Ana içeriğe atla

ds

 

YENİLİKÇİ UYGULARIMIZLA MİSAFİRLERİMİZE GÜVENLİ EĞLENME İMKANI SAĞLIYORUZ

14.09.2020 - 10:41

Pandemiden etkilenen eğlence sektörü, normalleşme sürecinde üst düzey hijyen tedbirleri alarak müşterilerine hizmet sunuyor. Bowling Oyun Adası & Eğlenjoy Genel Müdürü Murat Keçebir ile aldıkları tedbirleri konuştuk. Ziyaretçilerine maksimum sağlıklı, steril bir ortam sunduklarını belirten Keçebir, “Aldığımız tedbirler ve yenilikçi uygularımızla misafirlerimize güvenli bir eğlenme imkanı sağlıyoruz.” dedi.

Eğlence sektörü koronavirüsten nasıl etkilendi?

Bu dönemde en çok zarar gören sektör biz olduk. İşletmelerimiz 3,5 ay gibi bir süre kapalı kaldı. Kontrollü sosyal hayata geçiş ile birlikte maske zorunluluğu, girişlerde ateş ölçümü, steril paspas, sosyal mesafe kuralları ve ileri seviyede hijyen ve dezenfektasyon dahil birçok alanda yeni uygulamaları devreye sokarak işyerlerimizi açmış bulunuyoruz. İşletmelerimizde, çocuk, genç, aile ve gruplara hitap ettiğimizden dolayı, misafirlerimizin özellikle dezenfektasyon ve temiz hava konusunda çok daha hassas olduklarını gözlemleyerek bu konudaki hassasiyete önem vermekteyiz. Aldığımız tedbirler ve yenilikçi uygularımızla misafirlerimize güvenli bir yaşam alanı sunarak eğlenme imkanı sağlıyoruz.

Koronavirüse karşı aldığınız hijyen önlemlerinden bahsedebilir misiniz?

Şirketimiz, ‘Bowling Oyun Adası’ ve ‘Eğlenjoy’ markaları ile ülke genelinde en nezih, en gözde alışveriş merkezleri ve yaşam eğlence merkezlerinde hizmet vermekte olup, hem bowling oyun alanları hem de günümüzün son eğlence unsurlarını bulundurarak bizi tercih eden misafirlerimizle buluşturuyoruz. İşletmelerimizin ana girişinden başlayarak bowling, bilardo, masa tenisi, karaoke, laser tag alanları ve video games bölümlerinde günlük yapılan temizlik ve temizlik sonrasında kullanılan dezenfeksiyon kimyasallarıyla hijyen sağlayıp, zararlı bakterilere ve virüse karşı disiplinli hareket ediyoruz. Dezenfeksiyon uygulamalarımızda ağırlığı nano teknoloji çözümlerine önem veriyoruz. Bu yöntemle püskürtülen parçacıkların büyüklüğünün maksimum 5-8 mikron olması sayesinde, tüm alan ve yüzeylerde homojenize bir yayılım ve etki göstererek üst düzey sonuçlar alıyoruz. Bu şekilde gelen misafirlerimize maksimum sağlıklı, steril bir ortam sağlamaktayız.

Hem ziyaretçi sayısında hem de ciroda artışı sağlamak için ne tür kampanyalar düzenleyeceksiniz?

Mevcut pandemi gündemi ve piyasalardaki daralan ekonomik şartlar, işletmelerimizde özellikle ilk bir yıl normalin altında cirolara bağlı kalacağımızı ve sıkışık bir dönemden geçeceğimiz düşündürmektedir. Bu nedenle işletmelerin uzun süreli sağlıklı çalışması için bu pandemi dönemindeki artan sıkıntıları da göz önünde bulundurarak temkinli davranmamızda fayda bulunmaktadır. Pandemi öncesi zamana göre yüzde 30’lara düşen bir iş kapasitesi mevcuttur. Hem bunun artışı hem de misafirlerimizin daha rahat ve daha ekonomik eğlenmeleri için birçok tedbirler kampanyalar düşünmekteyiz. Günlük, haftalık özel günler, hafta sonlarına ait, meslek gruplarına, yüzde 50’ye varan indirimler, özel kampanyalar düşünmekteyiz.

Sektörün eskiyi yakalaması adına beklenti ve önerileriniz nelerdir?

Bu dönemde en çok zarar gören sektör olarak desteklenmemiz şart. Örneğin, kısa çalışma desteği sektör için can suyu olmuştur, hükümetimizden beklentimiz bunun bir süre daha uzatılmasıdır. Aynı şekilde benzer duyarlılığı alışveriş merkezlerinden de bekliyoruz. Şu an bulunduğumuz koşulların farkında olmamış gibi yapıp, oluşan yeni normali kabul etmeyen ve hala eski sözleşmelere göre hareket etmeye çalışan AVM’ler bulunmaktadır. Bu şekilde davranmaları ile hem piyasaya, hem kiracılarına hem de kendilerine zarar vermektedirler. Eğlence merkezleri ile AVM’ler birbirlerine bağlı unsurlardır. Bizler, yani eğlence merkezleri olmadan AVM’ler eksik kalacaktır. Bizlerin de olması için, faaliyetlerimizi sürdürebileceğimiz ortam olmalıdır. Önümüzdeki dönem için “ciro kira” ya geçmemiz gerektiğine, ileri zamanda da bu görülecek cirolara göre sabit kiraların yeniden belirlenmesinin faydalı olacağını düşünüyoruz.

ds

Yukarı