Ana içeriğe atla

22

Lezzetli Yatırımı Keşfedin…

17.10.2016 - 11:51

“Türkiye pazarında bulunan yerli ve yabancı birçok markanın franchising şartlarından daha avantajlı ve daha fazla kazandıran bir yapıya sahibiz” diyen Cemilusta Yönetim Kurulu Başkanı Şener Kalkışım, “Yatırımcılarımız ya da yatırımcı adaylarımız,  yüksek karlılık oranları, sorunsuz lojistik hizmeti,  ücretsiz personel eğitimi ve desteği gibi birçok avantaja sahip oluyorlar” dedi. 

“Eğer yatırımcınız doğru kişi değilse, müşteri memnuniyetine ve markanızın ulusaldaki bilinirliğine etki eder” ifadesinde bulunan Cemilusta Yönetim Kurulu Başkanı Şener Kalkışım, “Bizi bilen müşterimiz, Cemilusta hizmet şekli ve kalitesinde değişiklik hissederse hemen gerekli tepkiyi gösterir. Bu nedenle yatırımcının mutlaka Cemilusta kültürünü yansıtması gerekiyor. Bizim için en önemli unsur yatırımcının işinin başında durması ve müşterilerle gerektiğinde birebir ilgilenmesi... Bunun dışında verdiğimiz ya da vereceğimiz bayiliklerde büyümemiz için bir engel kalmıyor” dedi ve sözlerine devam etti: “Eğer yeni bir yatırımcıyla, yeni bir lokasyonda ilerlemeye başlamışsanız ve yatırımcı bu noktada kurallarınıza uymuyorsa yapılması gerekenler bellidir. 1 müşteri dahi kaybettiren yatırımcınızla hiç zaman kaybetmeden yolları ayırmalısınız. Böyle bir durumda daha öncede yaptığımız gibi franchising sözleşmesi devreye girer ve şube merkeze devredilir. Yönetimi merkezimizde olan şubelerimizde sorunlar asgaridir ve her türlü sorunun telafisi kesinlikle vardır.”  
“Bir yatırımcının maddi gücü olsun ya da olmasın önemli olan restoranın iş yapmasını sağlayabilen yatırımcı olmasıdır” diyen Kalkışım, “ İçinde gerçekten kendi işinin patronu olmak varsa o kişi kendini geliştirir, gerekli eğitimleri alır ve o restoranın A’dan Z’ye nasıl işletilmesi gerektiğini öğrenir. İstenen seviye göreceli bir kavram… Bizim işimizde ne kadar üst seviye olursanız, tek noktayla değil daha fazla noktalar açarak çok kazanmanın zevkini çıkarırsınız” dedi. 


ÖNEMLİ OLAN, BAYİNİN SİSTEMLE KOORDİNELİ İLERLEMESİ!
Doğru bayilik vermenin aslında biraz şans işi olduğunu belirten Kalkışım, “Açıkçası doğru bayilik vermek biraz şans işi… Çok iyi dediğiniz bayi sorun çıkarabilir, umutsuz olduğunuz ise çok iyi işler çıkarabilir. Bayi kim olursa olsun sistemin merkeziyle tam koordineli olup, kendi yorumlarını işe katmamalı. Bizim dikkat ettiğimiz tek nokta sistem için gereken tüm maddelerin yerine getirilmesi. Burada devreye markamızın franchising sözleşmesi ve el kitabı giriyor” dedi.


ÖNCELİK HIZLI DEĞİL, SAĞLAM ADIMLAR ATARAK BÜYÜME… 
“Hızlı büyümekten önce sağlam adımlar atarak büyümek daha öncelikli… Sağlam ve kazandıran noktalarla büyümenin yavaşını bile tercih edebilirsiniz. Lokasyon doğru değilse, yatırımcınız doğru değilse zaten büyümek diye bir şey olmaz. Burada hızlı yerine rahat büyüme tabiri kullanılırsa önemi daha fazla olur” açıklamasında bulunan Kalkışım, “Önemli faktörlerden biri yatırımcılarla büyümek… Eğer noktalarımızda kafamız rahat ise yeni lokasyonlar arayıp geliştirmek için ekibimizi buraya yönlendiriyoruz. Restoranları kendimiz işletelim diye ekibimizi bölmek zorunda kalınca büyümekte zorlanabiliriz. Bu her marka için aynıdır. Hatta bu yüzden daha çok restoran açabilmek için mevcut birçok çalışan noktamızı iyi yatırımcılara devretmeyi planlamaktayız” dedi. 


YATIRIM YOLCULUĞUNA, TOTAL YATIRIM MALİYETİNİN YÜZDE 50’Sİ İLE ÇIKMA İMKANINI YAKALAYIN! 
Cemilusta’nın franchise koşullarına yönelik bizleri bigilendiren Kalkışım, “Türkiye pazarında bulunan yerli ve yabancı birçok markanın franchising şartlarından daha avantajlı ve daha fazla kazandıran bir yapıya sahibiz. Bu yüzden yatırımcılarla bu detayları yüzyüze görüşmeyi tercih ediyoruz” dedi ve sözlerine Cemilusta’nın franchise’lerine sunmuş olduğu avantajları belirterek devam etti:  “Cemilusta Akçaabat Köftecisi işletmecisi olmak, verilecek eğitim ve destekler sonucu başarılı bir iş sahibi olabilme imkanı yanında birçok avantajı da beraberinde getirecektir. Cemilusta yatırım yolculuğuna, total yatırım maliyetinin yüzde 50’si ile çıkabilirsiniz. Kalan yüzde 50’sini ise vadeye yayıldığında restoranın kendisi ödeyecektir. Cemilusta olarak, açılıştan itibaren 45 gün vadeli ürün desteği veriyoruz. Ayrıca arada hiçbir bağlantı olmadan direkt imalatımızdan bayiye ürün satışı yapılıyor. Yatırımcılarımız ya da yatırımcı adaylarımız,  yüksek karlılık oranları, sorunsuz lojistik hizmeti,  ücretsiz personel eğitimi ve desteği gibi birçok avantaja sahip oluyorlar.”

ff

Yukarı