Ana içeriğe atla

dd

MALLREPORT

“Why Turkey?”

06.10.2017 - 14:22

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) tarafından Marka Yatırım Holding’in isim sponsorluğuyla gerçekleştirilen 10. İstanbul Moda Konferansı bu yıl, 11-12 Ekim 2017 tarihlerinde Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da “Why Turkey” teması ile hayata geçiyor. 

Bu yıl iddialı bir içerikle hazırlanan ve gündeme oturacak olan konferansın dünyaca ünlü yerli ve yabancı konukları, hazır giyim alanında Türkiye’nin neden doğru bir yatırım ülkesi olduğunu hep birlikte değerlendirecekler. TGSD’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek konferansa İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi de katılacak.
Dünyanın en büyük marka ve alım gruplarının üst düzey yöneticilerinin katılacağı konferansta bu yıl da deneyimler ve beklentiler paylaşılırken, konferansın birinci gününde moda ve tasarımdan sürdürülebilirliğe sektörün öncelikli gündem konuları tartışılacak. L’Oreal, La PerlaMaison Lejaby gibi ünlü markaların yönetim kademelerinde üst düzey yöneticilik yapan ve bugün pek çok markaya danışmanlık veren marka gurusu Alain Prost, Premiere Vision’un Moda Direktörü Pascaline Wilhelm, Mavi Jeans’in 2008’den bu yana CEO’su olan ve dünya çapında bir başarı öyküsüne imza atan Cüneyt Yavuz, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu konferansta konuşmacı olacaklar. 
Konferansın isim sponsoru Marka Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mine Tozlu ve Alkaş Perakende Hizmetleri A.Ş. ve JLL Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş da ortak bir sunum gerçekleştirecekler. Türkiye’nin hazır giyim markalarının iç ve dış pazarlarda perakende kanalı açısından daha geniş yer bulabilmesini destekleyecek zincir mağazacılık projesi Brandplus’dan bahsedecekler.
Konferansta konuşmalarıyla yer alacak diğer konuklar şöyle; Cotton Council Türkiye Program Direktörü Marsha Powell, Lenzing Sürdürülebilirlik Direktörü Peter Barsch, Sustainability Apparel Coalition (SAC) CEO’su Jason Kibbey, İstanbul Moda Akademisi Tekstil ve Moda Tasarım Bölüm Başkanı Gülin Girişmen, Moda Tasarımcısı Arzu Kaprol, Moda Tasarımcısı Ece Gözen, Morhipo Genel Müdür Yardımcısı Aslı Sözer, Glengo Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Vural, Nart Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Levent Nart ve H&M Türkiye Müdürü Serkan Tanka. Bu kez uzman konuşmacılar, Türkiye’nin bölgesinde hazır giyim alanında sürdürülebilirlik anlayışı ve nitelikli üretim yetkinliğiyle rakipsiz konumunu ve sektörün yatırım iklimini değerlendirecekler.
Konferansın ikinci gününde ise B2B-İkili İş Görüşmeleri platformu oluşturuluyor. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da binin üzerinde ikili görüşmeye sahne olması beklenen Platform katılımcılardan büyük ilgi görüyor. Boyner, DeFacto, Koton gibi yerli, Best Seller, El Corte Ingles, Hermes Otto, Marks&Spencer, New Look, Pimkie, Spring Near East Manufacturing, Varner and VF gibi yabancı hazır giyim devlerini ağırlayacak platformun çok sayıda iş anlaşmasına ortam hazırlaması TGSD’nin en önemli hedeflerinden biri. 

ff

Yukarı