Ana içeriğe atla

dd

NORMALLEŞMEYLE NEFES ALAN YEME-İÇME SEKTÖRÜ CAN SUYU İSTİYOR

03.03.2021 - 09:06

Sayısı 120 bini aşan restoran ve kafelerde ‘kontrollü normalleşme’ sektör temsilcileri tarafından olumlu karşılansa da destek çağrısı yinelendi. Uzun süredir kapalı olan işletmeler için ‘can suyu’ isteniyor. Öte yandan turizm sektörü temsilcileri de sürecin kendileri için etkilerinin sınırlı olacağı ifade ediyor.

TADINA DOYAMAYACAĞINIZ “EVDE YILBAŞI” KUTLAMASI İÇİN İHTİYACINIZ OLAN HER ŞEY METRO TÜRKİYE RAFLARINDA!

16.11.2020 - 17:34

2021 yılını birçok kişi evinde yapacağı kutlamalarla karşılayacak. Metro Türkiye, yeni yılı mutlulukla karşılamak isteyenlere “Evde Yılbaşı” konseptinde yılbaşına özel ev dekorasyon ürünlerinden yılbaşı sofralarını lezzetlendirecek ürünlere, kutu oyunlarından sofra düzenlemesine kadar yeni yıl kutlamasında tüm ihtiyaçları karşılayacak ürün yelpazesini sunuyor. Ayrıca sofra düzeni ve sunum önerilerinden menü oluşturma ipuçlarına kadar farklı tavsiyeleri de müşterileriyle paylaşılıyor.

TAB GIDA GÜÇLÜ FRANCHISE SİSTEMİ İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

12.10.2020 - 11:06

TAB Gıda çatısı altında hizmet veren Burger King®, Popeyes®, Arby's®, Sbarro®, Usta Dönerci® ve Usta Pideci® markaları, birbirinden lezzetli ve ekonomik ürünlerle Türkiye’nin dört bir yanındaki lezzet severlerin vazgeçilmez buluşma adresi olmaya devam ediyor.

TÜRK LOKUMUNUN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI: LOKUM DÜKKANI

12.10.2020 - 11:02

Lokum Dükkanı; lokumdan helvaya, reçelden bala kadar geleneksel Türk tatlılarını dünya ile buluşturuyor. Lokum Dükkanı Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Gafuroğulları ile hem ürünlerini hem de hedeflerini konuştuk. Köklerinin 1950’lilerdeki şekerlemeci dükkanına kadar dayandığını söyleyen Gafuroğulları, o günden bu yana kaliteden ödün vermediklerini belirtti. Sahip oldukları belge ve sertifikalarla ürünlerinin gönül rahatlığıyla tüketildiğini kaydederken,  bu güvenle birçok ülkeye ihracat yaptıklarını ifade etti.

MİSAFİRLERİMİZİN YÜZÜ GÜLÜYORSA HEDEFİMİZE ULAŞTIK DEMEK

12.10.2020 - 11:00

Green Salads Genel Koordinatörü Tuğrul Demirci, büyümelerinde ‘misafir’lerinin geri dönüşlerinin önemli rol aldığını söyledi ve ekledi: “Misafirlerimizin güler yüzü ve samimiyetini yakaladığımız takdirde hedeflerimize ulaşmış oluyoruz. Lezzet kalitemizden ödün vermeden her daim gelişime açık olmamız ise bizi bugünlere getirdi.”

BADELLA MAKARNA, TÜRKİYE’NİN FASTFOOD MARKASI OLMA YOLUNDA

12.10.2020 - 10:58

Makarna ve salata konseptiyle sektöre adım atan Badella Makarna, ilk şubesini Movapark AVM’de açtı. Badella’nın hedefleri hakkında Badella Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Demirel’den bilgi aldık. Demirel, sektörde Türkiye’nin bir fastfood markası olma yolunda ilerleyeceklerini söyledi.

KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZ PASAPORT PİZZA’YA GÜÇ VE ENERJİ KATIYOR

18.09.2020 - 16:42

Pasaport Pizza Genel Müdürü Mükremin Özdemir, ile kadın girişimlere yönelik çalışmaları hakkında konuştuk. 2021 yılında kadın girişimcilere çok özel destekler sunacaklarının müjdesini veren Özdemir, “20’ye yakın kadın girişimcilerimiz markamıza güç ve enerji katmaktadır. Kadın girişimcilerimizi çok daha fazla önemsiyor ve gerekli

AYAKTA KALABİLMEK İÇİN HERKESTEN DESTEK BEKLİYORUZ

20.07.2020 - 10:46

UFRAD Franchising Derneği ve Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ortak bir açıklama yaparak AVM’lerde yer alan işletmeler için, başta kira ve yemek katı işletmelerine yönelik olmak üzere bir dizi tedbir önerdi. Kira konusunda AVM’lere çağrıda bulunan UFRAD Franchising Derneği Genel Başkanı Mustafa Aydın, “Ayakta kalabilmek için herkesten destek ve anlayış bekliyoruz. Çünkü sektörün durması Türkiye ekonomisinin durmasıdır.” dedi.

'YA KİRA YA ANAHTAR' DİYEN DÜKKAN SAHİPLERİ VAR

15.05.2020 - 12:04

Osmanlı Kahvecisi Y. K. Başkanı Boğaçhan Göksu: “Sektör olarak bizim bu süreçte iki sıkıntımız vardı. Birincisi maaşlar, ikinci de kira konusundaydı. Kısa çalışma ödeneğiyle ilgili ciddi bir çalışma yapıldı. Bunun yanında en önemli sıkıntı kiralar. Bununla ilgili de bir çalışma yapılmalı. Şubelerimiz kapalı olduğu halde birçok dükkanımız kira ödemeye zorlanıyor. Bütün mülk sahipleri için söylemiyorum ama 'Ya kirayı ya anahtarı getirin' diyen dükkan sahipleri var. “

Subscribe to Yeme ve İçme Alanları

ff

Yukarı