Ana içeriğe atla

S

 

MALLREPORT

Türk devi Polonyalı şirketi satın alıyor

17.10.2016 - 13:26

Vestel, Polonya'da faaliyet gösteren Compal Electronics Europe'u satın alacak.

Vestel Elektronik'in bağlı ortaklığı Vestel Ticaret, Polonya'da faaliyet gösteren Compal Electronics Europe şirketinin hisselerinin alımına yönelik hisse alım sözleşmesi imzaladı. KAP'a yapılan açıklamada, satın alma işleminin Toshiba marka lisans anlaşması kapsamında Avrupa'da yeni bir yapılanma kurulması amacıyla yapıldığı belirtildi. Vestel Ticaret, Toshiba Visual Solutions Corporation ile Avrupa pazarı için marka lisans anlaşması imzalamıştı.
Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Wroclaw, Polonya'da bulunan eski Toshiba fabrikasının hem Toshiba hem Vestel için üretim ve lojistik merkezi olarak kullanılması planlanıyor. Bu kapsamda, 1 Eylül 2016 tarihinde yüzde 100 bağlı ortaklığımız Vestel Ticaret A.Ş. ile Compalead Electronics B.V. arasında bahsi geçen fabrikanın sahibi Compal Electronics Europe unvanlı şirketin hisselerinin alımına yönelik bir hisse alım sözleşmesi imzalandı.”
Tayvanlı Compal Electronics de yaptığı açıklamada, Polonya'daki LCD TV montaj fabrikasının Vestel'e satılacağını belirterek, işlemin dördüncü çeyrek sonlanmadan tamamlanmasının beklediğini duyurdu.
 

n

Yukarı