksek kaliteli ve zengin bileşenleri tercih ediyoruz. Hammaddelerin içeriği ve kalitesi laboratuvarlarımızda çok sayıda tuttuğumuz testler ile onaylanır. Üretim koşulları, üretim sırasında ve sonrasında yapılacak kontroller, çalışanların eğitimi, depolama koşulları gibi birçok alanda kontrol denetimleri yapılır. Yapılan bu yoğun çalışmalar, David Walker parfümlerinin hep üst kalitede olmasını sağlar.

Sektörünüz bağlamında en son hayata geçirdiğiniz yatırım ve projelerinizden söz eder misiniz? Yılın geri kalanında ve önümüzdeki senelerde David Walker, AVM ve cadde mağazalarında ne kadar büyüyecek?

Marka kimliğimizi ve enerjimizi, dünyanın beş kıtasında taşıyoruz. Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu, Kuzey Amerika ve Afrika kıtalarında yer alan konsept mağazalarımız ile David Walker parfümünün etkisi katlanarak büyüyor. Türkiye’de franchise mağazalar açmıyor, özsermayemiz ile kendi yatırımlarımızı yaparak mağaza sayımızı artırmaya, ürünlerimize ve konseptimize yaptığımız yatırımlar ile gelişmeye devam ediyoruz. 2023 yılı sonunda yurt içinde hedeflediğimiz 20 değerli cadde ve AVM projesinde açacağımız Niche Perfume konsept mağazalarımız için çok heyecanlıyız. Sektöre farklı bir enerji katmayı, yurt dışında bulunduğumuz bölgelerde seçkin AVM ve caddelerde mağaza sayılarımızı artırarak, ulaşılabilirliği kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

Ürün gamınızdan bahseder misiniz? Kokularınızı belirlerken hangi unsurları baz alıyorsunuz?

London Black Edition, Boutique Fragrance, Special Series ve Exclusive koleksiyonlarından oluşan parfümlerimiz ürün gruplarımızda yer alıyor. Ayrıca yaşam alanlarını güzelleştiren ve özel hale getiren ortam kokuları ve lüks kolonyaları da özel olarak üretiyoruz. Dünyada yer alan parfümlere ait trendleri çok iyi takip ediyoruz. Müşterilerimizden gelen talepleri en ince detayı ile analiz ediyor, yeni parfüm koleksiyonu hazırlığımızda bu iki veriyi çok iyi harmanlıyoruz. Tüketicinin isteklerine cevap verebilen parfümler üretirken; aynı zamanda inovasyon, tasarım ve kaliteyi her zaman en üst düzeyde tutuyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Parfümler tarih boyunca, kişilerin tarz ve karakteristik özelliklerini temsil etmiştir. Kişinin kendini ifade ediş biçimi hâline gelen ‘doğru koku’ ile buluşturmak, David Walker’ın en büyük önceliği. 2004 yılından beri üretim bandımızda üretilen ilk parfüm ve açılışını gerçekleştirdiğimiz ilk mağazamızdaki enerjimiz katlanarak sürüyor. Sektöre yön veren David Walker, Parfüm Koleksiyonlarımız ve yatırımlarımız ile günden güne artan müşterilerimizin memnuniyeti ve sadakati en büyük motivasyonumuz. Bu motivasyon ile dünyanın beş kıtasına ulaşan David Walker parfümlerinin esintisi büyümeye ve gelişmeye devam edecek.