Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

Cadde 54 görücüye çıktı

17.11.2017 - 14:32

Sakarya, Serdivan Belediyesi’nin girişimi, YU Group Gayrimenkul Yatırım ve Turkmall Gayrimenkul Yatırım’ın ortaklığı ile gerçekleştirilen Cadde 54, görücüye çıktı. Cadde 54, 79 adet cadde mağazasını bünyesinde bulunduracak.

YU Group Gayrimenkul Yatırım ve Turkmall Gayrimenkul Yatırım’ın ortaklığı ve Serdivan Belediyesi’nin girişimiyle gerçekleştirilen Cadde 54 projesinin tanıtımı yapıldı. Cadde 54, toplam 52 dönümlük arazi üzerinde 750 milyon lira yatırım değeri ile hayata geçiriliyor. Sakarya’nın vizyon projesi olma hedefiyle yola çıkan projede 4 katlı bloklarda ofis, stüdyo rezidans, çarşı ve cadde mağazaları yer alıyor. Büyüklüğü ve ticari aks özelliği ile sadece Sakarya’ya değil, bölgeye hizmet verecek olan projenin konsept ayağı ulusal ve uluslararası birçok önemli projede imzası olan Evrenol Architects tarafından yürütülüyor. Projede teslimatlar 2019 yılının ikinci çeyreğinde gerçekleştirilecek.
79 cadde mağazası, 1 adet 78 mağaza içeren çarşı, 470 adet ofis ve rezidans, 450 adet stüdyo rezidans ve yaklaşık bin 500 araçlık otoparkın yer alacağı proje hem yatırım hem de oturum amaçlı değerlendirilebilecek. Yatırımcıya yüzde 50 kar getirecek projede lansmana özel stüdyo rezidanslar metrekaresi 3 bin 800 TL’den, ofisler ise 6 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
Lansmana özel cazip fırsatlarla satışa sunulan projede, 36 ay taksite yüzde 0 faiz şirket bünyesinde uygulanacak. Cadde 54’te ayrıca, lansman dönemine özel yüzde 10 indirim uygulanırken, ara ödeme seçeneklerinden de faydalanma fırsatı sunulacak.

LEVENT EYÜBOĞLU: TÜRKİYE’DE PERAKENDE VE GAYRİMENKUL NİTELİKLİ PROJELER GELİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ
Toplantıda konuşan Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu, Türkiye’de alışveriş merkezi geliştirme ve yatırımı alanındaki projelere 1992 yılından bu yana öncülük ettiklerini kaydetti. 25 yıllık süre içerisinde 80’den fazla alışveriş merkezi geliştirdiklerini, 50’den fazla alışveriş merkezini tamamladıklarını belirten Levent Eyüboğlu, bulundukları bölgelere ve perakendeci ortaklarına katma değer sağladıklarını söyledi. Levent Eyüboğlu, 6 milyon metrekarelik perakende inşaat alanı geliştirdiklerini, 3 milyon metrekare kiralanabilir perakende satış alanı sağladıklarını, projelerinde her yıl 150 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladıklarının bilgilerini verdi.
Cadde 54 ile birlikte gayrimenkul nitelikli projeler geliştirerek bölgeye değer katmayı hedeflediklerini belirten Levent Eyüboğlu, 25 yıldır süren gayrimenkul ve perakende geliştirme yatırımlarını sektörünün dinamiklerini belirleyen nitelikli konut ve karma projelerle ortaklıklara imza atarak sürdüreceklerini söyledi.
Faaliyetlerine Türkiye, Kazakistan, Tacikistan, Balkanlar, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Rusya ve Asya’da devam etiklerini anlatan Levent Eyüboğlu, 10’dan fazla ülkede, 30’dan fazla iş ortaklığının sorumluluğunu üstlendiklerini kaydetti.
Levent Eyüboğlu, “Sakarya’nın önde gelen ilçesi olan Serdivan’da yeni bir konsept ile inşa edilen Cadde 54 projesini YU Group ortaklığı ile gerçekleştirdik. Marmara Bölgesi’ndeki yatırımlarımıza bir yenisini daha ekledik. Cadde 54 projesi ile bölgeye ticari, ekonomik ve sosyal anlamda önemli bir hizmetin daha kazandırılacağına inanıyoruz. Cadde 54 Sakarya’nın ekonomik ve sosyal yaşamında yepyeni bir adres olacak. Sakarya’nın en değerli lokasyonunda hayata geçirilecek projede geleneksel ve modern mimari bir arada yer alacak. 79 cadde mağazası, 1 adet 78 mağaza içeren çarşı, 470 adet ofis ve rezidans, 450 adet stüdyo rezidans ve yaklaşık bin 500 araçlık otoparkın yer alacağı proje hem yatırım hem de oturum amaçlı değerlendirilebilecek. Ofis, stüdyo rezidans, rezidans, cadde mağazaları ve çarşının yer alacağı 52 bin metrekarelik alanda geliştirdiğimiz projemizde teslimatları 2019 yılının ikinci çeyreğinde tamamlayacağız.”

‘CADDE 54, BÖLGENİN YENİ İSTİHDAM ALANLARINI ARTIRACAK’
YU Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Mekki Özkan da, faaliyete başladıkları 1997 yılından bu yana 3 milyon metrekare üzerinde yurt içi ve yurt dışında pek çok prestijli konut, AVM, ofis, yönetim binası, iş merkezi, endüstriyel tesisleri başarıyla hayata geçirdiklerini kaydetti. Mustafa Mekki Özkan, proje aşamasından başlayarak ürün geliştirme, mimari yapım, üretim ve yüksek kalitede anahtar teslim pek çok proje yapan bir grup olarak sektörde öne çıktıklarını söyledi.
Başta Azerbeycan olmak üzere, Rusya, Türkmenistan ve Dubai’de gayrimenkul, enerji ve sanayi yatırımlarına devam ettiklerini aktaran Mustafa Mekki Özkan, Azerbeycan’da 2015 Avrupa olimpiyat tesislerinin inşaat işlerini başarılı bir şekilde tamamladıklarını, 2016 yılında Formula 1 yarışlarının inşaat ve 10 yıl işletme işini alarak güçlerine güç kattıklarını kaydetti.
Cadde 54 projesinin, Yu Group ve Turkmall’un birlikte gerçekleştirdiği ilk proje olduğunu belirten Mustafa Mekki Özkan, şunları söyledi: “Serdivan hizmet sektöründe gelişen bir merkez. 52 dönüm alanda, 300 metre uzunluğundaki cadde üzerinde meydanlar, sosyal alanlar, yaya yolları, cadde mağazaları, çarşı, ofisler ve bankaların da yer alacağı yeni yaşam alanını Serdivanlıların hizmetine sunuyoruz. Cadde 54’ün bölgenin yeni istihdam alanlarını da artıracağına inanıyoruz. Cadde 54, bin kişiye şantiye döneminde, 2 bin 500 kişiye ise açılışı ile istihdam sağlamayı hedefliyor. Ayrıca ilk yıl 12 milyon ziyaretçiye hitap ediyor olacağız. Cadde 54 tamamlandığında, büyüklüğü ve ticari aks özelliği ile sadece Sakarya’ya değil bölgeye hizmet verecek.”
 

ASDAS

Yukarı