Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

Tekzen ‘Herkese Kitap Vakfı’nın en büyük destekçisi oldu

10.04.2018 - 17:45

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli, en yaygın ev güzelleştirme merkezi Tekzen, 132.mağazasını Keşan’da hizmete açtı. Açılışta Tekzen’in Herkese Kitap Vakfı ile işbirliği yaparak hayata geçirdiği “Bir Kitap, Bir Mutluluk” projesinin de lansmanı yapıldı.

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli, en yaygın ev güzelleştirme merkezi Tekzen, yatırım atağına devam ediyor. 2018 yılında 20 yeni mağaza açma hedefi kapsamında 132.mağazasını Keşan Bendis AVM’de hizmete açan Tekzen, aynı zamanda önemli bir sosyal sorumluluk projesine de start verdi.

KİTAP KUMBARASI İLE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KİTAP TOPLANACAK
Tekzen Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Onur Mertoğlu ile Herkese Kitap Vakfı Başkanı Bülent Şenver’in yanı sıra yerel yetkililerin de katıldığı açılışta Herkese Kitap Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen projenin lansmanı yapıldı. Proje kapsamında başta çocuk ve gençler olmak üzere ihtiyaç sahiplerine kitap ulaştırabilmek için Tekzen’in tüm mağazalarına Kitapcan Kitap Bağış Kumbarası yerleştirildi. Tekzen mağazalarına gelenler yanlarında getirdikleri kitapları bu kumbaraya bırakabilecek. Toplanan kitaplar ise Herkese Kitap Vakfı tarafından ihtiyaç sahiplerine gönderilecek. 

2018 YILI İÇERİSİNDE HEDEF 20 MAĞAZA  DAHA AÇMAK
Açılışta konuşma yapan Tekzen Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Onur Mertoğlu,  “Bu yıl içinde 20 mağaza daha açacağız. Yüzde 100 yerli sermayeli bir şirket olarak “Her ile bir Tekzen” hedefiyle sürdürülebilir iş modelini Türkiye’nin her yerine taşımaya gayret edeceğiz.
Bu mağazalarımızla en az 700 kişiye istihdam imkanı sunacağız. 3 bini aşkın çalışanımız ve iş ortaklarımız olan tedarikçimizin büyük emekleriyle hedeflerimize ulaşmaya devam ediyoruz.
Okumak insanı zenginleştirir ve ufkunu açar, Tekzen olarak kitap bağışlarınızı bekliyoruz” dedi.

TEKZEN HERKESE KİTAP VAKFI’NIN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ
 “Okuyan Türkiye İçin Herkese Her Yerde Kitap” sloganı ile çalışmalar yapan Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver ise yaptığı konuşmada, “Bir kitap bir mutluluktur. Bir kitap bir gelecek değiştirir. Okuduğunuz kitapları Tekzen mağazalarındaki Kitapcan Kitap Bağış Kumbaralarına bırakın. El ele verelim. Geleceği değiştirelim” dedi. Tekzen, 132 mağazasına ve genel merkezi’ne yerleştirilen toplam 136 Kitapcan Bağış Kumbarası ile Herkese Kitap Vakfı’nın en büyük destekçisi olacak. 

“BİR KİTAP, BİR MUTLULUK”
Tekzen, mağaza açtığı illerde “Eğitime Yüzde Yüz Destek” sosyal sorumluluk projeleri kapsamında özellikle ihtiyaç sahibi köy okullarının  boya, kitaplık, çalışma masası, kütüphane kurulumu vb. taleplerini karşılarken  “Bir Kitap, Bir Mutluluk” sloganıyla başlattığı kitap toplama projesi ile de eğitime ve okullara verdiği desteği pekiştiriyor olacak.

ASDAS

Yukarı