Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

SCPG Türk markalarını yatırıma davet etti...

15.12.2016 - 14:43

BMD Başkanı Sinan Öncel, “Çin’in en büyük AVM yatırımcılarından SCPG Yönetim Kurulu Üyesi Fion Hui de Türk markalarını Çin’e yatırım yapmaya davet etti. Bu daveti BMD içinde değerlendirip dünyanın en büyük pazarlarından olan Çin’de daha etkin bir şekilde yer alabilmenin yollarına bakacağız” dedi

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, Çin’in en büyük alışveriş merkezi (AVM) yatırımcılarından biri olan SCPG, Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MAPIC Fuarı’na Türk markalarını Çin’de mağaza açmaya davet ettiğini bildirdi. 
Sinan Öncel, fuar dönüşü yaptığı değerlendirmede MAPIC Türkiye Temsilcisi Alkaş’ın girişimleriyle BMD önderliğinde oluşturulan  “Turkish Brands” (Türk markaları) standının büyük ilgi gördüğünü söyledi. BMD ve İHKİB’in kurumsal olarak yer aldığı standda İHKİB Başkan Vekili Kemalettin Güneş ile birlikte dünyanın dört bir köşesinden ziyaretçileri ağırladıklarını anlatan Öncel, şöyle devam etti:  
“Bugün 97 BMD markasının 112 ülkede toplamda 14 bin 606 satış noktası bulunuyor. Bunun 2 bin 494'ü mağaza, 12 bin 112’si ise corner, shop in shop gibi diğer satış alanlarından oluşuyor. MAPIC, bu yurt dışı satış noktalarını daha da büyütmek için değerli bir fırsat. Bu yıl, özellikle Rusya ve Türki Cumhuriyetler ile Körfez bölgesi,  Kuzey Afrika, Kuzey Amerika ve Avrupa’dan gelen yatırımcılarla görüşmeler gerçekleştirdik. Çin’in en büyük AVM yatırım firmalarından biri olan SCPG Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali İşler Direktörü Fion Hui de Türk markalarını Çin’e yatırım yapmaya davet etti. Bu daveti BMD içinde değerlendirip dünyanın en büyük pazarlarından olan Çin’de daha etkin bir şekilde yer alabilmenin yollarına bakacağız.”
Sinan Öncel, perakendenin yeni merkezi olan İstanbul’da, bölgesel düzeyde bir MAPIC etkinliği düzenlenmesinin önemli geri dönüşler sağlayacağını ifade etti.  

BMD GENEL SEKRETERİ EKREM UTKU: 50 GÖRÜŞME YAPTIK
BMD Genel Sekreteri Ekrem Utku ise MAPIC’te de dernek olarak 50 görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek şunları söyledi: 
“Ukrayna, Kanada, Gürcistan, Fas, Fransa, İsveç, İngiltere, Belçika, Hollanda, İran gibi onlarca ülkeden AVM yatırımcıları, servis sağlayıcılar, kiralama firmaları projelerini aktardılar, BMD markalarıyla temas kurmak istediler. BMD olarak 2016 yılının sonuna kadar olan süreçte ve 2017’de Kiev, Dubai, Moskova, Shanghai’da gerçekleştirilecek olan perakende etkinliklerinde markalarımızı temsil edeceğiz.”
 

ASDAS

Yukarı