Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

NOVADA MASAL PARK, ÇOCUKLARI HAYALLERİYLE BULUŞTURUYOR

05.02.2021 - 09:34

Açık hava konseptiyle Kuzey Ege bölgesi’nin en gözde ve en renkli mola noktası olan Novada Menemen, Masal Park ile yine bir ilke imza atıyor. Novada Masal Park’ın hem yetişkinler hem de çocukların keyifli vakit geçirebileceği ve farklı etkinliklerin yer alacağı bir alan olduğunu belirten Novada Menemen AVM Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ali Demir, yeni yatırımlarını anlattı.

Novada Menemen 4 yıldır hizmet vermekte ve bölgenin cazibe merkezi durumunda. Ege’nin en renkli alışveriş merkezleri arasında olmasını sağlayan etkenler olarak, bulunduğu lokasyon ve mimari açıdan özelliklerinden bahsedebilir misiniz?

İzmir-ÇanakkaIe karayolu üzeri, Eski Foça kavşağında yer alan Novada Menemen AVM, Menemen’in yanı sıra Aliağa, Bergama, Dikili, Çiğli ve Foça’yı da kapsayan bir etki alanı içinde bulunuyor. Ayrıca Kuzey Ege’de yer alan tüm tatil beldelerinin ulaşım yolu üzerinde olması dolayısıyla öncelikle Manisa olmak üzere, özellikle hafta sonu ve tatil günlerinde bölgemize gelen toplamda yaklaşık 4 milyon 200 bin kişinin uğrak noktası halinde. Bulunduğu lokasyon ile vatandaşların rahatlıkla mola verip zaman geçirebileceği ve alışveriş ihtiyacını karşılayabileceği mağaza, restoran ve eğlence mekanı içeriğine sahip durumda.

Pandemi sebebiyle sürdürülebilirlik sektörün öncelikli konularından oldu. Bu kapsamda Novada Menemen AVM’yi ön plana çıkaran özellikler nelerdir?

Ülkemiz ve dünya, maalesef zor bir pandemi sürecinden geçiyor. Bu süreçte Novada Menemen’i, Ege mimarisini yansıtan, açık hava/sokak konseptinde alış veriş imkanı sunan bir merkez olması öne çıkardı. İzmir-Çanakkale asfaltı üzerinde binlerce aracın aktığı böylesi işlek bir yol üzerinde, bölge halkı ile yerli ve yabancı turistler için renkli, rahat ve geniş kapsamlı ürün çeşidi sunan bir mola noktasıyız.

Biraz da Masal Park projenizden bahsedelim. Novada Masal Park olarak planladığınız proje aslında AVM’lerde görmediğimiz bir yenilik ve bir ilk. Bu proje ile AVM’ye gelen ziyaretçilerinizi, özellikle çocukları ne gibi sürprizler bekliyor?

Ziyaretçilerimizin Novada Menemen’de alışveriş, yemek gibi ihtiyaçların dışında eğlenebilecekleri ve kaliteli zaman geçirebilecekleri bir alan oluşturmak istedik. Neticede biz sadece alışveriş merkezi değiliz. Aynı zamanda bir yaşam merkeziyiz. Novada Masal Park, hem yetişkinler hem de çocukların keyifli vakit geçirebileceği ve farklı etkinliklerin olacağı bir alan olacak. İzmir bölgesinde ilk ve tek Masal Parkı’nı AVM’mizde konumlandırdık. Masal Parkımızı ziyaret eden her çocuğumuza Novada Masal Park’a özel yapılmış resim kitapları hediye edilecek ve daha birçok sürpriz onları bekliyor olacak.

Novada Menemen’de sürekli bir yenilik görüyoruz. Bu en son yapacağınız yenilenme Novada Menemen’e nasıl bir değer katacak?

Masal Park’ın AVM’mize yeni bir bakış, yeni bir soluk getireceği ve şüphesiz çekim kaynaklarımızdan biri olacağını düşünüyoruz. Çünkü yapılan bu yeni yatırım, AVM’mize gelen ziyaretçilerimizin eğlenebildikleri, kaliteli zaman geçirecekleri bir proje olduğu için ziyaretçi memnuniyetiyle sürdürülebilir bir müşteri ziyareti potansiyeli oluşturacaktır.

Bunun yanı sıra yeni yatırımlarınız da olacak mı?

İlerleyen süreçte yeni yatırımlar ve projelerimiz tabi ki olacak. Şuan için Masal Park ile ilgili geri dönüşleri değerlendireceğiz ve üst seviye de memnuniyeti sağlamaya odaklanmış durumdayız. AVM’mize gelen ziyaretçi ve müşterilerimizin kaliteli zaman geçirmelerine yönelik, Masal Park’ı destekleyici farklı kombinlerde yeni alanlar oluşturmayı planlıyoruz.

ASDAS

Yukarı