Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

“Yenilik ve kalite her zaman başarı getirir”

16.11.2017 - 17:51

Yenilik ve kalitenin her zaman başarıyı getirdiğini söyleyen NaraMaxx Yönetim Kurulu Başkanı  Haluk Özkarakaşlı, “Üstün kalite ve yenilikçi ürünlerimiz ile müşteri istek ve ihtiyaçlarına doğru şekilde, doğru araçlarla cevap verebilen bir marka olduk” dedi.

YENİ MAĞAZALAR İLE BÜYÜMEYE DEVAM
2017 markanız için nasıl bir yıl oldu? Ekonomi, yatırımlar, değişen siyasal ve diplomatik tutumlar sizlere ne kazandırdı, ne kaybettirdi?

Değişen ekonomi ve siyasal tutumlardan dolayı 2017 genel olarak karışık bir yıl oldu. Şartlar çok uygun olmamasına rağmen marka olarak yurtdışında yüzde 80, yurtiçinde ise yüzde 78 büyümemiz oldu. 2017 yılında da Türkiye’ye gelen turist sayısının azalması ve dış politik sebepler ekonomiyi ciddi oranda etkiledi. Fakat buna rağmen açmış olduğumuz mağazalar büyümemize ivme kazandırdı. 

“MARKAMIZ HER AN ULAŞILABİLİR YAKINLIKTA OLMALI”
2018 yılında ne gibi yatırımlarınız olacak? Yeni dönem hedefleriniz ve öngörüleriniz neler?

Doğru zamanda doğru stratejilere yatırımlar yaparak Türkiye ve yurt dışı olmak üzere markamızın gelişimine daima olanak sağlıyor, büyüyüp kalıcı olabilmek adına çok özverili ve sabırlı bir şekilde çalışıyoruz. Aynı zamanda dijitalleşme dünya için çok önemli bir başlık. Tüm dünyaya sesimizi duyurabildiğimiz bu mecrada pazarlama ve reklam faaliyetlerimizi geliştirerek markamızın her an ulaşılabilir yakınlıkta olduğunu göstermek önceliklerimiz arasında yer alıyor. 2018 yılında konsept mağaza sayılarımızı artırarak, yurt dışında da global bir firma ile online satışı artırmak hedeflerimiz arasında.

Peki, 2018 yılından beklentileriniz neler?
Yenilik ve kalite her zaman başarı getirir. Daima üstün kalite ve yenilikçi ürünlerimiz ile müşteri istek ve ihtiyaçlarına doğru şekilde, doğru araçlarla cevap verebilen bir marka olduk. 
Aynı zamanda konsept mağaza sayılarımızı artırarak yurt içinde ve yurt dışında marka bilinirliğini artırmayı hedefleniyoruz. 
2018 yılındaki beklentilerimiz tabi ki global sıkıntıların azalması ve bunun ekonomiye daha pozitif yansıması umudundayız. 

ASDAS

Yukarı