Ana içeriğe atla

 

AVM

MALLREPORT

Sürdürülebilirlik için fark yaratmak şart

07.03.2018 - 14:03

“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de geleceğinizi ve sürdürülebilir olmanızı sağlayabilmeniz için sürekli değişim, sürekli yenilik ve farklılık yaratmak zorundasınız” diyen Home Store Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Top, sektörel anlamda değişimi yakalayan her firmanın hayatını devam ettirebildiğini söyledi.

HEDEFLERİ TUTTURABİLMEK İÇİN FARKLI STRATEJİLER GELİŞTİRİLDİ

Genel hatlarıyla bakıldığı zaman 2017’nin kolay bir yıl olmadığını vurgulayan Home Store Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Top, “Hedeflerimizi tutturabilmek adına birçok kampanya, promosyon, farklı satış stratejileri ve sürekli yeni ürün takviyeleri yaparak aynı zamanda özellikle online satışta çözüm ortaklarımızla beraber farklı stratejiler güderek ağırlık verdik. Ve yine bu süreçte markamıza yeni mağazalar ekledik” dedi.

ÜLKEDE YAŞANAN DALGALANMA GİYİM SEKTÖRÜNE ETKİ EDİYOR

Ülke genelinde yaşanan her dalgalanmanın ilk olarak perakende giyim sektöründe etkisini gösterdiğine değinen Top, “Özellikle temel giyim ihtiyacını karşılamayı amaç edinmeyen bizim gibi markalar bu durumlarda acilen aksiyon alarak sürecin en kısa zamanda atlatılması için tepkisini göstermek zorunda. Bu süreçteki temel durgunluğu süreç geçene kadar beklemek yerine agresif tepki ile tüketiciye avantaj haline getirebileceği ortamlar yaratmayan firmaların ayakta kalma ihtimallerinin çok düşük olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

“AYAKTA KALMAK İÇİN DOĞRU STRATEJİLER YAPTIK”

Zor bir sene geçirdiklerini dile getiren Serdar Top, gerek ülkede yaşanan konjektür, gerek dünyanın diğer ülkelerinin içinde bulunduğu durum sebebiyle tüm sene sürekli ayakta kalmak için değişik aksiyonlar göstermek zorunda kaldıklarını söyledi. Top, “Bu yaşanılan olaylar karşısında doğru adımları atarak bazen büyüme, bazen yerimizi sağlamlaştırmak için doğru stratejiler yaptığımızı düşünüyoruz” ifadesinde bulundu.

DEĞİŞİMİ YAKALAYAN FİRMALAR KALICI OLUYOR

“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de geleceğinizi ve sürdürülebilir olmanızı sağlayabilmeniz için sürekli değişim, sürekli yenilik ve farklılık yaratmak zorundasınız” diyen Top, sektörel anlamda değişimi yakalayan her firmanın hayatını devam ettirebildiğini söyledi. Top, “Doğru ürünü, doğru fiyatla, tüm dünya ile aynı anda mağazalarınızda sevenleriniz ile buluşturmanız ve tüm dünyanın yapmış olduğu yeniliklerin üstüne çıkmanız gerektiği inancındayız” dedi.

“YERİMİZİ KORUYARAK BÜYÜME ADIMLARI ATMALIYIZ”

Bu sene içerisinde de sosyo - ekonomik anlamda çok pembe bir tablo beklemediklerini belirten Top, “Ancak 2017 yılından daha güzel bir tablo olacağını ön görüyoruz. Bu nedenle üretim ve ithalat ayağımızda geçen seneye oranla daha yüksek ürün planlamamızı gerçekleştirdik. Her zamanki gibi tedbirli, her zamanki gibi sağlam adımlar ile yerimizi koruyarak büyüme adımları atmak zorunda olduğumuzu düşünüyoruz. Hedefimiz, genel hizmet ve kalite anlayışımızı değiştirmeden, üstüne koyarak doğru noktalarda sevenlerimizin bizi görmek istedikleri yerlerde olmak” diyerek sözlerine son verdi. 

ASDAS

Yukarı