Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

ÜNLÜ YÜZLER MARKA BİLİNİRLİĞİNİ ARTIRIYOR

12.04.2019 - 10:19

REKLAMLARIN BAŞARIYA ULAŞMASINDA EN ÖNEMLİ KRİTERİN ÜNLÜ KİŞİNİN MARKAYLA DOĞRU EŞLEŞMESİ VE UYUMU OLDUĞUNU SÖYLEYEN BAMBİ YATAK YÖNETİM KURULU ÜYESİ EMRE GÖKMEN, “HEDEFİMİZ REKLAMLARDA ÜNLÜ YÜZ KULLANARAK SATIŞLARI VE MARKA BİLİNİRLİLİĞİNİ ARTIRMAK.”DİYOR.

Markanızın şu anki reklam yüzü kim? Marka yüzü olarak neden bu isim seçildi? 
Bambi Yatak olarak 2017 yılında ünlü sanatçı Hülya Avşar ile reklam kampanyalarımıza başladık. 2019 yılsonuna kadar kendisiyle anlaşmamız devam ediyor. En başta marka yüzü ararken önem verdiğimiz konu aslında herkesin sevdiği ve tanıdığı bir isim bulmaktı. Yaptığımız çalışmalar sonucunda Hülya Avşar ile anlaşmaya karar verdik. Kendisiyle beraber çalışmaktan dolayı çok mutluyuz. 

Markalar reklam yüzlerini belirlerken nelere dikkat ediyor? Hangi kriterlere göre seçiliyor? 
Reklamların başarıya ulaşmasında en önemli kriterin ünlü kişinin markayla doğru eşleşmesi ve uyumu olduğunu söyleyebiliriz. Bu uyum yakalandığında oldukça başarılı sonuçlar elde ediliyor. Reklamın senaryosu, müziği ve markanın imajı gibi tüm etkenler doğru noktada buluştuğunda başarılı reklam örnekleri çıkıyor. 

Reklam yüzü olarak seçeceğiniz kişinin hayran kitlesi seçimde etkili oluyor mu?
Kesinlikle etkili olduğunu söyleyebiliriz. Çok beğenilen ve sevilen bir ünlü sanatçı, yüzü olan markaya da aynı etkiyi verecek. Bu da aslında markalar için oldukça önemli.

Peki, marka yüzü satışlara etki ediyor mu?  
Bambi Yatak olarak reklam çalışmalarımızın satışlarımızda olumlu etkilerinin olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki yüzde 70’lere varan satış artışlarını gördük. 2019 yılında da Hülya Avşar ile anlaşmamız devam edecek.  

Bir markanın reklam yüzü olarak ünlüleri kullanmasının pazarlama açısından önemi nedir? Marka bu yolla neyi hedefliyor?
Reklamlar markaların pazarlama çalışmaları arasında aslında en etkili ve en önemli araçlardan biri. Ünlü kişiyle yapılan anlaşmalar doğrultusunda, kişiler markaların yıl içerisinde ki pazarlama aktivitelerinde ve bilinirliliklerinde önemli roller üstlenerek markayla bütünleşiyor ve her zaman insanlara o kişi markayı hatırlatıyor. Bu da aslında her markanın istediği bir durum. Bambi Yatak olarak biz de reklam çalışmalarımıza oldukça önem vererek planlamalarımızı buna göre yapıyoruz. Reklamlarda ünlü yüz kullanmamızdaki hedefimizin aslında satışları ve marka bilinirliliğini artırmak olduğunu söyleyebiliriz. 

1

n

Yukarı